De game waar ik naar refereer is, uiteraard, GUNDAM ROGUE ORBIT van Bandai Namco. De game werd onthuld tijdens Summer Game Fest dit jaar, waar het een van de weinige titels was die mij persoonlijk aansprak. Ik ben niet de grootste Gundam-fan, mijn kennis is beperkt tot de universums van SEED, Wing, 00, Zeta, Turn A en Builders, maar dat heeft meer te maken met de overweldigende hoeveelheid content in met name het main universe van deze franchise. Daar speelt deze titel zich echter niet af.

A whole new world
Om niet te veel gebonden te zijn aan de geldende regels van bestaande tijdlijnen, heeft Bandai ervoor gekozen om ROGUE ORBIT zich in een nieuw universum af te laten spelen. Hierin mogen we aan de slag als RE-X, een piloot die drie jaar in cold sleep verbleef in een verlaten Mobile Suit en een van de weinige piloten die effectief een Gundam kan besturen. Daar verklaringen en redeneringen van universum tot universum kunnen verschillen, ga ik niet beginnen met de discussie over NewTypes, maar gebaseerd op wat we tot nu toe zagen en hoorden in trailers, lijkt het onwaarschijnlijk dat vijandelijke Gundams je om de oren zullen vliegen.
Dit betekent echter niet dat er weinig Gundams in het spel zitten. Waar de meeste piloten in anime beperkt zijn tot één Gundam, al dan niet in meerdere variaties, kan je in deze game jouw mech in zoverre aanpassen dat je feitelijk een compleet arsenaal ervan onder de knoppen krijgt. Dit begint al met je wapens, waarvan je verschillende soorten tot je beschikking krijgt. In de preview build waar ik mee aan de slag mocht, kon ik stoeien met drie ervan: het Assault Sword, de Sword Lance en het Whip Sword, ieder met een compleet andere Gundam eraan gekoppeld.

Opties galore
Buiten een van deze drie wapens, welke dient als je voornaamste aanvalswapen, is je Gundam uitgerust met een standaard Beam Rifle met onbeperkte ammunitie, maar die oververhit kan raken, evenals twee soorten AP-U. Dit staat voor een Apocalypse Unit en is een soort drone-systeem dat je Gundam aanvullende opties geeft. In het geval van onze build was dit een energieschild óf een kleine vloot drones die je tegenstander het vuur aan de schenen legt. Hiernaast kunnen ze een aanval voor je koppen als een speciale balk gevuld is, al heb je ook de optie om een superaanval in te zetten als je gelooft in de filosofie dat aanvallen de beste verdediging is.
Over die balk gesproken: de HUD van Gundam Rogue Orbit vergt de nodige gewenning. Het is niet zo enorm druk als dat je soms ziet bij Gundam-piloten in de animes, maar er zijn wel heel wat cooldowns, balkjes, items en meer om in de gaten te houden. Persoonlijk wende ik er al snel aan, maar het is hierdoor geen game die ik snel op mijn PlayStation Portal of Steam Deck zou spelen.

Maar over die wapens
Terugkomend op die wapens, was mijn persoonlijke favoriet het Whip Sword. Het is normaliter een regulier zwaard, maar eens je meerdere kleinere units om je heen hebt zoemen, kan je het kortstondig in zijn zweepvorm veranderen om jezelf ademruimte te geven. Het is jammer dat dit niet permanent kan, maar met het oog op hoe makkelijk je dan door alles behalve boss fights zou komen, is het wel gebalanceerd. Daarnaast krijg je dat bereik wel tijdens bepaalde delen van de verschillende combo’s die je kunt gebruiken, evenals in je skills. Mijn favoriet hierbij was een skill waarbij je Gundam op zijn eigen as draait met het Whip Sword in zweepstand om een storm des doods te worden.
Op de tweede plek komt de Sword Lance. Hoewel het enige gewenning vereiste toen ik het mocht gebruiken, is het een uitstekende methode om te dealen met snelle vijanden. De skills van dit wapen hebben namelijk veel te maken met mobiliteit en gooien je Gundam als een raket richting de vijanden. Het heeft hiernaast een alt-fire die projectielen in de mix brengt, maar persoonlijk liet ik die al snel links liggen.
De derde en in de basis meest simpele is ten slotte het Assault Sword. Het is precies wat je denkt, een zwaard, en met skills die daarbij passen. Om de range van de Whip Sword en de snelheid van de Sword Lance te compenseren, kun je met het zwaard in de hand daarom wel een grapple hook gebruiken om de afstand met je doelwit te verkleinen en niet cruciale seconden te missen wanneer die kwetsbaar is.

Wat is het nut?
Tijdens zo’n moment zal je waarschijnlijk wel enkele lichaamsdelen van grotere vijanden vernietigen. Denk aan de vleugels van een draakachtige vijand die de codenaam Drake draagt of de armen van een vijand die de codenaam Giant heeft. Logica zou dicteren dat deze vernietigen impact zou hebben, maar na beide vleugels van Drake verpulverd te hebben, maar hem hierna nog steeds te zien vliegen, vroeg ik de vertegenwoordiger naar de logica. Wat zij me vertelde, is dat het vernietigen van lichaamsdelen feitelijk niets doet in de huidige build en ze wist niet of dat anders zou zijn in het uiteindelijke spel. Ik mag hopen van wel, want dit was het enige storende in een game die mij verder uitstekend beviel zo ver.
Verwachting:
ROGUE ORBIT is in veel opzichten anders dan de Gundam games die het voorgingen, maar daar is helemaal niets mis mee. Door zich in een andere tijdlijn te situeren, heeft Bandai Namco zich de ruimte gegeven om iets tofs te doen met de mechs zonder gebonden te zijn aan regels en het resultaat lijkt vooralsnog iets dat in ieder geval vermakelijk is op gameplay-vlak. En dat is een sterk begin.






Reacties (1)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie