GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Previews
Previews

Metro 2033

Door Arnold Middelkoop
9/1/2010meer dan 16 jaar geleden
0

GameQuarter’s Game of the Year 2008 mag dan geen Fallout 3 zijn, toch is de post-apocalyptische setting van het type Fallout erg populair tegenwoordig. Denk maar aan het recente S.T.A.L.K.E.R. of het aankomende Borderlands. Hopelijk ligt je geigerteller nog in je nachtkastje, want je zult hem binnenkort weer nodig hebben voor Metro 2033. De relatief onbekende Oekraïense ontwikkelaar 4A Games zal ons wederom onderdompelen in een wereld die verwoest is door een nucleaire oorlog. Kunnen we met deze game een verbeterde Fallout verwachten, of zal het slechts een simpele kloon worden?

Huiver, beste lezers, huiver voor wat komen gaat. In het jaar 2013 (Vergeet de 2012-complottheorie!) staat ons een ramp te wachten van epische proporties. De Derde Wereldoorlog zal de Eerste en Tweede Wereldoorlog nietig doen lijken. Atoombommen zullen de wereld doen veranderen in een nucleaire chaos. Jij stapt deze chaos binnen in het jaar 2033. We bevinden ons in Moskou, of eigenlijk eronder. Overlevenden hebben er een complete maatschappij op weten te richten, die ten uiterste zijn best doet onder deze barre omstandigheden te overleven. Met de buitenwereld wordt vrijwel geen contact gemaakt, maar toch is er (gemuteerd) leven aanwezig boven de grond. Je behoort tot een kleine groep soldaten, welke zo nu en dan de radioactieve wereld in moet op zoek naar proviand.
Als dit verhaal je wellicht bekend voor komt, dan zou dit goed kunnen. We hebben het niet over schaamteloos jatwerk van gelijksoortige games, maar over het succesvolle gelijknamige boek van schrijver Dmitry Glukhovsky. De Rus wist zijn boek ruim 200.000 maal aan het grote publiek te slijten.

Al is het een shooter, we moeten Metro 2033 niet meteen bij de FPS-games indelen. Er zitten namelijk ook RPG-elementen in het spel verwerkt. Niet alleen draait het spel om overleven en items verzamelen, ook het verhaal werkt sterk aan het RPG-element mee. 4A Games heeft ervoor gekozen om deels een open wereld aan te bieden, maar ook deels een lineair verhaal te vertellen. Hierdoor zal je het beste van beide kanten moeten tegenkomen. Je zult namelijk niet altijd bij het handje genomen worden: keuzes en vrije momenten zijn er genoeg te vinden in de game.

De sfeer in de game is voornamelijk erg grijs en grauw. De makers willen echt het gevoel overbrengen dat je in een post-apocalyptische wereld zit en het gevaar van alle kanten zich op je kan storten. Het zijn dan ook vaak de rustige momenten waarop niets aan de hand is, dat er een monster zich met volle overgave op je stort. Wanneer je te lang bovengronds blijft zal dit overigens ook invloed hebben op de grafische kant van het spel. De straling en schadelijke stoffen zorgen er op den duur voor, dat je gasmasker (welke je buiten altijd draagt) niet meer werkt en dat het beeld begint te flikkeren en haperen. Het is maar een klein voorbeeld van de sfeer die men wil overbrengen in deze game.

Conclusie

Een simpele kloon van Fallout 3 is Metro 2033 zeker niet. 4A Games heeft met deze game een potentiële topper in handen. De game kent dan wil een soortgelijke setting als vele andere titels, toch weet het er zijn eigen unieke draai aan te geven. Ook wil het een unieke mix van gameplay-elementen combineren met een dreigende en angstaanjagende sfeer, waarbij je helemaal in de game wordt gezogen. Eind dit jaar zal Metro 2033 verschijnen voor PC en Xbox 360. Zeker een titel om in de gaten te houden!

Auteur

A
Arnold Middelkoop

Auteur

Delen

Laatste artikelen

Xbox Cloud Streaming
Nieuws0 uur geleden

Microsoft patenteert systeem om advertenties te tonen tijdens rustige momenten in games

door Patrick Decoster

Halo: The Master Chief Collection
Nieuws0 uur geleden

Ontwikkelaars schrijven over de toekomst van Bungie

door Peter Beckers

BALL x PIT
Nieuws4 uur geleden

De nieuwe DLC van BALL X PITT belooft nog meer spektakel

door Peter Beckers

Wilderdark Cover
Preview4 uur geleden

Wilderdark

door Sil Hendriks

Stronghold 4
Nieuws4 uur geleden

Stronghold 4 laat met een nieuwe trailer meer van hun game zien

door Peter Beckers

Bekijk alle artikelen →
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

GameQuarter Discord

Peter
Peter the soundtrack is, if you ask me, very good.
Crusader
Crusader
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games
Wave
Crusader
Crusader
Wave
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games En wat brengt u hier deze avond monsieur Crusader 😛
Doe mee op Discord