Dat het hiermee niet goed gesteld is, is geen geheim. Buiten dat projecten op- en afschalen en dat daarmee banen komen en gaan, zien werknemers zich ook vaak overbodig gemaakt worden door dingen als investeerders die minder inleggen, besparingen of een gebrek aan opdrachten. Game developers belanden hierdoor relatief vaak op straat, waardoor ze niet zelden noodgedwongen moeten verhuizen als ze weer iets vinden.
Van de duizend mensen die hebben deelgenomen aan de survey, heeft 22% in het afgelopen jaar zijn baan verloren omdat ze overbodig waren geworden, terwijl 12% langer daarvoor zijn biezen mocht pakken om dezelfde reden.
Slechts 35% van de respondenten gaf te kennen dat hun bedrijf geen personeel boventallig had verklaard, terwijl 28% aangaf dat zij de dans ontsprongen waren. Van de 35% die nieuw werk moest zoeken, was slechts 45% daar in geslaagd ten tijde van de survey. Daarvan voelde 27% zich echter veilig op hun nieuwe plek (in het kader van baanzekerheid). Dit ondanks het feit dat 21% binnen een maand al nieuw werk had en 33% maximaal drie maanden nodig had. Nog eens 20% was binnen een half jaar weer onder pannen, terwijl 19% en 8% respectievelijk twaalf maanden of meer nodig hadden.
Als we kijken op meer detail, zijn de art-medewerkers (concept artists bijvoorbeeld) en senior-rollen degene die het meest getroffen werden door dit soort ontslagen. Voor de tweede zijn het vooral zij met minimaal tien jaar ervaring en een passende compensatie die getroffen zijn.
Een ander probleem wat niet onderschat mag worden, is de opkomst van AI. Bijna de helft van ontwikkelaars maakt zich hier druk om en zelfs 64% denkt dat het een negatieve impact heeft op de industrie. Vooral met het oog op baanzekerheid, creatieve oprechtheid en ethisch gebruik zijn er bezwaren, al is er ook erkenning voor de voordelen in de vorm van meer efficiëntie, kostenbeparing en een hogere productie.
Ruim de helft van de respondenten gaf te kennen dat hun werkgever AI gebruikt. En dat terwijl slechts 29% richtlijnen voor het gebruik heeft opgesteld. Dat is riskant met hoe gevoelig het onderwerp ligt.
Met dit alles in acht genomen, geeft een groot van de respondenten aan dat ze overwegen een nieuwe baan te zoeken als dat kwam met beter loon, betere baanzekerheid en / of meer kans op boeiende projecten. 53% zou zelfs overwegen te verhuizen mits dat een hoger salaris betekent en het met een verhuispakket komt, al moeten baanzekerheid en de kosten voor levensvoorziening wel in verhouding zijn. 38% laat weten wel eens een baan afgewezen te hebben doordat dit niet het geval was. 44% zou daarbij niet per se in de game-industrie willen blijven werken als dit een verbetering van de situatie zou betekenen.
Kijkende naar de werknemers, valt op dat het grootste deel nog steeds man is met 74% van de respondenten die dit als hun geslacht opgaven. 39% van de respondenten was tussen de 25 en 34 jaar oud, terwijl 37% tussen 35 en 44 is. Tweederde heeft een vast contract, terwijl bijna de helft al meer dan tien jaar in deze industrie werkt. Dit valt ook wel zien aan de salarissen, daar die in de UK niet zelden boven £ uitkomen als je een C-suite of Director-titel hebt.







Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie