Wanneer onze held hierna ontwaakt, is hij niet langer in zijn oude woonplaats. Hij bevindt zich in een school, omringt door mensen rondom zijn eigen leeftijd, die al zo min weten hoe ze er gekomen zijn. Allen herinneren ze zich echter wel de monsters en hoe ze het spook ontmoette om hun hachje te redden, maar alles daarna is vaag.

Bye bye
Het spook in kwestie heet Sirei en stelt zich even later voor als jullie Commanding Officer. Door het verkrijgen van jullie krachten, zijn jullie gerekruteerd als soldaten in de Special Defense Unit, een niet vrijwillige strijdmacht die de mensheid moet redden van de monsters die het teisteren. Niet door als een elite eenheid de aanval te openen, maar door te dienen als een verdedigingslinie voor Last Defense Academy, jullie huidige verblijfplaats en de plek waar iets van groot belang voor de mensheid opgeslagen ligt. Meer details krijgen jullie echter niet, want goede soldaten hoeven immers niet te denken.
Als dit volstrekt onredelijk klinkt, heb je volledig gelijk, vooral gezien de sterke Danganronpa vibes die de game afgeeft. Niet enkel heeft het die kenmerkende artstyle en speelt het zich af op een school, gevuld met tieners wiens hele persoonlijkheid draait om één karaktertrek, maar er is zelfs een ogenschijnlijk boosaardige mascotte die beweert bommen in jullie lichamen te hebben verstopt om jullie in het gareel te houden. Sirei krijgt echter geen kans om die te gebruiken, want al op de tweede dag verdwijnt hij om nooit meer terug gezien te worden. Jij en jouw team staan er daarom plots alleen voor en moeten de waarheid zien te vinden op een aarde die meer op een slagveld lijkt dan wat anders.
De game zegt je vanaf het begin dat je honderd dagen op Last Defense Academy door moet brengen en daar houdt het zich aan. Je zal daarbij af en toe moeten vechten tegen de School Invaders die proberen in te breken, maar de meeste dagen ben je bezig met het verhaal vorderen in een visual novel setup, je klasgenoten beter leren kennen en crafting materialen zoeken in een bordspel dat doet denken aan Boom Street, om zo cadeaus te kunnen craften. Dit alles maakt je sterker als je uiteindelijk het slagveld moet betreden, al hoef je je daar niet bijster druk om te maken. The Hundred Line is namelijk een van de makkelijkste games die ik in zijn genre heb gespeeld.









Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie