GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

Mortal Kombat 1

Een flinke shake up

Mortal Kombat 1
Door David Dejaeghere
1/10/2023bijna 3 jaar geleden
0

Zelfs binnen hetzelfde genre is de ene game de andere niet. Street Fighter 6 werd door ondergetekende bejubeld vanwege zijn verrassend robuuste singleplayer, vermakelijke content en toegankelijkheid voor nieuwe spelers. Mortal Kombat 1 is op veel fronten het tegenovergestelde, zelfs als het ook gewoon een fighter is.

Even tussendoor: we geven deze maand PS5 key voor Denshattack! weg. Meedoen kost tien seconden, gewoon kort uitleggen waarom jij hem verdient. Doe mee →

Dit begint al met het verhaal, dat weer die typische cheesyness heeft die de Mortal Kombat-serie eigen is. MK1 is een reboot van de franchise, althans lore-technisch. Na de gebeurtenissen van MK11 is de wereld gereset en zijn grote schurken als Quan Chi en Shang Tsung onschadelijk gemaakt. Earthrealm en Outworld leven in vrede naast elkaar en gebruiken het Mortal Kombat-toernooi enkel nog om deze vrede te bewaken. Maar met zo’n opzet zou de bloedlust van MK-fans niet kunnen worden gevoed.

Mortal Kombat 1 Review-1

Je kon erop tellen

In de schaduwen werken duistere krachten deze nieuwe wereld tegen, met als gevolg dat de twee tovenaars hun krachten terugkrijgen en besluiten samen te werken. Het gevolg is een typisch Mortal Kombat-verhaal zoals we hem kennen van de laatste drie delen, die tot aan het einde relatief voorspelbaar blijft. Echt pas op het laatste moment, denk het laatste half uur, komt hier verandering in, maar dan eindigt de game nogal plotseling. Ik heb er geen anekdotisch bewijs voor of iets dergelijks, maar het voelt alsof men de boel heeft afgeraffeld om die magische datum te halen en in te spelen op Mortal Monday (13 september, waarop de serie dertig jaar oud werd).

Een bijkomstigheid hierbij is dat het voltooien van MK1 een stuk makkelijker is dan we van de serie gewend zijn. Normaliter veegt de eindbaas van een Mortal Kombat-titel de vloer met je aan, denk aan Kronika in MK11, maar in MK1 was het gevecht over voor ik er erg in had, daar het niet moelijker was dan het begin van de story mode.

Mortal Kombat 1 Review-2

Prioriteiten

Natuurlijk is een verhaal in een fighter voor de meeste spelers een bijzaak. Het draait voornamelijk om combat en wat dat betreft ben ik stukken positiever over wat Netherrealm ons voorschotelt. In plaats van kleine verbeteringen met nieuwe karakters om het geheel op te schudden, heeft men gekozen om de core mechanics van MK1 flink op de schop te nemen door middel van het Kameo-systeem.

Als je in de afgelopen maanden ook maar iets hebt gezien van MK1, heb je dit systeem waarschijnlijk al in actie gezien, maar voor wie het gemist heeft is dit een mechanic waarbij je tijdens een gevecht een tweede vechter op kan roepen. Dit kunnen vechters zijn die al in het spel zitten, zoals Scorpion en Sub-Zero, maar ook vechters die we kennen uit de franchise maar niet in het roster zijn beland.

Tijdens een gevecht kun je, mits je meter het toestaat, de Kameo ten alle tijden oproepen. Tijdens een standoff om ruimte te creëren bijvoorbeeld, maar ook als een surprise move of om je combo te verlengen. Het is namelijk niet zo dat ze even binnen vliegen, één aanval doen en weer verdwijnen. Afhankelijk van welke knoppencombinatie je gebruikt om hun hulp in te schakelen, kunnen ze van alles doen; ze hebben zelfs hun eigen fatalities, al zijn die wel simpeler en meer een knipoog naar de klassiekers.

Auteur

David Dejaeghere avatar
David Dejaeghere

Directeur-Hoofdredacteur

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...
Win PS5 key voor Denshattack! — gratis, één e-mailDoe mee

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

Mortal Kombat 1 Review-3

Jongleren

De toevoeging van de Kameo’s is ten koste gegaan van de drie vechtstijlen die we in Mortal Kombat 11 zagen. Persoonlijk snap ik helemaal waarom. Met de karakters en Kameo’s zijn al zoveel permutaties mogelijk, dat hier nog extra vechtstijlen aan toevoegen zou grenzen aan waanzin. Bovendien hebben ze andere dingen toegevoegd om te zorgen dat de complexiteit en diepgang gewaarborgd blijft.

Het belangrijkste hiervan is dat de movesets van karakters volledig op de schop zijn genomen. In het verhaal is de Scorpion van Mortal Kombat 1 letterlijk niet dezelfde Scorpion als die uit eerdere games en dat voel je ook. De snelheid van aanvallen is opgeschroefd en air combat is terug van weggeweest, en de nieuwe iteraties van karakters reflecteren dit. MK1 is zeer juggle heavy met veel combo’s die tegenstanders lanceren en vervolgens in de lucht houden al dan niet met behulp van Kameo’s. Een beetje combo kan al gauw 40% leven wegsnoepen, dus een opening kan je makkelijk fataal worden. Dat zorgt voor een heel andere manier van spelen dan we in recente jaren van de serie hebben gezien.

Om deze veranderingen nieuwe kansen bieden, zijn een hoop minder bekende karakters van zolder gehaald, zoals Li Mei, Nintara en Havik, ongetwijfeld tot het genoegen van fans die er al jaren om vroegen. Het zijn die fans die duidelijk het focuspunt waren van deze titel. Kameo’s, jongleren en aircombo’s maken een van zichzelf al relatief complexe fighting-titel nog minder toegankelijk dan dat het al was. En hoewel je tutorials hebt om je niet enkel de basics, maar ook allerlei combo’s te leren, maakt het de game een stuk minder geschikt voor nieuwe spelers dan Street Fighter VI bijvoorbeeld was.

Mortal Kombat 1 Review-4

Afgeslagen invasie

Wie zich ondanks waagt aan dit nieuwste deel in de franchise, zal natuurlijk meer willen doen dan het verhaal beleven. Uiteraard zijn er standaard modi als training en arcade, maar de grote vernieuwing is Invasions. Dit vervangt de Krypt uit eerdere games en laat je extra content vrijspelen in een serie gevechten die worden weergegeven als plekken op een spelbord. Veelal zijn dit standaardgevechten, maar soms krijg je ook een twist die het leuk zou moeten houden. Persoonlijk vond ik het echter saai en weinig uitdagend, vooral omdat je echt uren en uren moet spenderen als je alle gear, skins, concept art etc vrij wil spelen. Het voelt erg grindy en dat terwijl Gear al stukken minder prominent aanwezig is dan in de vorige titel. Daar zal niet iedereen happy mee zijn, maar ik persoonlijk ben ik er gelukkig mee. Het was daar immers wel erg overdadig. Daarbij komt dat je bij de unlocks de focus kan leggen op één karakter. Dus als jij een duidelijke main hebt, kun je je puur richten op daar alles voor vrijspelen.

Ongeacht hoe lang je wel (of niet) in Invasions wil blijven hangen, zal je vroeg of laat waarschijnlijk naar de online mode gaan. Dat is immers voor velen de core van een fighting game. Is het niet om te spelen, dan is het wel om het te kijken, daar fighters op hoog niveau een waar schouwspel zijn. En doordat deze reboot de boel op kon schudden, ogen de karakters kleurrijker dan we in recente jaren gewend zijn. Combineer dit met de prachtige backgrounds, waarin stage fatalities helaas ontbreken, en zelfs als je zelf niet speelt is een match op hoog niveau bekijken een aanrader. Wil je liever zelf spelen? Dan denk eraan dat je microfoon standaard aanstaat en dat je Ranked sets van drie tot vijf matches moet winnen voor je een win op je naam mag schrijven. Net als de core mechanics is de game hier dus veel meer gericht op de hardcore spelers, waarmee het zichzelf voor een aanzienlijke groep casual spelers allicht uit de markt prijst, vooral in vergelijking met die andere fighter…

Conclusie:

Voor fans van de Mortal Kombat-serie zal MK1 een hoop goed doen. Kameo’s zijn tof en voegen een nieuwe laag diepgang toe, terwijl ze samen met de redesigns en minder bekende karakters teruggrijpen naar de geschiedenis van de franchise. Dit alles maakt het echter wel minder toegankelijk voor nieuwe spelers. Daar komt bij dat Invasions en Story Mode beide zo hun eigen problemen hebben, waardoor MK1 wel een goede fighting game is, maar geen geweldige.

Pluspunten

  • +

    Redesigns

  • +

    Combat mechanics zijn Mortal Kombat in zijn puurste vorm

  • +

    Kameo's

Minpunten

  • -

    Einde story mode

  • -

    Invasions is boring

Review Score
80/100

Game Info

Mortal Kombat 1
Mortal Kombat 1
Platforms:
Xbox Series X|SNintendo SwitchPC (Microsoft Windows)PlayStation 5
Developer:
NetherRealm Studios
Publisher:
WB Games

Delen

Win een PS5 key voor Denshattack!
GIVEAWAYNOG 8 DAGEN

Win een PS5 key voor Denshattack!

Gratis meedoen.

Laatste artikelen

007: First Light Cover
Nieuws0 uur geleden

007 First Light is nu Steam Deck Verified

door Samuel Lutters

Minecraft Cover
Nieuws5 uur geleden

De aanbevolen hoeveelheid RAM voor Minecraft: Java Edition stijgt van 4 GB naar 16 GB

door Samuel Lutters

BeastLink
Nieuws12 uur geleden

De trailer van BeastLink toont veel destructie

door Mario Heurter

Plum Road Tea Dream Cover
Nieuws14 uur geleden

Het Belgische Plum Road Tea Dream is nu beschikbaar

door Sil Hendriks

007 First Light Cover
Nieuws14 uur geleden

007 bevat niet langer Denuvo

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

Goblin
Goblin
Wave
Christian | Games Industry Admin
Christian | Games Industry Admin Anyone here from the website team that can help out a gaming PR person with a qu…
Goblin
Goblin sure hmu
Stefan Vonhosen
Stefan Vonhosen
Wave
Stefan Vonhosen
Stefan Vonhosen Ik hoor toch goede verhalen over Halo!
Doe mee op Discord