Toen Bethesda met Fallout 76 diens post-apocalyptische serie naar het rijk van multiplayer bracht, was dit niet bepaald een doorslaand succes. Het gebrek aan NPC's, de talrijke bugs en de hoeveelheid content in de game kwamen allen onder vuur te liggen, waardoor iedereen had verwacht dat het spel geen lang leven beschoren zou zijn. In 2023 gaat de game echter nog vrolijk door.
Uit gelekte documenten van de rechtszaak tussen Microsoft en de FTC blijkt dat het achter de schermen bijna anders was gelopen. Na de overname van Bethesda had Microsofts Phil Spencer overwogen om Fallout 76 te zien als een verloren zaak en de stekker eruit te trekken. Het was enkel nadat de game op PlayStation Now, de dienst van Sony die nu onderdeel is van de duurdere PlayStation Plus-abonnementen, verscheen, dat het door Spencer gestelde target werd gehaald en de game weer levensvatbaar werd verklaard.
''Ik weet niet waarom een ander gevoel heb bij Fallout 76, waardoor deze open voor discussie is,'' staat in een van Spencer's e-mails. ''In mijn optiek staat F76 op een interessante plek. Het had overduidelijk een lastig begin. Het team is gefocust op het verbeteren en een groter publiek vinden. Het voelt alsof we óf dit ding richting 10 miljoen monthly active users moeten stuwen op alle platfformen óf we moeten beslissen om verder te gaan met iets anders en als jij gelooft PSNow het kan ondersteunen in het verkrijgen van relevantie, sta ik erachter.''
Dit laatste, in combinatie met de Wastelanders update die volgens velen een keerpunt was voor het spel, heeft Fallout 76 langs de magische 10 miljoen MAU gestuwd, waardoor mensen nu het spel alsof kunnen spelen.
0 reacties op "Phil Spencer heeft overwogen Fallout 76 offline te halen"
Gelieve eerst in te loggen of te registreren om een reactie te plaatsen a.u.b.
Log in of registreer hier