De Nintendo Switch krijgt vaak kritiek van de meer fanatieke gamers. Met diens hardware, die al zwak was bij de release van de console, kan het grote games als Black Myth: Wukong niet draaien, zelfs als schimmige ontwikkelaars je anders wijs proberen te maken, en loopt het ondertussen mateloos achter, terwijl een vervanger nog altijd niet is aangekondigd.
Diezelfde gamers mogen dan wel grappen maken over de console van Nintendo, maar het feit is dat de console nog altijd goed verkoopt. Zo goed zelfs, dat het nu 46 miljoen exemplaren heeft gepasseerd in de Verenigde Staten en daarmee de PlayStation 2 heeft verstoten als de best verkopende console in het gebied. Hiermee bekleedt het nu de tweede plek op de algehele ranglijst, met enkel de Nintendo DS die het boven zich moet dulden met 58 miljoen exemplaren.
Een kanttekening hierbij is dat de ranglijst er anders uitziet in andere delen van de wereld. Daar loopt de PS2 met bijna 160 miljoen exemplaren wereldwijd nog altijd voor op de Switch. Maar daar de opvolger op zijn vroegst april 2025 en waarschijnlijk pas eind 2025 verschijnt, zal de hybride console van Nintendo nog wel wat exemplaren verkopen waarmee het mogelijk die achterstand inloopt.
Over de Switch 2 is overigens officieel nog niets bekendgemaakt behalve dat deze backwards compatible is. Deze informatie, gecombineerd met verschillende lekken, impliceren echter dat deze console meer een evolutie zal zijn dan een revolutie. Een soort sterkere Switch met allicht wat nieuwe gimmicks. Meer is er ook niet nodig, want op het gebied van handhelds heeft het nauwelijks competitie buiten mobiele PC's als de ROG Ally en Steam Deck, en diens populaire first-party-titels als Pokémon, Mario en The Legend of Zelda zullen steevast miljoenen spelers tot een aanschaf verleiden.
0 reacties op "Verkoopcijfers van Nintendo schieten PlayStation voorbij"
Gelieve eerst in te loggen of te registreren om een reactie te plaatsen a.u.b.
Log in of registreer hier