GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

The Kingdom of the End and the Witch of the Beginning

De naam is bijna langer dan het spel

The Kingdom of the End and the Witch of the Beginning
Door Sil Hendriks
8/6/2023ongeveer 3 jaar geleden
0

Ik heb het al meer dan eens gezegd, maar als je mijn aandacht naar een erotische game wil trekken, hoef je weinig meer te doen dan er iets anders dan een puzzeltitel of visual novel van te maken. Evenicle 2 en Sengoku Rance waren twee van de beste games waarvan ik het voorrecht heb gehad om ze te spelen en de sexy scènes kwamen daar nog bovenop. Daarom onderwierp ik eens gevraagd graag The Kingdom of the End and the Witch of the Beginning aan een review.

Even tussendoor: we geven deze maand PS5 key voor Denshattack! weg. Meedoen kost tien seconden, gewoon kort uitleggen waarom jij hem verdient. Doe mee →

Wat deze veel te lange titel verbergt, is een third-person shooter zonder geweren, maar mét een heks met flink wat vuurkracht. In de oorlog tussen Reinhardt en Linderhardt is zij de troefkaart van de underdog, mede dankzij haar wereldberoemde magische moeder. Ze wordt daarom van hot naar her gestuurd om de oorlog in het voordeel van haar natie te kunnen beslechten.

The Kingdom of the End and the Witch of the Beginning Review

Met weinig woorden

Dit klinkt als een hele beknopte samenvatting van wat een groots avontuur zou kunnen worden, maar laat je niet voor de gek houden. Het verhaal wat ontwikkelaar c3アートvertelt, heeft ongeveer net zo veel tekst als de review die je nu leest. Gebeurtenissen volgen elkaar op zonder degelijke opbouw en de ‘’plot twists’’ weten daardoor geen enkele emotie los te peuteren.

Een game kan natuurlijk veel vertellen met weinig woorden, maar ook die vlieger gaat hier niet op. Binnen twee uur heb je het volledig uitgespeeld, tenzij je bewust zit te zoeken naar de erotische scènes.

The Kingdom of the End and the Witch of the Beginning Review-1

Zoeken?

In tegenstelling tot de meeste games krijg je de meeste van die scènes namelijk niet voor niets in The Kingdom of the End and the Witch of the Beginning. Doorgaans is verliezen in plaats daarvan een betere optie, al ontdekte ik dat pas na de game al met de spreekwoordelijke twee vingers in de neus uitgespeeld te hebben.

Men heeft daadwerkelijk geprobeerd om hun seksspel meer te maken dan enkel dat, maar buiten redelijk aantrekkelijk graphics mist het dat doel volledig. De game speelt gewoon niet lekker. Dit begint al met vijanden, die doen denken aan de AI van de PS1. Je kunt ze bestoken met vuur, maar als je niet in hun range of vision bent, blijven ze gewoon staan en niets doen. En die range is veel korter dan het bereik van jouw standaard vuurbal én de lock-on die je tot je beschikking hebt. Het is daardoor lastiger om te verliezen en eerdergenoemde scènes te zien, dan om te winnen en de game te voltooien.

Moet je die moeite willen doen? Nee, not really. De game ziet er grafisch best aantrekkelijk uit gedurende gameplay, maar in geanimeerde scènes mist het teveel details om overtuigend over te komen. Als je dat leuk vindt, zijn er betere gifs te vinden dan deze cutscenes.

Conclusie:

Het enige goede wat ik kan zeggen over The Kingdom of the End and the Witch of the Beginning, is dat het er in beweging best mooi uitziet. Buiten dat is alles echter kwalitatief uitermate teleurstellend. Helaas niet op de leuke manier, daar je daar nog naar moet gaan zoeken ook. En wat je vindt is die moeite totaal niet waard.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Pluspunten

  • +

    Grafisch redelijk aantrekkelijk

Minpunten

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...
Win PS5 key voor Denshattack! — gratis, één e-mailDoe mee

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

-

Minder dan twee uur lang

  • -

    Verhaal is lachwekkend

  • -

    Animaties tijdens H-scènes zijn weinig meer dan gifs

  • Review Score
    35/100

    Delen

    Win een PS5 key voor Denshattack!
    GIVEAWAYNOG 10 DAGEN

    Win een PS5 key voor Denshattack!

    Gratis meedoen.

    Laatste artikelen

    Ubisoft Cover
    Nieuws0 uur geleden

    Ubisoft zegt dat remakes winstgevender kunnen zijn dan nieuwe games

    door Mario Heurter

    Echoes of Aincrad Cover
    Review9 uur geleden

    Echoes of Aincrad: Sword Art Online

    door Sil Hendriks

    2005
    Artikel11 uur geleden

    Back to the Past with Mario 2005 Edition

    door Mario Heurter

    God-of-War-Laufey
    Nieuws14 uur geleden

    Release-datum God of War Laufey is bekend

    door Patrick Decoster

    Marvel Tōkon: Fighting Souls Cover
    Nieuws16 uur geleden

    Het eerste DLC-karakter voor Marvel Tōkon is Cyclops

    door Sil Hendriks

    Bekijk alle artikelen →

    GameQuarter Discord

    Goblin
    Goblin
    Media gedeeld door Goblin
    Goblin
    Goblin okay
    Goblin
    Goblin manuel moeten prutsen in steam folder om die installer te vinden
    Patrick
    Patrick MTFS?
    Goblin
    Goblin Marvel Tokon
    Doe mee op Discord