• Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
Microsoft CEO krijgt absurde salarisverhoging terwijl personeel moet vertrekken
  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

Microsoft CEO krijgt absurde salarisverhoging terwijl personeel moet vertrekken

Daar had je heel wat mensen voor in dienst kunnen houden...

Door Sil Hendriks
26/10/2024ongeveer 1 jaar geleden
0

Satya Nadella, de huidige CEO van Microsoft, zal dit jaar een salaris van $79.100.000 dollar krijgen, een loonsverhoging van 63% ten opzichte van 2023, voor hoe het bedrijf dit jaar gepresteerd heeft. Dit forse salaris, bestaande uit geld en aandelen, werd afgelopen nacht onthuld met de publicatie van de financiële gegevens van het bedrijf, die een bijzonder rooskleurig plaatje tonen, al geldt dat zeker niet voor het hele bedrijf.

Hierbij denken we aan de sluiting van verschillende ontwikkelaars onder Bethesda's vlag eerder dit jaar en de verschillende ontslagrondes die ruim 2650 mensen hun baan kostten, welke duidelijk maken dat het Xbox-merk zeker niet zo goed loopt als men zou willen. Het feit dat ook Xbox Game Pass achterloopt op verwachting en men zich bij Microsoft noodgedwongen ziet om hun games naar concurrerende platformen te brengen, schetst eveneens geen goed beeld over deze tak van het bedrijf. Toch zou je dat niet zeggen als je het rapport leest:

''We brengen geweldige games naar meer mensen op meer devices,'' schrijft Nadella. ''Met onze overname van Activision Blizzard King, welke in oktober 2023 werd afgerond, hebben we honderden miljoenen spelers toegevoegd aan ons ecosysteem. We hebben nu twintig franchises die meer dan 1 miljard hebben opgebracht, van Candy Crush, Diablo en Halo tot Warcraft, The Elder Scrolls en Gears of War.

En met Xbox cloud gaming blijven we innoveren om spelers meer manieren te bieden om de games te ervaren waar ze van houden, waar, wanneer en hoe ze het willen. Tenslotte hebben we vier van onze meest geliefde games voor het eerst naar Nintendo Switch en Sony PlayStation gebracht, terwijl we onze content blijven uitbreiden naar nieuwe platformen.''

Wie het rapport volledig doorneemt, zal zien dat het vooral Microsofts cloud-diensten zijn die het grote geld binnenbrengen, met AI-technologie zoals Microsoft CoPilot die verantwoordelijk is voor een groot deel van de groei. Toch voelt het zuur dat een bedrijf dat hiermee nu meer dan 3 biljard waard is, zo makkelijk personeel laat gaan.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

GameQuarter Editor

Delen

Laatste artikelen

Star Wars Jedi: Survivor
Nieuws6 uur geleden

Gerucht: Vervolg op Star Wars Jedi: Survivor kan snel aangekondigd worden

door Peter Beckers

Marathon
Nieuws6 uur geleden

De release-datum van Marathon is bekendgemaakt

door Peter Beckers

2XKO_Blitzcrank_Bee_skin
Nieuws9 uur geleden

2XKO verlaat early access en lanceert Season 1 met nieuwe trailer

door David Dejaeghere

Grand Theft Auto VI Cover
Nieuws10 uur geleden

Grand Theft Auto VI ontwikkelaar getroffen door explosie en brand

door Stefan van den Broek

Steal The Brainrot Fortnite
Nieuws10 uur geleden

Epic Games verbiedt gokken in Fortnite na controverse met Steal the Brainrot

door David Dejaeghere

Bekijk alle artikelen →

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.