GameQuarter
  • Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
    • GiveawaysWin gratis games en prijzen
    • DiscordChat met de community
    • GameQuarter PodcastOnze wekelijkse podcast
    • Gamebar PodcastPodcast van onze Gamebar-vrienden
    • Over OnsWie we zijn en wat we doen
    • AuteursOntmoet onze schrijvers
    • Werken BijWord onderdeel van het team
    • ContactContacteer ons team
Inloggen
  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

Petitie om toekomst van Mass Effect veilig te stellen passeert 250.000 handtekeningen

Al is dit niets als je kijkt naar de schaal van zo'n investering

Petitie om toekomst van Mass Effect veilig te stellen passeert 250.000 handtekeningen
Door Sil Hendriks
28/10/2026ongeveer 4 uur geleden
25

Met de sluiting van Bioware afgelopen week, is de kans op een nieuwe Dragon Age of Mass Effect in een klap een heel stuk kleiner geworden. Het werk dat reeds was gestoken in Universe, het vijfde deel in de serie, is bovendien daardoor verspilde moeite geworden.

In de hoop dat de science fiction RPG niet in de voetsporen van games als Theme Park, Medal of Honor en Titanfall treedt, zijn fans een petitie gestart op Change.org genaamd #SaveMassEffect. Dit vraagt niet aan Electronic Arts om de sluiting van BioWare terug te draaien, maar wel om te blijven investeren in de Mass Effect IP. Dit kan door bijvoorbeeld Respawn of een andere interne studio ermee te laten spelen, maar de licentie kan ook worden uitgegeven aan een externe partij die in samenspraak met de uitgever een nieuw deel in de franchise tot leven brengt.

De petitie heeft op het moment van schrijven 263.782 stemmen, hetgeen klinkt als een hele hoop. Als je je bedenkt dat een gemiddelde AAA game tegenwoordig miljoenen exemplaren moet verkopen om überhaupt quitte te spelen, is dat echter een aantal dat geen zoden aan de dijk zal zetten. Dus als jij wil dat de avonturen van Shephard worden voortgezet, doe je er goed aan het met zoveel mogelijk anderen te delen.

Of een nieuwe Mass Effect in welke vorm dan ook zal zijn waar fans op hopen, is eveneens twijfelachtig. De IP is immers nu in handen van PIF, een investeringsfonds van Saudi-Arabië. En die zijn over het algemeen niet zo happig op content die geaardheden buiten heteroseksualiteit bevat, al heeft EA in duidelijke taal gezegd dat de sluiting van BioWare puur financieel gemotiveerd was.

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Delen

Laatste artikelen

Nintendo Direct: Indie World
Live4 uur geleden

Vanmiddag is het weer tijd voor Nintendo Indie World

Project Android
Nieuws4 uur geleden

Een Android was nog nooit zo goedkoop als vandaag

door Sil Hendriks

Grand Theft Auto VI Cover
Nieuws12 uur geleden

Grand Theft Auto VI zal aardig wat schijfruimte van je console hijacken

door Mario Heurter

Nintendo Direct: Indie World
Nieuws17 uur geleden

Op 28 oktober is het weer tijd voor de Ninetendo Direct: Indie World

door Peter Beckers

Sort a Lot
Nieuws19 uur geleden

Release-datum van Sort a Lot is bekendgemaakt

door Peter Beckers

Bekijk alle artikelen →
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

GameQuarter Discord

Stefan Vonhosen
Stefan Vonhosen Ben nu met de multiplayer bezig
Mario (also known as Coola)
Mario (also known as Coola) En alle GTA VI gamers genoeg schijfruimte? Of word het games verwijderen? https…
Goblin
Goblin 4TB in mijn toestel. Komt goed
DukeClap
DukeClap 2 op mn pro, 3 op mn base, moet ruim lukken, hoewel PB0 ook een flinke hap genom…
DukeClap
DukeClap GtaV nam ool al ruim 150 gb in beslag
Doe mee op Discord