GameQuarter
  • Nieuws
  • Reviews
  • Previews
  • Artikels
    • GiveawaysWin gratis games en prijzen
    • DiscordChat met de community
    • GameQuarter PodcastOnze wekelijkse podcast
    • Gamebar PodcastPodcast van onze Gamebar-vrienden
    • Over OnsWie we zijn en wat we doen
    • AuteursOntmoet onze schrijvers
    • Werken BijWord onderdeel van het team
    • ContactContacteer ons team
Inloggen
  1. Home
  2. Review
Review

Pokémon Legends: Z-A - Mega Dimension

Hier is niets mega aan

Pokémon Legends: Z-A - Mega Dimension
Door Sil Hendriks
14/12/202510 maanden geleden
54

Ik als persoon heb een beetje een rare tik: ik moet dingen afmaken. Een game recenseren zonder dat ik de credits heb gezien, is iets wat mij heel zwaar valt en daarom vrijwel nooit voorkomt. Ook platinum trophies verzamel ik in rap tempo door deze obsessie. Dit is deels de reden dat ik nu deze recensie van de Mega Dimension DLC voor Legends Z-A schrijf, ondanks dat ik die game een niet bijster hoge score gaf. Het verhaal gaat immers verder. Dit gezegd hebbende, bevat deze DLC dus spoilers voor de base game. Als je die wil ontlopen, doe je er goed aan deze recensie nu weg te klikken.

Na de dood van AZ heeft Team MZ Hotel Z geërfd. Je zou denken dat met de twee beste trainers van de stad als uithangbord, het storm zou lopen in het bedrijf, maar het feit is dat het nog altijd net zo leeg is als voorheen. En als er zich dan toch een bezoeker aandient, nota bene via het dak, brengt ze een hoop problemen met zich mee.

Pokémon Legends: Z-A - Mega Dimension Review-1

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Ken ik dit niet?

Deze problemen komen in de vorm van de Hyperspace, een gebleekte versie van Lumiose City, waarin Pokémon verblijven die we eerder niet zagen. Denk voornamelijk aan Pokémon uit de generaties ná X & Y, dus Alola, Galar en Paldea, maar ook Hisui en simpelweg nieuwe toevoegingen van eerdere generaties. Dit klinkt als goed nieuws voor een game over het vangen van Pokémon, maar dat valt vies tegen. Pokémon in de Hyperspace zijn veel sterker dan daarbuiten, met levels tussen 100 en 200, en vaak agressief tegenover alles wat beweegt. Als deze Pokémon buiten komen en zich niet in de Wild Area’s settelen, betekent dit chaos! Team MZ besluit het verschijnsel daarom te verkennen.

Dit doen ze niet lang alleen. Binnen no time steekt het Rust Syndicate ook hun neus in de zaak en komen ze tot een angstaanjagende conclusie. De poorten die leiden tot de Hyperspace komen af van een fenomeen dat boven de vernietigde Lumiose Tower ontwikkelt. En als dat niet in toom wordt gehouden, zou het wel eens de hele stad kunnen opslokken. Ik snap wel dat mensen massaal hier wegtrekken!

Pokémon Legends: Z-A - Mega Dimension Review-2

Rondjes rennen

De gameplay loop die hierna volgt, is eigenlijk heel gelijkaardig aan die van de base game. Je verkent Hyperspaces binnen een tijdslimiet dat wordt opgelegd en voltooit daar opdrachten. Hiermee verzamel je punten en als je er genoeg hebt, vinden jullie een van de nieuwe Rogue Mega Pokémon. Versla het, vang het en het riedeltje begint opnieuw met een iets hogere moeilijkheidsgraad. Het is een gameplay loop die sterk doet denken aan de Z-A Royale, met de gebieden die je verkent die doorgaans neerkomen op Battle Zones of Wild Area’s. Het enige nieuwe is het tijdslimiet dat wordt bepaald door welke donuts je de Hoopa voert die je toegang verschaft. En hoewel dat enige vorm van spanning introduceert, kom je al snel op een punt dat je de Hyperspace verlaat met zeeën aan tijd.

Dit gezegd hebbende, wil je waarschijnlijk ook niet ál te veel tijd doorbrengen in deze ruimtes. Lumiose was al een hele kleine speelplaats om te mogen verkennen, maar de Hyperspace-versie hakt die in stukjes en schotelt je daarvan enkele delen voor. Dit betekent dat je veelal rondjes blijft rennen in dezelfde paar stukjes van de stad, om dezelfde paar dingen te doen om uiteindelijk een moeilijkere versie te mogen doen van hetgeen dat je al deed. Dat doe je een uurtje of zeven, waarna de credits rollen en je eventueel kan proberen de nieuwe Pokédex te vullen, de tientallen nieuwe sidequests te voltooien of simpelweg kan afvragen waarom je hier € 29,99 voor hebt betaald.

Conclusie:

Mega Dimension is feitelijk zeven uur lang rondrennen in een nóg kleinere versie van Lumiose, maar dan met een tijdslimiet en nieuwe Pokémon. Het verhaal volgt een immens voorspelbare formule en weet enkel te boeien door zijn korte duur. Als dit goedkoper was geweest, was het prima te pruimen, maar € 29,99 vragen voor wat feitelijk een reskin van dezelfde stad is, is schandalig.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Pluspunten

  • +

    Hoop nieuwe Mega's en 132 extra Pokémon om te verzamelen

  • +

    Het is vermakelijk zolang als dat het duurt

Minpunten

  • -

    Die duur is echter veel te kort voor die prijs

Review Score
59/100

Over de game

Gamepagina →
Cover van Pokémon Legends: Z-A
Pokémon Legends: Z-AGame Freak
Publisher
Nintendo
Release
Nog niet bekend
Platforms
Nintendo Switch

Delen

Laatste artikelen

Switch 2 Cover
Nieuws5 uur geleden

De Nintendo Switch 2 is gekraakt door een exploit

door Stefan van den Broek

world-of-warcraft-forever
Nieuws6 uur geleden

De World of Warcraft: Forever beta loopt ietjes langer door

door Stefan van den Broek

Fire Emblem: Fortune's Weave Cover
Review7 uur geleden

Fire Emblem: Fortune's Weave

door Sil Hendriks

Crimson Desert: Charting the Unknown
Nieuws20 uur geleden

Pearl Abyss laat de nieuwe features van Crimson Desert: Charting the Unknown zien

door Mario Heurter

ReVamp Cover
Nieuws21 uur geleden

Moonlighter developer annuleert playtest vanwege zorgen rondom AI

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

GameQuarter Discord

DukeClap
DukeClap Maar idd als je heel plat kijkt zit het al in de naam : souls like (=zoals souls…
DukeClap
DukeClap In het geval van stellar blade zijn de meningen sowieso verdeeld
DukeClap
DukeClap Uiteindelijk gaat het om de game zelf en kan het me m'n reet roesten welke genre…
Goblin
Goblin
Peter
Peter prachtig gezegd
Doe mee op Discord