GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

Family Guy: Back to the Multiverse

Door Marijn Smid
26/3/2013meer dan 13 jaar geleden
0

Even tussendoor: we geven deze maand Grixx Wireless Headset weg. Meedoen kost tien seconden, gewoon kort uitleggen waarom jij hem verdient. Doe mee →

Voor het starten van Family Guy: Back to the Multiverse lagen de verwachtingen niet bepaald hoog. Het is net als vele andere games een licensed game en die zijn vaak niet erg bevredigend; ze zijn voornamelijk bestemd voor de echte fans. Family Guy: Back to the Multiverse wist echter toch te vermaken, al is het natuurlijk verre van een topper. 

De game is gebaseerd op het achtste seizoen van de TV-show “Road to the Multiverse” van Familly Guy. In de third-person action-adventure kruip je in de rol van Stewie of Brian. Je doorkruist tien verschillende universums om Stewies halfbroer Bertram te verslaan. Gedurende de game kan je zoveel als je wilt switchen tussen Stewie en Brian, naar gelang het wapen dat je wenst. Telkenmale je wenst te wisselen van wapen, pauzeert de game en kan je tactisch even nadenken over het wapen dat je wenst te hanteren. De juiste wapenkeuze kan het spel immers heel wat makkelijker laten verlopen. 

De game weet het Family Guy-universum op een leuke en humoristische wijze op het scherm te toveren, met alle absurditeit die we van de show gewend zijn. Toch draaft de game af en toe iets te ver door in haar eigen absurditeit; zo valt de plotlijn van apartheid en onsamenhangendheid uit elkaar, waardoor je als speler nog nauwelijks in de gaten hebt wat er precies gaande is.

Hier tegenover staat wel de geniale voice-acting; bij een licensed game horen licensed stemacteuren, en zoals zij hun werk geniaal leveren in Family Guy, doen zij dat ook in het spel. De ene komische, spottende, parodierende parodiërende of satirische opmerking na de andere word in de mix gegooid en dit zorgt voor een lachwekkend geheel. 

In elk universum zijn er verzamelobjecten die het makkelijker maken om kostuums en wapens vrij te spelen of om je vaardigheden up te graden. Maar ook zonder het verzamelen van deze objecten is de game zonder problemen uit te spelen, een ellenlange zoektocht naar alle objecten is dus zeker geen must. 

Dit universum voelt lekker vertrouwd aan; dezelfde tekenstijl als die we kennen uit de serie word goed in de game verwerkt en ook in 3D voel je je helemaal thuis tussen de strakke tekenlijnen en felle kleurtjes. De makers hebben opvallend veel moeite gestoken in het ontwerpen van verschillende omgevingen en personages, iets wat je over het algemeen niet van een licensed game als deze zou verwachten.

Het spel speelt als een standaard third-person shooter, en zet een gameplay neer die over het algemeen vrij solide is. Soms doet de camera niet helemaal wat het zou moeten doen, zeker wanneer je je in een klein steegje of iets dergelijks bevindt. Dit doet niet compleet onder van de spelervaring, maar wordt op den duur toch een beetje frustrerend. Zeker als je door de rare bewegingen van de camera moeite hebt met het raken van je vijanden. 

Zelf heb ik de game eerder ervaren als een interactieve serie, het gamen is eerder secundair aan de vele grapjes die expliciet en impliciet in de game aanwezig zijn. Veel moeite moet je niet doen om door de levels heen te geraken en als je dan toch tot sterven komt, kan je onmiddellijk opnieuw doorspelen.

Conclusie

Kortom een game die voor de fans van Family Guy zeker een leukigheid is, maar voor de rest niet bijzonder veel te bieden heeft. Family Guy: Back to the Multiverse is geen topper en geen kalibergame, maar een tussendoortje en een budgettitel. Met slimme humor en een stel topacteurs die de stemmen verzorgen, maar ook een veel te lage moeilijkheidsgraad, camera- en controlsproblemen en een plotlijn die nauwelijks bij te houden is, is het niet verstandig deze game voor de releaseprijs te halen, maar om ‘m eens uit de budgetbak te vissen is niet af te raden.

 
 

Auteur

M
Marijn Smid

Auteur

Pluspunten

  • +Family Guy-universum leuk overgebracht
  • +Voice-acting goed in orde

Minpunten

  • -Plotlijn zelfs voor Family Guy-standaarden te absurd
  • -Camera doet af en toe raar
  • -Niet veel uitdaging
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...
Win Grixx Wireless Headset — gratis, één e-mailDoe mee

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

Review Score
60/100

Delen

Win een van de twee wireless headsets van Grixx
GIVEAWAYNOG 17 DAGEN

Win een van de twee wireless headsets van Grixx

Gratis meedoen.

Laatste artikelen

Dragon Quest Monsters: The Withered World
Nieuws3 uur geleden

Dragon Quest Monsters: The Withered World heeft eindelijk een Release datum

door Mario Heurter

Call of Duty: Modern Warfare 4
Nieuws11 uur geleden

Activision heeft data voor (open) beta van Call of Duty: Modern Warfare 4 bekendgemaakt

door Stefan van den Broek

Palworld
Nieuws11 uur geleden

Pocketpair, de ontwikkelaar van Palworld, start grote wervingscampagne

door Samuel Lutters

Gears of War E-Day Cover
Nieuws11 uur geleden

Xbox laat meer weten over hoe ze in de toekomst om zullen gaan met exclusieve titels

door Peter Beckers

War of westeros
Nieuws11 uur geleden

Volgende Game of Thrones-game is uitgesteld

door Samuel Lutters

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

Patrick
Patrick Microsoft wilt dat mensen digitaal games spelen, omdat dit aansluit bij hun clou…
Patrick
Patrick En als je die investering doet, dan is het raar om opeens te zeggen dat discs ge…
Patrick
Patrick Dus ik acht het zeker niet onmogelijk dat Helix toch een mogelijkheid tot een di…
Patrick
Patrick Als is het maar in de vorm van de Game Boy Player voor de GameCube 😄
Goblin
Goblin of een disc drive voor de ps5?
Doe mee op Discord