In Arc Raiders wordt vanaf het begin vooral gekeken naar hoe agressief je speelt. Schiet jij op alles wat beweegt, dan wordt dit anders opgepakt dan dat je bijvoorbeeld probeert met iedereen samen te werken. De ontwikkelstudio Embark probeert het algoritme zo te maken, dat mensen die graag agressief spelen ook worden gedropt op een server waar veel mensen agressief spelen.
Hoewel vanuit Embark wel is bevestigd dat dit systeem bestaat, werd wel vrij snel aangegeven door de studio dat dit systeem nog best wel wat aandacht nodig heeft. Dit had er vooral mee te maken dat de game heel zwaar telde aan potjes die relatief rustig waren. Als er niets gebeurt tijdens zo'n potje, dan kun jij als agressieve speler punten verliezen, want er was weinig agressiviteit en als jij graag zo speelt wil je dat niet.
Waar vooral veel problemen mee zijn, is het feit dat het niet uitmaakte of je een potje single, duo of met drie spelers in een team speelt. Het maakt voor Arc Raiders niet zo heel veel uit wat je doet; uiteindelijk worden de punten meegenomen in het basisprofiel.
Hier komt nu verandering in. Iedere speler krijgt drie profielen. Voor ieder speltype is er een profiel. Zo kun jij met twee mensen enorm agressief spelen en een 'peacekeeper' zijn als je solo speelt. Dat is voor liefhebbers van deze game natuurlijk wel zo fijn.
Arc Raiders kun je spelen op de PlayStation 5 en op de PC.







Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie