GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

Left 4 Dead 2

Door Sebastiaan Quekel
18/1/2010meer dan 16 jaar geleden
0

Hoe je het wendt of keert: Electronic Arts en Activision zijn tot op de dag van vandaag de grootste uitmelkers van de game-industrie. De Sims, FIFA en Guitar Hero zijn hier de beste voorbeelden van. Toch is dit niet onlogisch; ze slaan er een flink slaatje uit. Valve, die voorheen nooit geassocieerd werd met uitmelken, lijkt met de aankondiging van Left 4 Dead 2 daar achteraan te gaan. Nog geen jaar na dato is er alweer een vervolg op Left 4 Dead beschikbaar, waarna de spelletjesfabrikant ervan werd beschuldigd even makkelijk in te cashen op het succes van het eerste deel.

Laten wij van GameQuarter maar meteen ingaan op de constatering uit de inleiding. Is Left 4 Dead 2 een dergelijke verbetering dat het zich mag bekronen als een volwaardig vervolg? Ons antwoord luidt: nee. Hoewel we hartstikke blij zijn met het feit dat er niets is veranderd aan het concept van het eerste deel, zijn we dermate teleurgesteld in het aantal vernieuwingen dat dit deel met zich meebrengt. Nieuwe personages, nieuwe zombies, een paar nieuwe modi: het klinkt allemaal erg goedkoop. En.. dat is het ook.

Allereerst het speltechnische gedeelte in een notendop. Net zoals in het origineel is het de bedoeling om hele hordes zombies met gevarieerd schietgerei te weerstaan. Dit keer doe je dat met vier nieuwe karakters, te weten de gokker Nick, rugbyspeler Coach, mechanicus Ellis en de journalist Rochelle. In tegenstelling tot het eerste deel zijn deze personages behoorlijk inhoudsloos te noemen. Met name de dialogen – en dan de manier waarop ze zijn ingesproken in het bijzonder – zijn dramatisch te noemen. Een band met ze krijgen? Nee, dat zal in Left 4 Dead 2 niet gebeuren.

Afijn, je zult ze wel nodig hebben aangezien samenwerking wederom een vereiste is voor het voltooien van levels. Strategischer is de game echter niet geworden. Dit is onder andere te wijten aan de toevoeging van slag- en stootwapens, zoals de koekenpan, gitaar en de koevoet. Waar je in het eerste deel zorgvuldig met je kogels om moest gaan, is het hier een kwestie om bij hordes zombie om je heen te hakken. Ook de kettingzaag, die in de praktijk een stuk minder cool is, versterkt dit gegeven. De andere mêleewapens zijn echter wel leuk bedacht door Valve, dat moeten we ze nageven.

Left 4 Dead 2 is gelukkigerwijs wel moeilijker dan het eerste deel. Ook is de nieuwe Realism-modus een flinke uitdaging voor jou en je teammaten. In deze modus wordt samenwerken namelijk nog belangrijker, doordat de zombies dodelijker zijn en je nu niet meer geattendeerd wordt wanneer je groep wordt aangevallen of wanneer er ergens een wapen te bespeuren is. De nieuwe, toevoegde zombies maken het hierbij niet makkelijker op. Zo heb je de Charger, die met zijn forse lichaam en snelheid een gevaar voor menig iemand is. Daarnaast heb je de Spitter, die brandend zuur op de grond spuugt. En ten slotte heb je de kleine Jockey, die op je rug springt en vervolgens je gezicht openrijt.

Uiteindelijk zijn we alweer beland bij de laatste nieuwe feature en die luidt: twee nieuwe modi. De gewaardeerde Versus- en Survival-modi uit het origineel maken hun rentree en worden bijgestaan door de al besproken Realism-modus en de geslaagde Scavenge-modus. In de laatstgenoemde speloptie moet het ene team benzine verzamelen om er vervolgens vandoor te gaan met de auto, terwijl het andere team (bestaande uit zombies) dit moet zien te voorkomen.

Het is zonde dat het hierbij is gebleven, want verder is er niet veel nieuws onder de zon voor Left 4 Dead 2. Geen grafische update, geen interessante verhaallijn en misschien nog wel het ergste: geen verbeteringen in de AI. Hierdoor is het spel wederom minder interessant voor men die niet over een internetverbinding beschikt.

Conclusie

Behalve de extra vinger op het hoesje van de doos is Left 4 Dead 2 vooral meer van hetzelfde. Coöperatieve gameplay staat nog steeds voorop in de game en de zombies zijn net zo hongerig naar bloed als in het origineel. Of dit erg is? Nee, dat niet, maar nu lijkt het net of dit snel uitgekomen vervolg gebaseerd is op geldklopperij. Heb je het eerste deel echter niet gespeeld, dan is Left 4 Dead 2 vanzelfsprekend de juiste keuze.

Auteur

S
Sebastiaan Quekel

Auteur

Pluspunten

  • +Concept verder uitgewerkt
  • +Nieuwe modi zijn vermakelijk
  • +Nog steeds één van de betere coöperatieve shooters!

Minpunten

  • -Niet zo heel veel vernieuwing
  • -Slag- en stootwapens wel erg krachtig
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

  • -Teleurstellend viertal
  • -Wederom minder leuk in je eentje
  • Review Score
    80/100

    Delen

    Laatste artikelen

    gta-vi-screen
    Nieuws2 uur geleden

    Deze muziek vinden we terug in GTA VI

    door Stefan van den Broek

    gta_vi-screenshot
    Nieuws3 uur geleden

    Dit is de 26 minuten durende video van GTA VI

    door Stefan van den Broek

    GTA-VI-Mount_Kalaga_National_Park_06.166ouq5pjd7h0
    Nieuws13 uur geleden

    De campaign van GTA VI duurt volgens Rockstar zo’n 80 uur

    door Stefan van den Broek

    gta-vi-Jason_and_Lucia_Motel_landscape.08edvuwtm-20v
    Nieuws13 uur geleden

    GTA 6 krijgt officieel een relatiesysteem voor Jason en Lucia

    door Stefan van den Broek

    gta-viMount_Kalaga_National_Park_02.0f24dhopdprvx
    Nieuws13 uur geleden

    Netflix bezwijkt onder enorme belangstelling voor GTA VI: An Extended Look

    door Stefan van den Broek

    Bekijk alle artikelen →

    GameQuarter Discord

    Peter
    Peter ik herinner me dat Asmongold heel erg tegen deze game was (te realistisch)
    Stefan Vonhosen
    Stefan Vonhosen Iedereen Netflix al klaarstaan😜
    Natascha
    Natascha Nope, kunnen nu pas eten. Zijn net pas klaar bij gamescom voor vandaag.
    Stefan Vonhosen
    Stefan Vonhosen Dit klinkt me trouwens zo vet! https://www.gamequarter.be/nieuws/miami-heeft-pla…
    Patrick
    Patrick Voor GTA VI discussies nodigen we jullie graag uit in #gta-vi , waarschuwing, hi…
    Doe mee op Discord