Iedereen kent ongetwijfeld zowel Batman als The Joker. In Gotham City Imposters krijg je opnieuw te maken met deze twee personages. Maar als je de game speelt, zie je dat het noch Batman of The Joker is waarmee je kan spelen. Je zal zien dat er twee tegengestelde groepen zijn: de fangroep van The Joker, en de fangroep van Batman. Gotham City Imposters benadrukt toch maar eens het eeuwige gevecht tussen Batman en The Joker.
Gotham City Imposters is vooral gebaseerd op zijn multiplayer, maar heeft ook een zéér kleine singleplayer. In de singleplayer krijg je de mogelijkheid om de 'Initiated-missie' te doorlopen. Dit is voor de beginners een korte tutorial waar je ineens met de game kennis kan maken. Hier laten ze je eveneens kennis maken met de verschillende soorten gadgets waarmee je in de game gebruik van kan maken. Een ander aspect van de singleplayer zijn de Challenges. Hier moet je op tijd, verschillende dingen verzamelen en doelwitten neerschieten. Zo kan je medailles verdienen en ook een klein aantal experience.
Daarna heb je natuurlijk de multiplayer. Deze bestaat uit drie spelmodi: Team Deathmatch, Fumigation en Psych Warfare. Als je al eens Call of Duty hebt gespeeld, ben je met deze drie al zeker bekend. Team Deathmatch spreekt voor zich. Fumigation kan je vergelijken met Domination, en Psych Warfare is te vergelijken met een soort Capture The Flag.
Wanneer je de game opstart, kan je dus kiezen tussen de drie spelmodi. Aangezien het allemaal multiplayer is, moet je wachten op andere mensen om het spel mee te spelen. Maar dit kan al heel hard tegenvallen. Soms duurt het eeuwen tegen dat de game genoeg spelers heeft gevonden om het spel te kunnen spelen. Ook zal je merken dat het bij Fumigation en Psych Warfare moeilijk is om genoeg spelers te vinden aangezien bijna iedereen Team Deathmatch speelt.
Wanneer het spel is begonnen wordt je ofwel aan 'The Jokers' of aan 'The Bats' gelinkt. Je zal jezelf dan in één van de groepen bevinden en moet dus proberen om de spelers van de andere groep uit te schakelen. In de game zal je merken dat wanneer je de eerste keer speelt, de sensitivity bij het richten van je wapen zeer hoog ligt. Dit is even aanpassen, maar na een tijdje kan je hier wel mee overweg. Wanneer je dan op je vijand schiet, zal je zien dat er niet echt een hitmarker is. Het spel geeft weer dat je een vijand hebt als er een cijfer naast je vijand komt. Dit cijfer stelt het aantal schade die je vijand hebt toegedaan voor. In sommige omstandigheden is dit zeer onduidelijk.
Buiten het spelen krijg je de mogelijkheid om je Loadouts aan te passen. De mogelijkheid om deze aan te passen, krijg je pas op een bepaald level, maar dit zal je na een beetje spelen ongetwijfeld vrijspelen. Zo kan je je wapen kiezen waarmee je elk spel begint te spelen. Je krijgt dan uit een groot arsenaal van wapens te kiezen. Naarmate je levelt, zal je zien dat je unlocks krijgt om meerdere wapens naar keuze vrij te spelen. Ook heb je bij elk wapen de keuze om bepaalde 'mods' erbij te krijgen. Deze zijn dan bijvoorbeeld dat je meer kogels krijgt voordat je moet herladen, of een 'red dot sight' bij het inzoomen. Ook krijg je secondary wapens. Deze kan je dan bovenhalen wanneer je primary wapen leeg is en er een vijand net voor je staat. Zo heb je toch nog een overlevingskans.
Naast de wapens, kan je ook je gadgets en support items aanpassen. Bij de gadgets heb je bijvoorbeeld de 'Rollerblades',de 'Grapple', en nog vele andere. De rollerblades zorgen er voor dat je je sneller kan voortbewegen, en de grapple zorgt ervoor dat wanneer je naar een gebouw richt en daarna de grapple gebruikt, je jezelf naar dat gebouw voorttrekt. De gadgets zorgen dus voor voordelen voor jezelf. De support items daarentegen, zorgen voor nadelen voor de tegenstander. Ze heb je bvb. 'Beartraps' die je vijand vastzet en ze daardoor een tijdje niet kunnen bewegen. Je heb in zowel de gadgets als de support items een groot aantal keuzes waarmee je je ook kan vermaken.
Naast wapens, gadgets en support items, krijg je de mogelijkheid om zelfs je lichaam aan te passen. Zo kan je jezelf zeer mager of ook zeer dik maken. Een mager personage is dan natuurlijk sneller, moeilijker om te raken, maar heeft dan wel minder levenspunten. Een dik personage is traag, gemakkelijk om te raken, maar heeft dan zeer veel levenspunten. Je kan zelfs enkele karaktereigenschappen aanpassen. Hier zal er bij elke keuze die je maakt, zowel voordelen als nadelen zijn. Ook kan je je kostuums aanpassen, zowel bij The Bats, als bij The Jokers. Zo geef je ze bijvoorbeeld een hanenkam als kapsel en laat je ze in hun bloot bovenlijf rondlopen. Het kan zo ver gaan als je zelf wil
Zoals je ziet krijg je in Gotham City Imposters de mogelijkheid om je personage helemaal aan te passen. Dit maakt het spel eigenlijk zeer leuk. Je wilt dat je personage er leuk, grappig, of cool uitziet en je wil dit bereiken. Hiervoor heb je dan een hoger level of meerdere punten nodig en hier ga je dan ook voor.
br>Conclusie
Gotham City Imposters is een leuke game waarin je jezelf gemakkelijk uren in kan verliezen. Vooral het aanpassen van je gehele personage kan je wel een tijdje mee bezig zijn. Door het groot aantal wapens en gadgets kan je het spel eigenlijk blijven spelen, want je kan ze allemaal wel eens uitproberen. Dit is dan ook de reden dat het spel zo tof is. Een grote variatie aan mogelijkheden, en de manier waarop je speelt. Gotham City Imposters is voor mij de leukste Arcadegame die ik tot nu toe gespeeld heb.