NVIDIA was altijd bekend van de uitbundige grafische kaarten. Ze zijn heer en meester in het maken van hardware die speciaal gemaakt is om zo mooi mogelijk te gamen. Hier gaan ze extreem ver in. Tegenwoordig zijn ze echter nog bekender door iets anders. Zij maken de beste hardware die geschikt is voor AI en daarmee is het nu het rijkste bedrijf ter wereld.
Wat ze echter al lang niet meer hebben geprobeerd, is een CPU maken en nu grijpen ze hun kans. Samen met MediaTek zijn ze bezig met de RTX Spark SuperChip. Deze ARM-processor maken ze met MediaTek en bevat een grafische unit die de kracht heeft van een GeForce RTX 5070.
De specs laten alvast zien dat ze heel scherp willen concurreren met Qualcomm en Intel. Ze zijn erg ambitieus te neomen. De RTX Superchip bevat een CPU met maximaal 20 cores. Verder wordt gebruikgemaakt van de NVLink-interface, die normaal gesproken alleen maar wordt gebruikt voor hardware die in datacenters wordt gebruikt. Dankzij deze communicatie is het voor de processor nodig om geavanceerde AI-modellen erop los te laten. Zo kan deze chip heel efficiënt zijn voor het spelen van videogames.
Hoe duur de processor zal worden is op dit moment nog onbekend, maar je kan ervan uitgaan dat het rijkste bedrijf ter wereld niet heel goedkope processoren gaat maken. Vanuit GameQuarter zullen wij de ontwikkelingen in de gaten houden.







Reacties (1)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie