Free-To-Play. Nintendo moest er eerder niets van hebben. Toch lijken de Japanners nu het nut van het model ingezien te hebben, daar Iwata heeft aangegeven dat Nintendo ermee bezig is om onbekende franchises in het spotlicht te krijgen.
''We zijn niet van plan om bijvoorbeeld Mario of Pokémon in een Free-To-Play-formule te gieten. Met games als Mario en Pokémon hebben we genoeg vertrouwen opgebouwd bij onze fans. Ze zijn bereid een bepaald bedrag neer te leggen om onze game in de winkel te halen. Aan de andere kant, wat gaan we doen als we een nieuwe franchise op de markt willen brengen waarvan mensen de waarde nog niet kennen? Consumenten weten niet of het het geld waard is.
In zo'n omstandigheden bieden de Nintendo 3DS en Wii U ons opties die niet mogelijk zouden zijn geweest op eerdere Nintendo-platformen. Zoals een Free-To-Play-model,'' aldus de directeur van Nintendo.
Het probleem met Free-To-Play is vaak dat het je als speler verplicht om te blijven betalen om enigszins succesvol erin te zijn. Zoals je mag verwachten schrikt dit een hoop mensen af. Nintendo begrijpt dit en wilt dit voorbeeld absoluut niet volgen.
''Aan de andere kant heb je, wanneer de balans mist, het resultaat dat consumenten extreem veel geld moeten neerleggen, iets wat niet goed is voor onze relatie met ze. Om een goede wisselwerking te krijgen willen we Free-To-Play games bieden met een goede balans en redelijke spenderingen.''
Free-To-Play lijkt een van de stappen te zijn in een marktstrategie van Nintendo om mensen over te halen hun Wii U in huis te halen. De massale afwezigheid van third party is namelijk een doorn in hun oog die niet weg zal gaan voor er meer exemplaren verkocht zijn.






Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie