Ik heb het daarbij niet over de game, maar over handheld waar ik het op speelde. Ik kocht de handheld ooit bij release en was direct verliefd op het apparaat. Tientallen games heb ik erop gerecenseerd en hoewel het door een gebrek aan relevantie sindsdien minder intensief gebruikt werd, heb ik volgens mijn Excel sheet exact zeshonderd games op het device, waarvan ruim tweehonderd uitgespeeld. Wat ik daarmee wil zeggen is dat het apparaat is behoorlijk uitgeleefd. En toen ik ontdekte dat het op een volle charge nog geen uur meer mee kon gaan, was ik niet exact verbaasd. Ik dacht dus het wel even naar Sony te sturen om de batterij te laten vervangen. Dat viel tegen. Niet enkel had ik meerdere pogingen nodig om een customer service representative te vinden die nog wist wat de PlayStation Vita was, maar toen ik specifieke vragen over het proces ging stellen, kreeg ik nul op rekest.

Weten wat je hebt
Mijn probleem was namelijk als volgt: ooit in een ver verleden kon je op de PlayStation Vita games downloaden van niet enkel de PlayStation Store, maar ook de PlayStation Mobile Store. Dit was een apart storefront voor de gefaalde gaming-telefoons van Sony, maar daar de Vita eveneens een touchscreen had, kon die er ook gebruik van maken. Daarvoor moest de handheld echter wel worden geactiveerd, iets moest gebeuren vóór XX. Hierna had je pech en kon je jouw aankopen niet meer spelen. Mijn vraag aan de PlayStation-klantenservice was dan ook of het device teruggezet zou worden naar de fabrieksinstellingen of op een andere manier zijn activatie mogelijk kwijt zou raken. Je zou denken dat ik de oplossing voor hongersnood, kanker én alle oorlogen ooit vroeg met hoe moeizaam reacties kwamen. Uiteindelijk kwam het er echter op neer dat ze daarover geen garanties wilden doen. Shit.
Een alternatief was de reparatie zelf doen. Ik had bij mijn PSP ook mijn batterij vervangen. Hoe moeilijk kan het zijn! Nou…moeilijk, dat werd me al snel duidelijk. Er waren websites die guides hadden, welke duidelijk motorisch te complex waren voor mijn lompe handen, en websites die reparaties aanboden, maar vereisten dat je het op zou sturen en / of wilden eveneens geen garanties geven. Ik had dan ook bijna opgegeven toen ik stuitte op de PSPdokter.








Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie