GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

IRON NEST: Heavy Turret Simulator

Bestuur je eigen kanon en verpletter de vijand

IRON NEST: Heavy Turret Simulator
Door Peter Beckers
5/9/2026ongeveer 1 uur geleden
20

Het is ergens in 1920. Het gaat niet goed met het koninkrijk Spanje. De bevolking wordt zwaar onderdrukt door de geharde troepen van de koning. Ze zijn arm en lijden honger. Als er iets niet goed is voor een monarchie, dan is dat een volk dat honger lijdt. Een revolutie staat op het punt uit te breken. Gelukkig is er een oplossing. Dat is een voor die tijd ongekend groot dubbelloops artilleriekanon op poten en het is aan jou om het te bedienen.

IRON NEST: Heavy Turret Simulator speelt zich af in een alternatieve geschiedenis van Spanje, waar jij de bestuurder bent van het zojuist omschreven kanon. Omdat hij vier poten heeft, kan hij zich gemakkelijk verplaatsen en zijn twee kanonnen zijn zo groot dat de kogels tientallen kilometers de lucht in geschoten kunnen worden en een ravage aanrichten. Dit monster van een apparaat is voor maar één ding gemaakt: het neerslaan van alles en iedereen die dreigt te rebelleren tegen de koning.

Volg de procedure

Deze game heeft een zeer kleine spelwereld, namelijk het interieur van het kanon dat uit twee verdiepingen bestaat. De onderste verdieping is jouw slaapvertrek. Hier zijn een niet heel erg comfortabel bed en een koffiezetapparaat dat heerlijke koffie kan zetten als je aan de juiste radaren draait en zo luchtdruk op het juiste moment op de machine kunt krijgen.

De bovenste verdieping staat volledig in het teken van de twee kanonnen die jij moet bedienen. Voor de jaren 1920 zijn deze kanonnen enorm modern. Ze kunnen kogels volledig geautomatiseerd laden en afschieten en er is maar één persoon nodig om het kanon te bedienen. Voor het afvuren zijn echter planning en communicatie vereist om dit op de juiste manier te doen.

Het begint eigenlijk altijd met het bekijken van de teleprinters. Er zijn er twee. De rechterteleprinter geeft je de orders van het opperbevel en op de linkerprinter komt de informatie te staan die door spotters wordt doorgegeven. Zij geven de locatie door waar de vijand zich ongeveer bevindt. Jij hebt een notitieblok en je kunt alle belangrijke info erin zetten door op de juiste tekst te klikken.

Met deze informatie ga je naar het planbord. Dit is een grote tafel in het midden van de ruimte met een grote plattegrond van het terrein waar jij operatief bent, helemaal opgedeeld in vakken om snel te kunnen bepalen wat je wilt doen en waar je naartoe wil vuren.

IRON NEST: Heavy Turret Simulator

Eerst bepaal je de locatie van jouw kanon en de locaties van de spotters. Vervolgens moet je gaan uitrekenen waar de vijand is. De spotters geven bijvoorbeeld aan in welke richting of welke afstand de vijand zich bevindt. Een voorbeeld: spotter één zegt dat de vijand zich op 157 graden van hem bevindt en spotter twee zegt dat de vijand op 7,53 kilometer bij hem vandaan is. Dan trek je een pijl van spotter één de juiste richting op en pak je een passer, waarmee je een cirkel kunt trekken op de juiste afstand van de tweede spotter. Zo weet je al snel waar de vijand zich bevindt.

Vervolgens trek je lijnen van het kanon naar de vijand, waarbij je bepaalt welke richting je op moet schieten en wat de afstand is. Deze data wordt automatisch genoteerd op het kladblok en daarmee kun je dan verdergaan met het bedienen van de kanonnen.

De kanonnen bedienen

De volgende stap is om naar een apparaat te gaan, waarin je alle gegevens die je zojuist hebt uitgestippeld op de kaart kunt inkloppen in de machine. Je geeft de richting waar je heen moet schieten aan en noteert de af te leggen afstand. Als je dit hebt gedaan, print het apparaat een kaartje uit met de gegevens over hoe jij het kanon moet afstellen en de hoeveelheid blokken buskruit die nodig is om de kogel ver genoeg te krijgen.

Met deze gegevens ga je naar het volgende apparaat. Met dit apparaat kies je de juiste kanonskogel. Je kunt kiezen uit verschillende kogels. De AP-kogel penetreert diep in de grond, maar heeft niet zo’n stevige explosie. De HCHE-kogel slaat een krater van een halve kilometer groot in de aarde voor het minder subtiele werk. Je trekt aan een hendel als je de juiste kogel hebt gevonden en een geautomatiseerd systeem duwt met een zeer mooie animatie de kogel in het juiste kanon. Vervolgens stop je de juiste hoeveelheid blokken buskruit in de loop en dan is het kanon gevuld, maar nog niet klaar om te vuren.

Nu moet het kanon klaar worden gemaakt om af te vuren. Eerst stel je de juiste helling van de loop in. Deze helling staat op het kaartje en dit kun je instellen door een hendel op de juiste plek te zetten en vervolgens aan een radar te draaien om hem heel precies de helling op te geven. Als je dit hebt gedaan, moet je het kanon de juiste richting op draaien en het kanon is klaar voor gebruik.

IRON NEST: Heavy Turret Simulator

De laatste stap die je moet uitvoeren, is het dubbelchecken of alles goed staat. Heb je de juiste kogel gebruikt, staat de loop in de juiste helling en richt je de loop in de juiste richting, dan kun je vuren.

Dat vuren is iedere keer weer fantastisch. Je trekt aan een hendel en vervolgens hoor je een gigantische knal. Daarna ga je terug naar de tafel, waar een apparaat de baan van de kogel in de gaten houdt. Wanneer de kogel is ingeslagen, worden er luchtfoto’s van dat gebied genomen die automatisch op de juiste plek op tafel tevoorschijn komen en waar je dan op kunt zien of het een voltreffer is.

Het grote plaatje

Dit is precies wat je de hele game lang doet. Je kijkt op de map en rekent uit waar je naartoe moet vuren, bereidt de kanonnen voor, schiet en hoopt op een voltreffer. De luchtfoto’s die gemaakt worden, laten dan ook zien waar in de regio nog meer brandhaarden zijn die je moet vernietigen en dan begint de hele procedure weer opnieuw.

In het begin is dit lekker eenvoudig. Je bent nagenoeg onoverwinnelijk. Dit duurt echter niet lang. De rebellen krijgen door waar ze mee te maken hebben en voor je het weet brengen zij hun artillerie in stelling om jou te vernietigen. Hier moet je snel op reageren. Je kunt verkenningsvliegtuigen de juiste richting opsturen om te zien waar de artillerie-eenheden zich bevinden en vervolgens knal je met een kogel deze clowns naar het hiernamaals. Het probleem is dat je ze wel allemaal in een beperkte tijd moet vinden en voor mijn gevoel was je best wel afhankelijk van geluk om dat voor elkaar te krijgen.

Je kunt ook verwachten dat de missies steeds ingewikkelder worden naarmate de game vordert. Op een gegeven moment moet je een rijdende trein raken en later in de game gebeuren er allemaal onverwachte dingen, waardoor de missie eindigt in een chaos die je maar moet zien te overleven.

IRON NEST: Heavy Turret Simulator

Wanneer de missie voorbij is, kun je naar bed gaan. Je ziet dan de krantenkop van die dag, wat altijd heel vieze propaganda is waar jij vaak een belangrijk onderdeel van bent. Die artikelen zijn vaak heel leuk opgeschreven en ik moest regelmatig best wel lachen door de overdreven positiviteit jegens het schrikbewind waar jij zo hard voor vecht.

Indrukwekkend geluid

Het klinkt heel saai. Je speelt een game met een heel kleine spelruimte, waarbij je een kanon de juiste kant op moet richten en af moet laten gaan, maar het is iedere keer weer geweldig. Een missie kan enorm spannend zijn. Dat komt door de immersie van deze game.

Je bevindt je in een stalen apparaat en dit hoor je. Alles piept en kraakt en het is nooit echt stil. Overal hoor je het geluid van stoom die door buizen heen wordt gepompt. Alles voelt heel mechanisch aan.

IRON NEST: Heavy Turret Simulator

Wanneer je zin daarin hebt, kun je jouw favoriete langspeelplaat pakken met stimulerende marsmuziek die volgens mij ook echt opgenomen is in de jaren 20. Het is echt van die heel ouderwetse marsmuziek die enorm goed bij deze game past. Het voelt veel te optimistisch voor wat je aan het doen bent, namelijk hele groepen mensen uitmoorden, omdat die simpelweg vrij willen zijn.

Tegen het einde van de game moet ik wel zeggen dat het vervelend begon te worden. Hoe gaaf het ook is om zo’n kanon af te vuren: op een gegeven moment was ik er wel klaar mee. Het is eigenlijk het type game dat je af en toe even aan de kant moet zetten en dan een paar weken er weer mee verder gaat.

Conclusie:

IRON NEST: Heavy Turret Simulator is een unieke game, waarbij jij een dubbelloops kanon moet bedienen. Je voert eigenlijk steeds dezelfde handelingen uit om de vijand te kunnen verslaan. Het is een zeer spannende game, maar na verloop van tijd wordt het wel wat repetitief.

Auteur

P
Peter Beckers

Auteur

Pluspunten

  • +

    Het bedienen van het kanon is supervet

  • +

    De marsmuziek die je af kunt spelen past enorm bij de sfeer van de game

Minpunten

  • -

    Na verloop van tijd voelt de game bijzonder repetitief aan

Review Score

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

78
/100

Game Info

Iron Nest: Heavy Turret Simulator
Iron Nest: Heavy Turret Simulator
Platforms:
PC (Microsoft Windows)
Release Date:
31/12/2026

Delen

Laatste artikelen

Key Art with Logo
Preview1 uur geleden

The Purple Peacock

door Natascha Huijs

Grand Theft Auto VI
Nieuws3 uur geleden

De gemeente van Miami wil geen reclame in de stad over Grand Theft Auto VI

door Peter Beckers

2XKO Cover
Nieuws3 uur geleden

2XKO krijgt nieuw karakter na aankondiging dat development beëindigd wordt

door Sil Hendriks

Dungeon Settlers Cover
Nieuws4 uur geleden

Je kunt nu met korting een van de Dungeon Settlers worden

door Sil Hendriks

Pokémon: Winds & Waves Cover
Nieuws5 uur geleden

Pokémon Winds & Waves heeft mogelijk een release date te pakken

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

DukeClap
DukeClap Klopt, in 1uur sessies, maar je hebt 100 met ultimate. Weet de prijzen niet ma…
Peter
Peter Ik denk dat GeForce Now op dit moment hele stukken beter is
Peter
Peter het is verbazingwekkend wat het kan
Peter
Peter ohjjeeeee. Deze game zegt echt: koop mij Peter https://www.gamequarter.be/nieuws…
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games Ik hoop voor je dat ze daar pillen voor hebben
Doe mee op Discord