25 jaar geleden maakte Bungie de allereerste Halo game. Deze game leek op het eerste gezicht enorm veel op een kloon van Unreal Tournament, maar had wel een heel specifieke specialiteit: het was de eerste keer dat een shooter volledig gemaakt was voor de console. Het werd een succes. Inmiddels zijn er heel wat games uitgekomen in de serie en altijd weer alleen voor de XBOX.
Maar vandaag houdt dit op. Halo: Campaign Evolved komt nu ook uit op de PlayStation 5 en is daarmee voor de eerste keer niet console exclusive. Voor gamers kan het niet anders zijn dan een historische dag, omdat dit toch wel echt als het bastion werd gezien van XBOX en dit is vanaf vandaag officieel gebroken.
Dit zegt overigens niets. XBOX CEO Asha Sharma heeft al regelmatig aangegeven dat het meer zal gaan werken naar exclusiviteit om meer mensen aan de XBOX te krijgen. Er is dan ook een flinke kans dat dit meteen de laatste game in de franchise is die op het platform van Sony komt.
De reden waarom Microsoft nu komt met een versie van Halo op de PlayStation 5 laat zich raden. Met XBOX gaat het niet lekker. Mensen met de Game Pass kunnen de game spelen en zullen hem niet kopen, maar er is geen Game Pass op de PlayStation, dus die moeten de game kopen. Of Halo: Campaign Evolved goed gaat verkopen op de console is een vraag waar we komende dagen antwoord op zullen krijgen.
Halo: Campaign Evolved zal uitkomen op de Xbox Series X|S, PC en PlayStation 5 op 28 juli. Wie de extra dure versie koopt kan de game vijf dagen eerder spelen.






Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie