GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

Shadows of the Damned: Hella Remastered
  1. Home
  2. Previews
Previews

Shadows of the Damned: Hella Remastered

Is dit nieuw?

Door Sil Hendriks
26/9/2024meer dan 1 jaar geleden
20

Suda51. Volgens sommigen gestoord, volgens anderen een genie. Ik zit ergens in het midden, maar heb een zwak voor games die gewoonweg bizar zijn. En maar weinig wordt zo bizar als Suda Goichi. Dus toen ik de kans kreeg de remaster van Shadows of the Damned te spelen, was ik er als de kippen bij, daar ik het origineel enkel een half uurtje gespeeld heb ter voorbereiding van deze preview.

Win een Steam key voor city builder Timberborn
GIVEAWAYNog 12 dagen

Win een Steam key voor city builder Timberborn

Doe mee en WIN

Met deze speelsessie nog vers in het geheugen, moest ik twee keer kijken toen de remaster op mijn scherm verscheen in Keulen. Lag het aan mij? Of zag het er niet bijster veel beter uit? Na momenten van de trailer vergeleken te hebben met gameplay footage van het originele spel, kan ik met overtuiging zeggen dat ik voor de verandering eens niet gek was. Hella Remastered maakt alles wat scherper, maar dat dit een PlayStation 3- en Xbox 360-titel was, spat van het scherm af.

Shadows of the Damned: Hella Remastered Preview-1

In perspectief

Dit is in geen enkele opzicht een kritiekpunt. Luie remasters zijn soms een doorn in het oog, maar gezien de game volgende maand voor € 25,- in de winkelrekken komt te liggen, was het zelfs prima geweest als een rechtstreekse port naar nieuwe consoles. De grafische updates, hoe klein dan ook, zijn enkel een mooie bonus, maar wel iets wat met het oog op informatieverstrekking moet worden meegenomen in dit artikel.

Voor mijn demosessie werd ik vroeg in de game gedropt. Met mijn vliegende schedel en tevens vuurwapens aan mijn zijde, duik ik in de hel op zoek naar mijn ontvoerde geliefde. Als je je de onderwereld voorstelt als een plek van lava, vuur en steen, zit je er echter naast. Mijn avontuur begint in een stad die niet zou misstaan in de Middeleeuwen. Het enige verschil is dat de hoofden van baby’s en geiten aan deuren en muren getimmerd zijn. Baby’s dienen als sloten en door ze aardbeien, ogen en hersenen te voeren, geven ze hun geheimen prijs. Waarom? Ik zou het niet weten. De geiten dienen dan weer een heel ander doel.

Shadows of the Damned: Hella Remastered Preview-2

Licht in de duisternis

In de onderwereld is duisternis immens gevaarlijk. Niet enkel tieren monsters er welig in, maar wanneer een levend persoon als Garcia te lang erin verblijft, behoort hij niet lang meer tot de levenden. Daarom moet je als het duister valt zo snel mogelijk zoeken naar een geitenkop om te verlichten. Wederom heb ik geen idee waarom.

Wat ik wel weet, is dat dit soort segmenten weinig meer zijn dan variatie tussen de shootouts die de kern van de gameplay vormen. En deze zijn prima. De gunplay wint geen prijzen maar moet het hebben van zijn vele referenties naar de fallus en de humor die ermee gepaard gaat. Je moet er van houden, maar het is op en top Suda51.

Verwachting:

Shadows of the Damned Hella Remastered is een port van een culthit, die zo makkelijk beschikbaar wordt voor een nieuw publiek. Verwacht echter niets van het Remastered stuk, daar je echt moet zoeken naar de verbeteringen.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Auteur

Delen

Laatste artikelen

pegi_16_pegi_18
Nieuws8 uur geleden

PEGI gaat adviesleeftijd van een game verhogen als er microtransacties in zitten

door Peter Beckers

Gran-Turismo-7-flop3
Nieuws12 uur geleden

De nieuwste update voor Gran Turismo 7 ondersteunt mogelijk PSSR 2

door Peter Beckers

monster-hunter-stories-2
Nieuws13 uur geleden

PlayStation deelt recap van de Monster Hunter Stories-serie

door Stefan van den Broek

Dave-the-Diver–In-the-Jungle-Content-Pack-trailer-screenshot
Nieuws13 uur geleden

We weten nu wanneer Dave the Diver de jungle gaat verkennen

door Stefan van den Broek

Fallout Wallpaper-42
Review14 uur geleden

Fallout 4: Anniversary Edition (Nintendo Switch 2)

door Peter Beckers

Bekijk alle artikelen →

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.