GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

Professor Layton en het Masker der Wonderen

Door Dennis van der Beek
30/11/2012meer dan 13 jaar geleden
0

Professor Layton en zijn trouwe leerling Luke zijn bij ons al een aantal jaren bekend en hebben al heel wat mysteries en nog veel meer puzzels opgelost. Dit deden ze in de avonturen die ze tijdens het Nintendo DS-tijdperk beleefden, maar nu de Nintendo 3DS al een tijdje uit is, blijkt dat de mysteries en puzzels nog steeds niet allemaal opgelost zijn. In Professor Layton en het Masker der Wonderen staan de professor en zijn leerling op de rand van een nieuw avontuur. Is deze net zo spannend en meeslepend als de voorgaande avonturen?

Het verhaal van het spel speelt zich af in Monte d’Or, een plaatsje dat vergelijkbaar is met Las Vegas. Het mooie stadje wordt al een tijdje geteisterd door een gemaskerde man die andere mensen in stenen beelden doet veranderen. Je voelt m waarschijnlijk al aankomen, maar het is de taak van Professor Layton, zijn leerling Luke en Emmy om alle mysteries rond deze stad op te lossen. Dat doe je door veel puzzels op te lossen en vooral veel te praten.

Met praten bedoelen we het aanhoren van gesprekken tussen de hoofdpersonages en het lezen van de vele dialogen die het spel rijk is. Hiermee hebben we gelijk het enige echt negatieve punt van de game te pakken. Hoewel het verhaal redelijk boeiend is, zijn de gesprekken vaak te langdradig. Je wilt puzzels oplossen, maar helaas zit er behoorlijk veel tijd tussen iedere puzzel en die tijd gaat meestal op aan saaie en langdradige dialogen.

Bijt je daar echter doorheen en heb je vooral oog voor de puzzels, dan zul je absoluut tevreden zijn. Er zitten meer dan honderd puzzels in het spel verwerkt en daarboven op wordt er een jaar lang dagelijks een nieuwe puzzel vrijgegeven. De puzzels die het spel kent variëren van moeilijkheidsgraad en type. Sommige puzzels heb je vrij snel opgelost, maar er zijn er ook bij die wel wat van je hersenen verlangen. Er zijn echte breinpuzzels, maar er zijn ook puzzels waarbij je eindeloos mogelijkheden kunt proberen.



De grootste verandering ten opzichte van de voorgaande Layton games zit in de presentatie. De game is namelijk speciaal gemaakt voor de Nintendo 3DS en dat betekent dat de beelden driedimensionaal zijn. Dat zorgt er niet alleen voor dat de tussenfilmpjes en de in game beelden een stuk mooier zijn, maar ook dat er iets verandert aan de besturing. Daar waar je in de voorgaande delen het onderste scherm gebruikte om de gebieden te verkennen, gebruik je nu het bovenste.

Het touchscreen geeft namelijk geen driedimensionale beelden weer. In de vorige games raakte je met de stylus een deel van een omgeving aan om het te verkennen, nu werkt dat dus iets anders. Op het bovenste scherm zie je een vergrootglas en deze beweeg je door op het onderste scherm met je stylus te schuiven. Schuif je je vergrootglas naar een bepaalde plek op het bovenste scherm en hij wordt oranje, dan betekent het dat er iets te zien is. Wordt hij blauw, dan kun je zelfs inzoomen. Als je het ons vraagt is dit een simpele en slimme manier van de ontwikkelaar om zowel het 3D-aspect als het touchscreen niet onbenut te laten.



Wat ook bijzonder aan deze game is, is dat je soms terug in de tijd moet en als een jonge professor Layton speelt. Hier ontrafel je allerlei dingen over het verhaal en los je natuurlijk veel puzzels op. Layton was toen zelfs al een wijsneus, maar droeg op dat moment nog geen hoed, zoals we gewend zijn van de professor. Verder zijn er soms scènes waarin je niet puzzelt of praat, maar een ander type gameplay uitvoert. Zo zul je al vrij snel in de game plaatsnemen op een paard om de gemaskerde heer te achtervolgen. Niet bijster sterk uitgewerkt, maar toch een leuke afwisseling.

Conclusie


Professor Layton en het Masker der Wonderen verschilt niet veel ten opzichte van de vorige delen. Er is een nieuw verhaal en de besturing is iets anders, maar verder is het veelal van hetzelfde. Ondanks dat en het feit dat het tempo soms wat laag ligt, is het toch een game die je ongetwijfeld met veel plezier zult spelen als je de voorgaande delen ook leuk vond.

Auteur

D
Dennis van der Beek

Auteur

Pluspunten

  • +Boeiend verhaal
  • +Leuke puzzels
  • +3D-aspect goed toegepast

Minpunten

  • -Soms langdradig door de vele dialogen

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

Review Score
77/100

Delen

Laatste artikelen

gta-vi-screen
Nieuws3 uur geleden

Deze muziek vinden we terug in GTA VI

door Stefan van den Broek

gta_vi-screenshot
Nieuws3 uur geleden

Dit is de 26 minuten durende video van GTA VI

door Stefan van den Broek

GTA-VI-Mount_Kalaga_National_Park_06.166ouq5pjd7h0
Nieuws13 uur geleden

De campaign van GTA VI duurt volgens Rockstar zo’n 80 uur

door Stefan van den Broek

gta-vi-Jason_and_Lucia_Motel_landscape.08edvuwtm-20v
Nieuws13 uur geleden

GTA 6 krijgt officieel een relatiesysteem voor Jason en Lucia

door Stefan van den Broek

gta-viMount_Kalaga_National_Park_02.0f24dhopdprvx
Nieuws13 uur geleden

Netflix bezwijkt onder enorme belangstelling voor GTA VI: An Extended Look

door Stefan van den Broek

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

Peter
Peter ik herinner me dat Asmongold heel erg tegen deze game was (te realistisch)
Stefan Vonhosen
Stefan Vonhosen Iedereen Netflix al klaarstaan😜
Natascha
Natascha Nope, kunnen nu pas eten. Zijn net pas klaar bij gamescom voor vandaag.
Stefan Vonhosen
Stefan Vonhosen Dit klinkt me trouwens zo vet! https://www.gamequarter.be/nieuws/miami-heeft-pla…
Patrick
Patrick Voor GTA VI discussies nodigen we jullie graag uit in #gta-vi , waarschuwing, hi…
Doe mee op Discord