Peter
Sinds ik de Nintendo Switch heb, ben ik de handheld enorm gaan waarderen. Mijn geluk nam euforische proporties aan toen ik mijn Steam Deck in de bus kreeg. Maar er is een groot verschil waarom ik de Steam Deck wel goed vind en de ROG Xbox Ally eigenlijk niet.
Dit heeft alles te maken met de fabrikant van de ROG Xbox Ally. Dit is een hardware-fabrikant. Voor hen zit de winst in het verkopen van de hardware, waar bijvoorbeeld de Steam Deck dit niet heeft. Steam krijgt een flink stuk van de taart bij iedere verkoop van een game en zij hebben er baat bij dat veel mensen een Steam Deck hebben, want dan kopen meer mensen hun games via het bekendste digitale storefront op de PC. Dat betekent dat de prijs van de Steam Deck bijzonder competitief is. Maar dat niet alleen.
Voor de Steam Deck is het belangrijk dat ze voor langere tijd ondersteuning blijven bieden op het apparaat. Het zal nog wel een paar jaar duren voor er een tweede versie komt. Ga dit vergelijken met de ROG Xbox Ally, waar het erop lijkt dat iedere twee jaar een nieuwere versie uitkomt, want het is tenslotte een hardware-fabrikant die afhankelijk is van de hoeveelheid verkopen van de hardware. De vraag is dan hoe het met updates zit op de al snel verouderde apparatuur. Als je het mij vraagt, heeft Xbox een grote fout gemaakt door niet zelf met een handheld te komen. Ik vind de ROG Xbox Ally echt te duur en wil niet bijna duizend euro betalen voor een apparaat dat na twee jaar al bekendstaat als 'oud'.
Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie