Om maar meteen met de deur in huis te vallen: het bewijs voor een verband tussen gamen en werkloosheid is behoorlijk dun. De effecten die gevonden worden, zijn grotendeels indirect en het is niet duidelijk hoe de causaliteit loopt.

Bron: Aguiar et al. (2016) werkdocument, inmiddels gepubliceerd (betaalmuur), data op basis van Bureau of Labor Statistics.
Dit neemt niet weg dat er wel degelijk indirect bewijs is en dat dit indirecte bewijs best zorgelijk is. Min of meer begint het onderzoek naar het verband tussen werkloosheid en gamen in 2016 toen een team van Amerikaanse onderzoekers een opmerkelijke trend constateerde: sinds ongeveer 2009 zijn jonge mannen bovengemiddeld vaak werkloos. En hoewel jonge mannen in het verleden altijd al vaker werkloos waren dan oudere mannen, was er tot ongeveer 2009 nog een verband tussen de werkgelegenheid van jonge en oude mannen, maar dat lijkt sinds 2009 verdwenen.

Bron: Center for American Progress op basis van data van OECD en Federal Reserve
Ook ten opzichte van jonge vrouwen waren jonge mannen ineens veel vaker werkloos. En als je dan kijkt waar die niet-werkende mannen hun tijd aan besteden, dan zie je een sterke toename in de tijd die besteed wordt aan gamen, vooral als die jonge mannen nog bij hun ouders wonen. Een verband is dan natuurlijk snel gelegd: jonge mannen werken minder omdat ze meer gamen.










Reacties (6)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie