• Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
Xbox Game Studios-hoofd bevestigt indirect meer PS5 ports
  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

Xbox Game Studios-hoofd bevestigt indirect meer PS5 ports

Zo'n beetje elke om precies te zijn

Door Sil Hendriks
25/1/2026ongeveer 2 uur geleden
40

In een recent interview met GamesRadar+ heeft Xbox Game Studios-hoofd Craig Duncan tussen neus en lippen door bevestigd dat elke game die Xbox in de toekomst uit gaat brengen, op den duur op de PlayStation 5 zal verschijnen. Niet altijd tegelijkertijd met de Xbox, maar daar is een goede reden voor.

''Als de persoon die de studio's mag leiden en onze game teams mag helpen, heb ik een hele simpele visie als het hier op aankomt: we willen dat onze games zoveel mogelijk spelers bereiken. Dat is altijd ons doel. Het is zelden gecompliceerder dan dat. Het is zoiets van, hoe gaan we deze game bij zoveel mogelijk spelers krijgen.''

Als dat het doel is, is het antwoord simpel: breng het op elk mogelijk platform uit en juist vooral PlayStation 5, gezien eerdere games als Forza Horizon 5 en Indiana Jones and the Great Circle het daar echt ontzettend goed deden.

Ondanks dit feit, zal niet elke game direct op het platform van Sony verschijnen. Volgens Duncan heeft dit te maken met variabelen tijdens de ontwikkeling, in plaats van een bewuste strategie. Een voorbeeld wat hij noemt, is dat een gamer later naar een ander platform komt als het op dit moment niet ''het beste is wat het kan zijn op dat platform'' en geen ''gebruik maakt van de features en nuances van dat platform.''

''Ik denk dat we intern een gesprek zouden voeren en zoiets zouden hebben van 'Hey, tenzij we het echt goed kunnen doen en die spelers recht aan kunnen doen, dan...' en dat is wanneer je gesprekken krijgt over of je het niet later kunt verschepen. Want teams zijn maar een bepaalde grootte. We hebben aan het eind van de dag maar een bepaalde hoeveelheid middelen. Niet alles is eindeloos. Dus we willen gewoon het beste doen, voor elk platform, voor elke game.''

De boodschap is dus duidelijk. Zoals we vaker zien in video's van bijvoorbeeld Digital Foundry, zitten er verschillen tussen verschillende versies van één game. Soms is dit minimaal, maar andere keren is dit verschil enorm. Microsoft wil dit minimaliseren en als blijkt dat een rechtstreekse conversie van hun Xbox game, al dan niet met optimalisatie, niet een bepaalde kwaliteitsstandaard haalt, brengen ze die pas later op plaatsen als de PlayStation 5 uit. Zo kunnen ze bovendien ook dingen als de adaptive triggers en haptic feedback implementeren, iets waar men op de Xbox geen rekening mee hoeft te houden.

Aan zijn antwoorden valt tevens af te leiden dat in principe de lichten op groen staan om elke game uit de stal van Xbox naar andere platformen te brengen. Het grootste probleem bij met name wat oudere games, is of die daar nog wel gaan verkopen. Relatief weinig gamers zullen immers Forza Horizon 4 kopen op PlayStation 5 als Forza Horizon 6 al aan de...horizon is.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

GameQuarter Editor

Delen

Laatste artikelen

Dragon Ball Super The Galactic Patrol 00
Nieuws2 uur geleden

Dragon Ball komt niet terug met één anime, maar met liefst twee anime.

door Mario Heurter

Palworld Cover
Nieuws3 uur geleden

Palworld-ontwikkelaar Pocketpair eist...unieke dingen van sollicitanten

door Sil Hendriks

Hytale Cover
Nieuws4 uur geleden

Hytale voegt necromancy aan het spel toe

door Sil Hendriks

screenshot_banjo_recomp_2
Nieuws5 uur geleden

Banjo: Recompiled brengt de N64-klassieker naar moderne pc's

door David Dejaeghere

Dragon Ball Age 1000
Nieuws6 uur geleden

Nieuw Dragon Ball project aangekondigt

door Mario Heurter

Bekijk alle artikelen →

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.