GameQuarter
  • Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
    • GiveawaysWin gratis games en prijzen
    • DiscordChat met de community
    • GameQuarter PodcastOnze wekelijkse podcast
    • Gamebar PodcastPodcast van onze Gamebar-vrienden
    • Over OnsWie we zijn en wat we doen
    • AuteursOntmoet onze schrijvers
    • Werken BijWord onderdeel van het team
    • ContactContacteer ons team
Inloggen

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

Final Fantasy XIV komt mogelijk naar Nintendo Switch en Xbox One

Final Fantasy XIV komt mogelijk naar Nintendo Switch en Xbox One
Door Sil Hendriks
27/11/2017bijna 9 jaar geleden
0

Even tussendoor: we geven deze maand Grand Theft Auto 6 weg. Lees op de giveawaypagina hoe je kans maakt. Bekijk hoe →

Naoki Yoshida, producer van Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, heeft recent te kennen gegeven dat de game wat hem betreft naar zoveel mogelijk platformen komt. In een interview met Eurogamer stelt de Japanner zelfs momenteel in gesprek te zijn met Microsoft en Nintendo om de game naar de Xbox One en Switch te brengen. Zover is het echter nog lang niet.

In hetzelfde interview laat Yoshida weten dat elke potentiële port aan één eis moet voldoen: het moet samenwerken met de al bestaande versies van de game. Een eventuele Xbox One- of Nintendo Switch-versie van de MMORPG moet dus op dezelfde servers te spelen zijn als de versie die voor pc en PlayStation 4 beschikbaar is. En dat is waar de schoen wringt.

Sony heeft recent meerdere keren aangetoond huiverig te zijn om met de concurrentie samen te werken voor cross-platform-ervaringen. Fortnite, Rocket League en Minecraft zjn slechts enkele voorbeelden van games die, indien Sony zou meewerken, door PlayStation 4-, pc- en Xbox One-bezitters samen gespeeld zouden kunnen worden. Maar dat betekent niet dat Sony ook nu nee gaat zeggen. Square Enix is immers een belangrijke partner van Sony en een hele grote speler in diens thuisland; en de toenemende druk van zowel ontwikkelaars als gamers zal het bedrijf ongetwijfeld niet koud laten. De kans dat we in de toekomst alsnog cross-platform kunnen, lijkt dan ook reëel, iets wat ook blijkt uit een uitspraak van Yoshida.

''We hebben geen intentie om de servers per platform op te splitsen,'' aldus de producer. ''We werken met één grote community. Ik ben geïnteresseerd in andere platformen natuurlijk. Ik hoop dat de first parties hun beleid of denkwijze aanpassen. Ik ben een MMORPG gamer, ik zou het geweldig vinden om met vele mensen wereldwijd te spelen en we zijn in gesprek met deze partijen om het op hun hardware te krijgen. Positieve gesprekken gaan gewoon door, het is niet alsof we niets doen. We spreken daadwerkelijk met ze en de consolebouwers beginnen een positieve houding te tonen.''

Het zal vermoedelijk nog wel even duren voor alle gamers van de wereld samen kunnen spelen, maar het feit dat Square Enix zich hier hard voor maakt, maakt duidelijk dat het bedrijf gelooft dat de toekomst hier ligt. De tijd zal dus moeten uitwijzen of dit vertrouwen juist of misplaatst is.

Win Grand Theft Auto 6 — zie de spelregelsBekijk

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Delen

Grand Theft Auto 6
GIVEAWAYNOG 12 DAGEN

Grand Theft Auto 6

Bekijk de spelregels.

Laatste artikelen

Marvel's Blade
Nieuws2 uur geleden

XBOX wordt ervan beschuldigd Marvel's Blade te saboteren

door Mario Heurter

Pokopia Cover
Nieuws10 uur geleden

Het tweede deel van de Pokémon Pokopa Expension Pass is bijna beschikbaar

door Peter Beckers

World of Warcraft: Forever Launch Overview
Nieuws10 uur geleden

Nieuwe trailer laat uitgebreid zien wat je kunt verwachten van WoW: Forever

door Peter Beckers

Cover afbeelding voor WoW: Forever met Logo
Nieuws11 uur geleden

De lancering van World of Warcraft: Forever is de soepelste die Blizzard ooit heeft gehad

door Stefan van den Broek

gta-vi
Nieuws15 uur geleden

GTA VI is al meer dan 7,7 miljoen keer pre-ordered en het verschil tussen PlayStation 5 en Xbox Series is enorm

door Stefan van den Broek

Bekijk alle artikelen →
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

GameQuarter Discord

Mario (also known as Coola)
Mario (also known as Coola) Ik moet even bedenken wat ik nu ga spelen tussen nu en 19 november (al heb ik oo…
DukeClap
DukeClap Phantom blade zero 💪
Mario (also known as Coola)
Mario (also known as Coola) Nah, ga even geen nieuwe games kopen.
Mario (also known as Coola)
Mario (also known as Coola) Staat wel zeker op mijn to play lijst.
DukeClap
DukeClap Dan kan ik je ook niets aanraden want weet niet wat je al hebt ✌️
Doe mee op Discord