GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

Mouse: P.I. For Hire

Soms moet je het niet té zwart-wit zien

Mouse: P.I. For Hire
Door Sil Hendriks
24/4/20263 maanden geleden
75

Met Cuphead en Bendy and the Ink Machine die het voortouw namen, is animatie uit het begin van de vorige eeuw volop bezig met een soort renaissance in videogames. Ik ben er niet mee opgegroeid, maar de charme die het uitstraalt is niet aan mij verloren. Alleen dat was al reden genoeg om MOUSE: P.I. For Hire een kans te geven.

Even tussendoor: we geven deze maand Grixx Wireless Headset weg. Meedoen kost tien seconden, gewoon kort uitleggen waarom jij hem verdient. Doe mee →

De artstyle is niet het enige waarmee developer Fumi Games teruggrijpt naar vroeger. De game is, op een hele specifieke uitzondering na, volledig in zwart-wit. En hoewel er gewoon geluid is, inclusief stemmenwerk, heeft het ook duidelijk mosterd gehaald bij stomme films. Dat niet alleen, maar ook klassieke detective noirs zijn gebruikt als inspiratiebron, met een detective die tegen zichzelf praat met van die enorm overdreven vergelijkingen om de toon te zetten en een absolute overdaad aan kaas gerelateerde referenties. En de gameplay? Een boomer shooter!

Mouse: P.I. For Hire Review-1

Vroegâh

Deze zwart-witte boomer shooter met een detectivethema brengt ons naar Jack Pepper, een ex-soldaat en voormalige agent die nu als een privédetective de kost verdient. In dat vak heeft hij de nodige connecties opgebouwd, waaronder met journaliste Wanda. Zij belt hem daarom wanneer een goochelaar onder mysterieuze omstandigheden verdwijnt en dit voor de verandering geen onderdeel van de show is. Wat ze toen niet wist, is dat de goochelaar in kwestie een oude vriend van onze held is, noch in wat voor problemen hij hierdoor verzeild zou raken.

Zoals het een detectiveverhaal betaamd, is deze verdwijning slechts een eerste aanknopingspunt voor een enorm complot dat dreigt enorm uit de klauwen te lopen. Als een stuk kaas dat in de zomer buiten de koelkast heeft gelegen, zat hier een luchtje aan dat niet genegeerd kon worden, dus gaat onze held zijn neus achterna.

Mouse: P.I. For Hire Review-2

Eerst schieten, dan praten

De gameplay die hieruit voortvloeit is, zoals gezegd, een boomer shooter. Denk het type FPS waarin je niet een knop hebt om dekking te zoeken, waarbij levels bezaaid liggen met ammunitie en je enkel je HP herstelt door health packs op te pakken, iets waar de game rijkelijk mee gevuld is om vriendelijk te zijn naar de meer casual spelers. Een game waarin je moet blijven bewegen, terwijl je kogels uitwisselt met alsmaar groter wordende groepen vijanden en waar je elk hoekje goed moet verkennen zodat je geen geheimen, collectibles of aanwijzingen mist. Met name dat laatste is belangrijk, immers heb je een zaak op te lossen.

Persoonlijk had ik gedacht dat een shooter van wat voor aard dan ook zou vloeken met een detectivethema. Daar gaat het immers juist om bedachtzaam te werk gaan. Maar uitgerekend de boomer shooter werkt hier prima mee samen. Al vanaf het begin, met titels als DOOM en Wolfenstein, kregen spelers van dit genre immers aangeleerd dat elke muur eigenlijk een geheime deur kon zijn, waardoor het uitpluizen van een level toch al onderdeel is van de formule, zelfs zonder het detectivesausje.

Wat daarbij helpt, is dat het schieten zelf ook gewoon een genot is. Het is niet zo realistisch als een Battlefield of Operation Flashpoint, maar dat hoeft het ook niet te zijn. Fun is hier de hoofdmoot en die zie je ook terug in je schietijzers. Een Tommy Gun, shotgun en pistool worden vergezeld door een minikanon, geluidsgeweer en een geweer dat een soort zuur vuurt. Al moet ik daarbij wel de kanttekening plaatsen dat ik al er snel maar drie gebruikte. Enerzijds omdat ik deze het fijnste vond, maar vooral ook omdat je wapens kunt upgraden en het verschil tussen een versterkt wapen en een nieuw wapen zó groot is, dat het zich gevoelsmatig vaak niet loont om je de nieuwe aanwinst eigen te maken.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Pluspunten

  • +

    Artstyle is charmant en speels

  • +

    Toegankelijke boomer shooter

  • +

    Er zitten best maffe wapens in

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (3)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...
Win Grixx Wireless Headset — gratis, één e-mailDoe mee

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

Mouse: P.I. For Hire Review-3

Kleinenaardigheden

Dit is helaas niet de enige opmerking die ik moet plaatsen als het op gunplay aankomt. Het wisselen tussen wapens is soms erg onhandig, vooral wanneer het gebeurt terwijl het niet de bedoeling is. Een zeker soort puzzel verandert bijvoorbeeld steevast het wapen dat je vasthoudt. En ook het weapon wheel reageert niet altijd even goed als dat je zou willen. Maar daar wen je snel zat aan, iets wat niet kan worden gezegd van de vijanden.

Daar dit een boomer shooter is, verwacht ik niet dat vijanden hele complexe tactieken gebruiken. Dat is niet de aard van dit beestje. Maar de AI liet het in MOUSE soms wel heel erg afweten. Met name wanneer ik objecten in de omgeving gebruik om hogerop te komen, doorgaans om een overzicht van het slagveld te krijgen, gebeurt het vaker dat vijanden gewoon…stoppen. Ik kan op ze vuren en alles, maar voor de AI ben ik gewoon niet aanwezig, wat een specifieke boss fight wel erg makkelijk maakte.

Een nog groter probleem met de vijanden, is het gebrek aan variatie. Er zijn heel veel verschillend uitziende vijanden, maar verschillende soorten is een ander verhaal. Je hebt een gangster met een Tommy Gun, een agent met een Tommy Gun, een cultist met een Tommy Gun, en hetzelfde kan bijvoorbeeld worden gezegd van vijanden die met een knuppel komen of een shotgun dragen. Dit zorgt ervoor dat confrontaties op den duur wel heel erg hetzelfde gaan voelen, maar dan ben je pas halverwege een avontuur dat je al tien uur zoet zal houden als je niet alles aan het onderzoeken bent.

Mouse: P.I. For Hire Review-4

Charme van vroeger

De gunplay mag dan wel de hoofdmoot van de gameplay zijn, maar het is niet wat mij aantrok. Daarvoor moeten we echt bij de artstyle zijn. En op dit front stelt Fumi totaal niet teleur. Men heeft gekozen voor een 3D-wereld waarin belangrijke elementen tweedimensionaal zijn en karakters die typerende visuele stijl van bijna honderd jaar geleden aanhouden. Denk aan Bendy als je een referentiekader nodig hebt.

Dit contrast kan op momenten vreemd voelen, maar in de meeste gevallen wordt dit gevoel op alle fronten overschaduwd door de speelse aard van de 2D-objecten. Kleine dingen zoals het hartje in jouw HP-balk dat meer en meer afgepeigerd oogt naarmate je meer schade oploopt en kogels met gezichten die vrolijk op en neer wiebelen in de hoek van je scherm. Het geeft het geheel een speels randje en dit hangt over de game als een soort positieve waas.

De karakters, met name die met een naam, zijn al net zo kleurrijk (spreekwoordelijk dan), waardoor het verhaal me bezig bleef houden, al maakt dat me niet blind voor het feit dat de game simpelweg te lang duurt. Was er meer variatie geweest in de vijanden, dan had het gevoel van ‘’ik ben er wel klaar mee’’ allicht afgewimpeld kunnen worden, maar nu ging de game voor mij persoonlijk nét iets te lang door. Anderzijds moeten ze echter ook wel het prijskaartje verantwoorden, iets waar het volgens deze redacteur redelijk in slaagt.

Conclusie:

Zelfs als het absoluut geen feilloze game is, is MOUSE een heerlijk charmant spel met degelijke gunplay. Bovendien is het voor een boomer shooter wat meer aan de vergefelijke kant, waardoor het een prima beginpunt is voor zij die zich laten afschrikken door games als Ultrakill en DOOM: The Dark Ages.

Minpunten

  • -

    Game had meer variatie in vijanden kunnen gebruiken

  • -

    Het duurt nét iets te lang

Review Score
75/100

Game Info

Mouse: P.I. For Hire
Mouse: P.I. For Hire
Platforms:
Xbox Series X|SXbox OnePlayStation 4Nintendo Switch 2Nintendo SwitchPC (Microsoft Windows)PlayStation 5
Developer:
Fumi Games
Publisher:
PlaySide

Delen

Win een van de twee wireless headsets van Grixx
GIVEAWAYNOG 26 DAGEN

Win een van de twee wireless headsets van Grixx

Gratis meedoen.

Laatste artikelen

Warhammer 40,000 Cover
Nieuws0 uur geleden

Ze minuten aan gameplay getoond van Total War: Warhammer 40,000

door Stefan van den Broek

Battlefield 6 Cover
Nieuws0 uur geleden

DICE maakt content uit Season Pass beschikbaar in de in-game store

door Stefan van den Broek

Call of Duty: Black Ops II - Care Package
Nieuws0 uur geleden

Activision schept duidelijkheid over crossplay in Call of Duty: Black Ops en Call of Duty: Black Ops 2

door Stefan van den Broek

Tomb Raider: Legacy of Atlantis
Nieuws15 uur geleden

Stemacteur van Lara Croft in Tomb Raider: Legacy of Atlantis heeft de laatste opname afgerond

door Peter Beckers

joyful-gaming-friends-stockcake
Artikel16 uur geleden

FunQuarter #634: Zin om te zingen?

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games VOorbeeld van wat ik net bij Natasch zag: Zegt in het Japan ''Be careful with yo…
Natascha
Natascha Maar ja, als je dan een game wilt maken waar een bepaalde cultuur centraal staat…
Samuel
Samuel Ben ik met je eens. We hebben vaak een soort van Westerse lens waardoor we kijke…
Samuel
Samuel Interessant hierin is Orientalism van Edward Said. Heel filosofisch boek over ho…
Sutkus
Sutkus
Media gedeeld door Sutkus
Doe mee op Discord