Wie mij een beetje kent, weet dat ik een enorme weeb ben. De combinatie van een afgelegen Japans dorpje met nieuwe Pokémon gebaseerd op een klassiek Japans volksverhaal Momotaro was er daarom een die te sterk was voor mij om te weerstaan. En dus heb mijn save uit de koelkast gehaald voor een beetje extra Scarlet.

Welkom in Kitakami
Dat beetje mag je overigens nogal letterlijk nemen, want tenzij je zo iemand bent die deze hele wereld van boven tot onder uit gaat kammen, ben je binnen vier uur door het verhaal wat The Teal Mask, de eerste helft van de DLC voor Scarlet & Violet, te bieden heeft heen. Jij bent een van vier studenten via vanuit Paldea wordt gestuurd voor een uitwisselingsproject en mag hiervoor naar een afgelegen dorpje genaamd Kitakami afreizen.
In dit dorp leer je over de cultuur door hun volkslegende te bestuderen over de Loyal Three die de kwaadaardige ogre verjoegen. Natuurlijk gebeurt het net op dat moment dat de Ogre zich laat zien en de Loyal Three herleven om de legende nieuw leven in te blazen. En jij beleeft dit samen met twee nieuwe vrienden die je hebt gemaakt in het dorp.

What’s new?
Behalve deze locatie zijn er slechts een handjevol nieuwigheden die The Teal Mask introduceert. Zeven nieuwe Pokémon, welke allen van tevoren waren onthuld, een hoop nieuwe TM’s en nieuwe raid battles zijn leuk, maar tenzij je heel fanatiek speelt zullen de zeven mons hetgeen zijn wat je over de streep moet trekken als het verhaal niet voldoende is om dat te doen. No offense naar deze club, maar dat zie ik niet gebeuren.
Wat overigens niet nieuw is, zijn de technische problemen. The Teal Mask heeft er nog altijd genoeg, met pop-up tijdens het reizen op Koraidon én tijdens cutscenes, vreemde grafische glitches en genoeg vervormingen om een horrormanga mee te vullen.
Verder op reis
Van Kitakami gaan we naar Unova, de regio waar Pokémon: Black (2) en White (2) zich afspeelden. Nadat studenten van de Blueberry Academy, die je tijdens de reis in Kitakami tegenkwam, zich lovend over je hebben uitgelaten, word je uitgenodigd om ook hier te komen buurten. Ditmaal niet op een schoolreisje, maar als een volwaardige uitwisselingsstudent aan de school die Pokémon-gevechten hoger in het vaandel heeft staan dan wat dan ook.
Dit is echter niet Battle Academy. Studenten aan de Blueberry Academy leren over Pokémon door indrukwekkende in-house faciliteiten, zoals een gigantisch terrarium dat plaats heeft voor vier grote habitats vol verschillende Pokémon, en een League Club, hetgeen feitelijk hun versie is van de Pokémon League. Deze club onderwerpen is voor het gros van de uitbreiding jouw focus, waarbij wordt voortgebouwd op de story arc van Kieran uit The Teal Mask.








Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie