Windows is jarenlang hét platform geweest waar games op gespeeld konden worden voor de PC. Mac OS en vooral Linux hadden niets te vertellen over dit onderwerp. Hoewel Mac OS nog altijd flink achterloopt op gaming-gebied, heeft de maker van Steam rake klappen uitgedeeld met Linux. Dankzij de Proton engine op SteamOS kun je met de Steam Deck games spelen die op Windows 11 met vergelijkbare hardware nagenoeg onspeelbaar zijn.
Achter de schermen is Microsoft hiermee bezig. Dit blijkt uit een artikel in Windows Central. Momenteel zouden ze bezig zijn met Windows K2. Dit is geen opvolger van het huidige Windows 11, maar zal meer een versie zijn die stukje voor stukje wordt uitgerold en zo Windows 11 langzaam overneemt. Het zal daarmee belangrijke onderdelen van het besturingssysteem overnemen en zo bepaalde pijnpunten wegnemen.
Volgens het artikel heeft Microsoft openlijk toegegeven dat het op dit moment SteamOS gebruikt als benchmark. Ze willen dat de prestaties van het besturingssysteem voor games gelijk zijn. Dit is niet geheel onbegrijpelijk, aangezien ze hebben aangegeven dat Xbox ook pc-games zal moeten spelen, dus wel een versie van Windows als besturingssysteem heeft.
Helaas wordt er in het artikel niet gesproken over de Xbox-app, wat een vrij groot pijnpunt is voor iedereen die games speelt op Windows. Steam heeft de beste store en laat de Xbox-app log en ongemakkelijk aanvoelen. Er zijn wel verbeteringen. Recentelijk zijn er wijzigingen aangebracht voor de release van de ROG Xbox Ally X, maar die dekken niet de lading genoeg volgens de reviewers die het apparaat in handen hebben gehad.
De verbeteringen zullen in de komende maanden worden uitgerold. Wanneer precies de trapsgewijze update naar Windows K2 gaat beginnen is op dit moment onbekend. Gezien het feit dat Microsoft al heeft aangegeven dat de Xbox met de codenaam Helix aan het maken is, kun je verwachten dat de eerste updates snel zullen komen.








Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie