Na diens eerste drie dagen heeft de derde film in het DCU namelijk 43 miljoen dollar opgeleverd, hetgeen een stuk minder is dan de 220 miljoen dollar die Superman had binnen gehengeld en zelfs minder de 62.6 miljoen dollar van de geflopte Supergirl. Toch betekent dit niet wat het horrorverhaal van de Batman's rogue gallery ook een flop is. Want waar Supergirl een budget had van zo'n 176 miljoen dollar, is die van Clayface slechts 44 miljoen dollar. Dit betekent dat de derde film er in verhouding veel beter voor staat, al kunnen we niet zeggen dat de eindstreep al in zicht is.
43 miljoen is de totale opbrengt van de film, maar daar gaan nog kosten vanaf voor het aanbelandt bij Warner Bros.. Kijkende naar trends binnen de game-industrie moet daarom 110 miljoen worden verdiend om quitte spelen, maar dat lijkt een stuk realistischer dan bij Supergirl het geval was. Is het niet vanwege dat er minder terug verdiend hoeft te worden, dan is het wel omdat Clayface stukken beter ontvangen wordt. Critici geven het een ruime voldoende met 75%, maar 94% van de consumenten is positief en dat zegt meestal meer over hoeveel het opbrengt.
Hoewel het er dus op lijkt dat deze film winst zal maken, zal dat vermoedelijk wel redelijk beperkt zijn, vooral als je het vergelijkt met de grote successen die het MCU gehad heeft. De toekomst van het DCU is dus nog alles behalve rozengeur en maneschijn.






Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie