GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

DOOM: The Dark Ages - Revelations DLC

Dankjewel id Software

DOOM: The Dark Ages - Revelations DLC
Door Peter Beckers
23/7/2026ongeveer 1 uur geleden
20

Iedere keer als het onderwerp weer op tafel komt, zeg ik het weer: ik hou van DOOM. Er is geen game die het gevoel geeft dat je een superheld bent. Het geweld, het tempo, de gameplay: iedere keer is het raak. DOOM: The Dark Ages is geen uitzondering. Nu is er de DLC van deze laatste game in de serie die de titel Revelations heeft gekregen.

Even tussendoor: we geven deze maand PS5 key voor Denshattack! weg. Meedoen kost tien seconden, gewoon kort uitleggen waarom jij hem verdient. Doe mee →

Een aantal weken geleden werd ik uitgenodigd om een online bijeenkomst bij te wonen, waarin werd uitgelegd wat je van de uitbreiding kunt verwachten. Het beloofde precies die gaten te gaan opvullen die in de gameplay van de originele game waren ontstaan. Veel mensen lieten weten dat ze de besturing te veel vonden lijken alsof je als tank speelt, terwijl je eerder letterlijk door het slagveld heen vloog. id Software gaf aan dat ze hier iets aan wilden doen, zonder de gameplay van The Dark Ages in de weg te zitten.

Argent d’Nur lijkt gered, maar niets is minder waar

In Revelations ga je verder waar The Dark Ages is gebleven. De komende alinea’s bevatten een paar spoilers, dus als je het origineel wilt spelen, kun je beter de komende drie alinea’s overslaan.

De DOOM Slayer heeft het voor elkaar gekregen. De vijand is verslagen en Argent d’Nur is voor even bevrijd van de demonen die graag de totale vernietiging van de stad willen zien. Maar dit is helaas van korte duur.

Dit komt omdat de grote held, niemand minder dan de DOOM Slayer, nog altijd in de hel is om deze vijandige plek definitief te vernietigen. Hij wordt opgeroepen door de High Council, waar hij ter dood wordt veroordeeld. Waar hij onoverwinnelijk lijkt, roept de High Council een vijand op die hem de baas is en wordt hij verslagen en in een heel diepe kuil getrapt. Zijn harnas, helm en schild zijn volledig vernietigd en hij heeft niets meer dat hem beschermt.

Hij komt terecht in Purgatory. Deze diepgevroren gevangenis is gebouwd door The Architect en is bedoeld voor de vijanden van de High Council die tot het diepste van hun ziel gebroken moeten worden, omdat ze weigeren dood te gaan. Hier moet de DOOM Slayer een weg terugvechten naar de wereld. Hij krijgt hulp van The Architect, het wezen dat deze wereld heeft gemaakt. Al snel blijkt dit een veel grotere uitdaging te zijn dan hij eerder heeft gehad, maar hij krijgt wel een extra hulpmiddel om er te komen dat de volledige game op zijn kop zet.

De Chain Spear

Om verder te komen in de game krijgt de DOOM Slayer van The Architect een nieuw wapen, namelijk een speer. Dat klinkt een beetje knullig. Eerst had je de beste shotgun ooit gemaakt, verschillende soorten machinegeweren en rocket launchers en nu krijg je daar een speer bij. Dat is niet echt nuttig. Beste mensen die dit denken: we praten hier wel over de DOOM Slayer. Geef de beste man een speer en in zijn handen is het gewoon een “weapon of mass destruction”.

Auteur

P
Peter Beckers

Auteur

Pluspunten

  • +

    De Chain Spear maakt de gameplay veel flexibeler

  • +

    De veldslagen en vijanden zijn stukken moeilijker dan in het origineel

Minpunten

  • -

    Je zult problemen krijgen om te stoppen met spelen

  • -

    De standaardcontrols voor het keyboard zijn bijzonder onhandig

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...
Win PS5 key voor Denshattack! — gratis, één e-mailDoe mee

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

DOOM: The Dark Ages | Revelations

De Chain Spear is waanzinnig. Je kunt er projectielen die op je af worden gevuurd mee terugslaan en je kunt met een flinke zwieper armor van de vijand slaan wanneer deze roodgloeiend is geschoten. Dit wapen gaat echter pas echt uitblinken wanneer je het gooit. Wanneer je hem naar een vijand gooit, verandert de speer in een Meat Hook, een grapple hook, maar dan voor de DOOM Slayer. Je kunt daarmee in rap tempo om de vijand heen slingeren en wegkomen van een lastige vijand en snel door het slagveld navigeren.

De Chain Spear zorgt ervoor dat je veel meer bewegingsvrijheid krijgt in de game dan je ooit in DOOM hebt gehad. In DOOM Eternal ging je bijna dansend door de levels en in The Dark Ages werd dit flink teruggeschroefd met het schild. Nu is het weer mogelijk om gebruik te maken van de bekende Meat Hook. Na verloop van tijd krijg je ook je schild weer terug en dan wordt het echt feest.

Ik moest in het begin enorm wennen. Het is niet eenvoudig om de Chain Spear goed te gebruiken en zeker niet in combinatie met het schild. Dit heeft vooral te maken met de hoeveelheid knoppen die je moet gebruiken om de DOOM Slayer goed te bedienen. Je merkt dat de game voor de controller is gebouwd, maar ik ben een PC gamer en dus ben ik, met behulp van wat Reddit posts en YouTube, zelf aan de slag gegaan met mijn besturing. Het resultaat zal ik posten, want het is bijzonder handig om dit goed in te stellen. De standaard controls zijn veel te ingewikkeld voor een game waar je schijnbaar hersenloos doorheen moet kunnen knallen.

Om de Chain Spear volledig te gebruiken, zul je hem moeten upgraden. Dit kun je doen door Blood Iron te verzamelen. Wanneer je voldoende hebt, kun je diverse abilities vrijspelen. Je kunt ervoor zorgen dat je na de Meat Hook met een harde klap tegen de grond slaat, zodat je veel schade doet aan omringende vijanden. Je kunt leren hoe je de speer moet gooien en hoe je kunt steken. Deze abilities kun je ook weer sterker maken, zodat je steeds meer vernietiging zaait op het slagveld. Je zult snel merken dat dit wel nodig is.

DOOM: The Dark Ages | Revelations

Wanneer je een beetje goed gebruik leert maken van alle wapens en hoe je dit het beste kunt combineren, wordt deze game geweldig. Je danst door het slagveld. Heb je een vijand die constant op je huid zit en op je in blijft hakken? Geen punt, je pakt je schild, want dan pareer je de klappen gemakkelijker, terwijl je al je munitie op hem afvuurt. Verlies je een keer veel health, pak je de Chain Spear en grapple je naar de andere kant van het veld, zodat je even tijd krijgt om wat eenvoudige vijanden te doden. Op die manier kun je health packs farmen om daarna verder te gaan met de absolute vernietiging die je zaait.

De Endgame

Wanneer je voor de eerste keer Revelations hebt uitgespeeld, speel je de endgame vrij. Ieder level heeft afgesloten zones die je na je eerste playthrough kunt openen. Daar zitten een paar extra’s in. Zo komen er per level een paar interessante uitdagingen bij, die op hun beurt weer de mogelijkheid geven om de werkelijke eindbaas te verslaan.

Wat ik echter het leukste onderdeel hier vind, zijn de classic Encounters. Dit zijn levels die geïnspireerd zijn door het goede oude DOOM II, waar jij met een klassieke shotgun doorheen loopt om vervolgens moderne vijanden te verslaan. Hoewel het bijzonder vermakelijk is, had ik het persoonlijk toch leuker gevonden als je bijvoorbeeld het volledige eerste deel van de klassieker op deze manier had kunnen spelen. De levels zitten echter wel goed in elkaar en ze zijn best plezierig.

Verder krijg je met ieder level toegang tot de Rituals of Power. Dit zijn extra levels, waarin je bepaalde missies moet volbrengen. Ieder level heeft zijn eigen Ritual en als je binnen drie minuten de missie volbrengt, krijg je een deel van de Astral Boss Key. Deze sleutel wil je hebben, want die geeft toegang tot de werkelijke eindbaas van de game.

DOOM: The Dark Ages | Revelations

Ieder level heeft ook een eigen Praetor Fight. Deze gevechten geven je ook een stukje van de Astral Boss Key en de mogelijkheid om je Praetor Suit te upgraden om jezelf nog sterker te maken. Dit zorgt ervoor dat je de game nog wel een paar uur verder kunt spelen om nog sterker te worden dan je op dat moment al bent.

Conclusie:

DOOM: The Dark Ages - Revelations is een DLC die deze game volledig afmaakt. Het is nu mogelijk om de tank te zijn met het schild, maar ook de snelheid en flexibiliteit te omarmen met de Chain Spear. De combinatie van die twee maakt van DOOM: The Dark Ages misschien wel de beste boomer shooter die er op dit moment is.

Review Score
94/100

Game Info

Doom: The Dark Ages - Revelations
Doom: The Dark Ages - Revelations
Platforms:
Xbox Series X|SPC (Microsoft Windows)PlayStation 5
Release Date:
7/7/2026
Developer:
id Software
Publisher:
Bethesda Softworks

Delen

Win een PS5 key voor Denshattack!
GIVEAWAYNOG 13 DAGEN

Win een PS5 key voor Denshattack!

Gratis meedoen.

Laatste artikelen

The Relic-First Guardian
Nieuws0 uur geleden

Uitgebreide deep dive voor de combat van The Relic: First Guardian vrijgegeven

door Stefan van den Broek

Where Winds Meet Cover
Nieuws0 uur geleden

Where Winds Meet lanceert Hidden Mountain Expansion met onder andere een nieuwe regio

door Stefan van den Broek

wolverine-Marvel Tokon-Fighting Souls
Nieuws5 uur geleden

Bekijk de uitgebreide Character Guide van Wolverine voor Marvel Tōkon: Fighting Souls

door Stefan van den Broek

XBOX-Backward-Compatibility-on-PC
Nieuws5 uur geleden

Speel nu vier originele XBOX games op de PC

door Patrick Decoster

gamescom 2026
Nieuws16 uur geleden

gamescom is voor het eerst helemaal uitverkocht

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

Samuel
Samuel Leuke prijs voor degene die er naar uitkeken
PvdW90
PvdW90 Leuke actie. Voor de mensen die gamepass hebben daar is die ook op.
FRODODOR
FRODODOR ik las shat attack
Goblin
Goblin hopelijk niet xD
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games
Doe mee op Discord