Het is niet nodig om altijd online te zijn om Gothic 1 Remake te spelen, maar wanneer je de fysieke versie in je console steekt, is een patch van 5GB nodig om het speelbaar te maken. Dit betekent dat wanneer je fysiek koopt omdat je bijvoorbeeld geen internet hebt, je de game effectief niet kunt spelen. Zo ontdekte Does it Play nadat de officiële THQ Nordic Store alvast exemplaren had uitgestuurd vóór release. Op X riep het daarom op reserveringen te annuleren, daar de game nergens op de verpakking of de store page vermeld heeft staan dat een internetverbinding vereist is.
Dit bericht kreeg voldoende tractie dat THQ Nordic zich noodgedwongen heeft gezien om te reageren op het bericht. Hierin laten ze weten deze keus gemaakt te hebben, zodat iedereen op het moment van de lancering kan spelen. Als je moet wachten tot de winkels open zijn of tot de bezorger met jouw fysieke versie langskomst, is dat niet. Daarom waren exemplaren voor release al uitgezonden. Maar inderdaad, bevestigt de uitgever, is de download wel nodig.
Does it Play heeft weinig begrip voor hun uitleg en reageer met een Tweet waarin het de uitgever ervan beschuldigd dat het de fysieke disc heeft verdoemd tot een eind als onderzetter. En ze hebben geen ongelijk. Hoewel we de servers van Sony en Microsoft niet snel offline zien gaan, is het feit dat ze niet eeuwig mee zullen gaan. En dan zal je die patch niet meer kunnen downloaden.
Dit hele verhaal doet denken aan Crimson Desert, welke op dezelfde wijze pre-release copies blokkeerde voor spelers. En zoals toen geschreven, zijn er mogelijk alternatieven voor de lange termijn. Latere drukken zouden bijvoorbeeld de patch reeds op disc kunnen hebben. Zeker weten doen we het echter niet tot THQ Nordic reageert.








Reacties (1)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie