Het begint langzamerhand een welles, nietes spelletje te worden tussen Electronic Arts en Nintendo. De ene dag zegt Electronic Arts geen games meer voor het apparaat te maken, de volgende ontkent het dat. Tijd om verhaal te halen dachten onze collega's van Joystiq.
Eerst gingen ze op de E3 langs de stand van Nintendo, waar ze Scibetta aan de tand voelde over toekomstige EA-games op de Wii U. Een beetje ontwijkend wisten ze het volgende antwoord eruit te persen. ''Je moet EA vragen over hun toekomstplannen. EA en wij zijn altijd goede partners geweest, met genoeg van hun games op onze platformen. Maar ze willen hetzelfde als alle andere third party's: meer kans om geld te verdienen. We zijn er zeker van dat de games die dit jaar en volgend jaar uitkomen het aantal verkochtte Wii U's omhoog gaat gooien. Op dat moment komen ze wel terug.''
Dit antwoord was verre van goed genoeg, dus werd ook EA zelf aan een ondervraging onderworpen. Hier was Frank Gibeau de klos. Hij was onverwacht recht door zee in zijn antwoord: ''Als ze onze games willen moeten er meer Wii U's verkocht zijn. We zijn een rationeel bedrijf, we gaan naar waar het geld is. We geven games uit waar we kansen zien om een groot publiek aan te spreken en geld aan deze te verdienen. Daarom zijn we bedrijf.''
Met games als Bayonetta 2, Super Smash Bros. 4, The Wonderful 101, Pikmin 3 en Donkey Kong: Country Returns 2 op komst zullen er zeker meer exemplaren van de Wii U verkocht gaan worden. Dan rest ons nog enkel de vraag of dit genoeg zal zijn om EA weer overstag te laten gaan. Dit zal enkel de tijd ons kunnen leren.






Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie