Laden...
Review

Aion: Tower of Eternity

Door Arnold Middelkoop
0

Eén van de meest interessante ontwikkelingen op gamesgebied gebeurde in het MMORPG-genre. Met de komst van het wereldwijde web is dit genre langzaamaan gegroeid totdat Blizzard kwam met een zekere MMO-game. Sindsdien is nog geen enkele game erin geslaagd om er overheen te gaan. Enkele dappere pogingen zijn zeker gedaan, denk bijvoorbeeld aan Warhammer Online of Age of Conan. NCSoft is dan nog wel het dichtste bij gekomen met hun succesvolle Guild Wars-games. De ontwikkelaar is inmiddels op de proppen gekomen met een nieuwe MMORPG, genaamd Aion: Tower of Eternity.

NCSoft wil met hun nieuwe MMO een spel aanbieden dat zowel voor World of Warcraft-spelers als Guild Wars-fanaten interessant is. Er is alvast een episch verhaal op touwen gezet, gesitueerd in de wereld Atreia. Deze wereld wordt in balans gehouden door de Tower of Eternity, maar uiteraard is er roet in het eten gegooid van de Atreianen (als dat überhaupt een woord is). Een drakenras heeft flink huisgehouden op de wereld, die moest worden opgelost door enkele uitverkorenen met goddelijke krachten. Dit eindigde echter in een verschrikkelijk drama: de wereld werd in twee delen gesplitst. Nu is er een geweldige oorlog uitgebroken tussen bewoners van de twee wereldhelften. Dit is het punt waar jij om de hoek komt kijken: je kiest aan het begin van het spel een zijde (Elyos of Asmodians), welke uiteraard elkaars tegenpolen zijn. Zoals het een MMORPG betaamt, kun je jouw personage uiteraard naar wens aanpassen op uiterlijk en klasse. Deze laatste is naarmate je vordert in level ook nog in subklassen in te delen. De keuzemogelijkheden zijn echter vrij standaard zoals we die kennen van andere MMO’s: van Warriors tot Mages en Scouts, alles is vertegenwoordigd.

Belangrijkste bezigheid zal uiteraard het vervullen van quests zijn. NCSoft probeert enigszins origineel uit de hoek te komen door zowel belangrijke quests als subquests aan te bieden. In de praktijk is het echter het aloude concept: ga item X halen, versla een X aantal vijanden, verken gebied X. Veel originaliteit valt niet te bespeuren. Ook de combat ondergaat hetzelfde lot. Aion moest een kruising worden van World of Warcraft en Guild Wars: uiteraard zal het spel dan een skillsysteem hebben. Het is allemaal wel vermakelijk en een heuse skill- en itemkoorts ontstaat, maar om het origineel te noemen gaat wat te ver. Een sterker punt van het spel is dan de Player versus Player (PvP) combat. Deze speelt zich volledig af in The Abyss, het slagveld tussen de twee strijdende facties. Je kunt hier grootse gevechten voeren tegen echte spelers, maar bijvoorbeeld ook tegen het kwade drakenras die in het verhaal een belangrijke rol speelt. Leuke extra voor het Player versus Environment (PvE) gedeelte is de unieke armor die je met deze gevechten kunt halen.

Waar Aion echter ook in uitblinkt, is de sfeer die het oproept. Zowel visueel als in de vorm van muziek is het puur genieten. De wereld leeft echt en geeft de ogen flink de kost. Ook de rustgevende deuntjes op de achtergrond doen je echt even wegdromen van de werkelijke wereld. Er is met recht een nieuwe standaard gezet in het MMO-genre wat betreft de audiovisuele prestatie. Niets dan lof voor NCSoft met dit unieke resultaat.

Conclusie

Aion: Tower of Eternity is een spel dat nergens originele concepten in de spelervaring toevoegt, maar de speler weet te charmeren op andere punten. De PvE-combat mag dan matig zijn: dit wordt ruimschoots goedgemaakt door de epische gevechten in The Abyss. Nog unieker is echter hoe de wereld is vormgegeven en welke sfeer het oproept bij de speler. Op dit gebied mogen we spreken van een nieuwe MMORPG-standaard. Aion is vooral geschikt voor spelers die World of Warcraft en Guild Wars nu wel een gezien hebben, maar toch soortgelijke gameplay willen in een nieuwe MMO. Aion is niet vernieuwend maar weet ondanks dat een leuke spelervaring neer te zetten.

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...