Er zullen al honderden onderdelen volgens Private Division beschikbaar zijn als de game in februari uitkomt. Zo kun je in ieder geval een mooi voertuig bouwen waarmee Kerbals de ruimte in geknald kunnen worden. Uiteraard zullen ook de graphics enorm verbeterd zijn ten opzichte van het eerste deel en is er een speciale functie die beter omgaat met tijdssprongen, voor als je langere vluchten wilt uitvoeren. In het eerste deel was een mod nodig om dit te optimaliseren. Wat ook een leuke nieuwe feature is, is dat de vaartuigen volledig in te beschilderen zijn, zodat je ze helemaal eruit kan laten zien zoals jij dat wilt.
Ruimtereizen is leuk, maar je moet wel ergens heen kunnen. Kerbin is uiteraard startklaar gemaakt en daarbij kun je zo doorreizen naar Mun, de eerste maan van Kerbin. Ook is Jool afgemaakt als je een stapje verder wilt. Er is een atmosfeersysteem gebouwd, waardoor de vluchten door de atmosfeer, of hoe je het ook wilt noemen, er volgens de maker prachtig uitzien.
“We kijken uit naar de vroegtijdige toegang van Kerbal Space Program 2 omdat het Kerbal-fans in staat zal stellen om met eigen ogen te zien wat we de afgelopen tijd allemaal hebben bereikt, terwijl de game de laatste fase van de ontwikkeling in gaat”, aldus Nate Simpson, Creative Director van Intercept Games. “KSP2 draait om verkenning, ontdekking en de zwaartekracht beheersen met nog meer boosters.”
Ook is er een Roadmap beschikbaar gesteld. Hier is te zien dat in eerste instantie de game wel speelbaar is, maar nog lang niet vol is. Er zullen dan updates zijn waarbij science toegevoegd wordtr, maar ook het bouwen van koloniën op de planeten, reizen door Debdeb en de mogelijkheid om de game in multiplayer te spelen. Het zou wel leuk zijn als dit dan een competitieve shooter wordt, maar dat gaat denk ik niet gebeuren.

“Door de game vroegtijdig toegankelijk te maken, gaan we een nieuwe fase in waarin iedereen de kans krijgt om eindelijk kennis te maken met de nieuwe systemen, features, updates en meer, naarmate ze online komen”, aldus Nestor Gomez, Lead Producer van Kerbal Space Program 2 van Intercept Games. “We zullen goed kijken naar de reacties op de wijzigingen, want net als bij de oorspronkelijke game hebben wij op deze manier de beschikking over een nuttig hulpmiddel: onze enthousiaste community.”