Tien dagen geleden kondigde Nintendo aan dat het Swapnote zou verwijderen van de Nintendo 3DS. Het nieuws kwam als een donderslag bij heldere hemel, immers werd de service actief gebruikt door mensen wereldwijd.
Als reden voor de stopzetting gaf Nintendo aan dat de service misbruikt was, een vrij brede term die erg veel ruimte voor speculatie over liet. Het Japanse blad Mainichi meldt echter dat enkele incidenten waarbij de service misbruikt werd door pedofielen de aanleiding van het besluit was.
Bij het eerste incident zou een 44 jarige man zijn twee jonge dochters van elf en twaalf gedwongen hebben naaktfoto's van zichtzelf te verspreiden door een combinatie van streetpass en いつの間に交換日記 (lees als: Itsu no Ma ni Koukan Nikki), de Japanse variant van Swapnote te gebruiken. Volgens het blad is de betreffende man aangehouden en heeft deze bekend.
Bij het tweede incident zouden een 49 en 36 jarige man zich meerdere malen schuldig hebben gemaakt aan ''onbehoorlijk gedrag'' met een twaaljarig meisje. Verschillende Japanse media melden dat het meisje seksuele handelingen bij de mannen heeft verricht, mogelijk met geslachtsgemeenschap als gevolg. Hoe betrouwbaar deze details zijn is echter niet duidelijk, daar verschillende media andere details vermelden.
Het contact tussen de mannen en het meisje zou via een online dating site verlopen zijn, echter zou het tot stand gekomen zijn via Swapnote. Wederom zijn verschillende Japanse media hier niet eenduidig in en raden wij daarom aan dit met een korreltje zout te nemen.
Nintendo heeft aangegeven zich niet specifiek over deze incidenten uit te willen laten. Ze hebben naar eigen zeggen de service stop gezet omdat ze een positieve ervaring willen waarborgen voor alle gebruikers en misbruik van een service proberen tegen te gaan.






Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie