GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

We Love Katamari REROLL+ Royal Reverie

Sil gaat aan de rol

We Love Katamari REROLL+ Royal Reverie
Door Sil Hendriks
10/6/2023bijna 3 jaar geleden
0

Toen tweeënhalf jaar geleden Katamari: Damacy REROLL startte op mijn PlayStation 4, dacht ik een lekker melige game te gaan spelen voor een bijpassende bui. Ik had Touch My Katamari op de PlayStation Vita al gespeeld, maar die wist mij niet zo te grijpen als dat Damacy deed, waardoor REROLL werd bekroond met een welverdiende score van 88.

Ga jij op onze kosten naar gamescom dit jaar?
GIVEAWAYNog 33 dagen

Ga jij op onze kosten naar gamescom dit jaar?

Met Summer Game Fest in minder dan twee weken tijd voelt het allicht niet zo, maar gamescom komt al ...

Doe mee en WIN

De originele Damacy was in 2004 net zo geliefd op de PlayStation 2 en dat is iets waar diens opvolger slim op inspeelde. We Love Katamari maakt van Damacy een in-game gebeurtenis én videogame, welke door mensen van over de hele planeet wordt gespeeld. Gevangen in de Katamari hype vereren ze de King of All Cosmos als een goddelijk figuur en bidden ze tot hun voor gunsten. Gunsten die jij, als hun zoon, in de praktijk mag oplossen.

We Love Katamari REROLL+ Royal Reverie Review-1

Yes!

De meeste kinderen gaan een potje jammeren als ze klusjes moeten doen, maar in We Love Katamari komt elke opdracht van hun koninklijke luiheid neer op het rollen van Katamari’s. En dat is niet bepaald werk te noemen. Als de prins word je in een level gedropt met doorgaans twee richtlijnen: een tijd en een grootte. Dit mag je lezen als maak de Katamari minimaal zó groot in maximaal zoveel tijd.

Die Katamari, voor zij die er niet bekend mee zijn, is een plakkerige bal die je moet voortbewegen in de spellen die ernaar vernoemd zijn. Objecten waar het tegenaan rolt en welke kleiner zijn dan de bal, worden er door meegesleurd, met als gevolg dat jouw bal langzaam groter en groter wordt. Op die manier probeer je het eerder gegeven doel te behalen, al is het streven ten alle tijden om zo groot mogelijk te worden in de tijd die je hebt. Het doel is hierbij meer de ondergrens en is niet voldoende om een goede beoordeling van de koning te krijgen. Je bent daarom constant aan het kijken waar je zo snel mogelijk zo veel mogelijk objecten kunt grijpen om te groeien.

We Love Katamari REROLL+ Royal Reverie Review-2

Pure fun

Katamari is een typische voorbeeld van een game waarbij woorden geen recht kunnen doen aan het concept. Rondrennen met plakkerige ballen alsof het buiten veertig graden is, klinkt niet half zo leuk als dat daadwerkelijk is. Het door woonkamers en klaslokalen rennen terwijl je linialen, krijtjes en muntjes verzamelt is al lachen, maar de game escaleert snel in schaal en voor je het weet rol je complete steden op. Het zo groot mogelijk maken van de Katamari is een heerlijk rustgevend proces waar ik steeds weer voldaan mee stopte eens de timer afliep en is nog net zo leuk als dat het in 2020 was. Maar toch moet ik deze REROLL lager scoren dan diens voorganger.

De voornaamste reden hiervoor is dat het simpelweg heel erg weinig doet om voort te bouwen op Damacy. Objecten en omgevingen zijn niet exact hetzelfde, maar ogen bekend genoeg om te weten dat er niet heel veel werkt is gestoken in het maken van nieuwe assets. Als je van die game deze binnenrolt, zou je denken dat het DLC was in plaats van een vervolg. Daarnaast is de soundtrack van dit deel een stuk zwakker dan die van Damacy, waardoor ik persoonlijk minder lekker ‘’in the zone’’ kwam.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Pluspunten

  • +

    Katamari's rollen blijft simpelweg fantastisch om te doen

  • +

    Royal Reverie voegt vijf nieuwe levels toe

  • +

    Meer variatie in levels dan voorheen

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

We Love Katamari REROLL+ Royal Reverie Review-3

They see me rollin’

Dat wil niet zeggen dat We Love Katamari niets beter doet dan zijn voorganger. Met 28 levels heeft het een stuk meer content en dat is nog buiten de vijf levels die de nieuwe Royal Reverie-uitbreiding daar bovenop stapelt. Deze levels zijn bovendien een stuk gevarieerder dan in Damacy, zoals het vetmesten van een katamari-Sumo, zodat die zijn wedstrijd kan winnen. De besturing werkt bovendien net iets soepeler dan voorheen, wat soms net het verschil kan maken tussen winst en verlies. Dat het een PS2-titel is, zie en voel je nog steeds, zelfs met de nieuwe laag verf, al stoort het door de stijl van het spel niet.

Lang zal We Love Katamari je overigens niet bezighouden. Alle levels voltooien kan binnen zes uur en wie alle trophies wil halen kan dat in theorie in ongeveer dubbel zoveel tijd doen. Daar zit echter ook een belangrijk stukje geluk in. Is trophies, dan wel achievements, najagen niet jouw ding, dan is het geen gek idee om die spelduur wel in het achterhoofd te houden voor je overgaat tot aanschaf.

Conclusie:

We Love Katamari zag hoe goed Damacy in de smaak viel en gaf ons daarom in 2005 een vervolg dat vooral meer van dat was. Het gevolg is dat We Love Katamari REROLL + Royal Reverie ook niet bijster veel anders is dan Damacy REROLL. Het heeft iets meer content en variatie, maar ook een zwakkere soundtrack. Maar omdat we bij een vervolg toch iets van een stijgende lijn willen zien, moet de score daarom net iets lager uitvallen.

Minpunten

  • -

    Soundtrack kon me niet bekoren

  • -

    Het verbetert weinig ten opzichte van Damacy

Review Score
84/100

Game Info

We Love Katamari Reroll + Royal Reverie
We Love Katamari Reroll + Royal Reverie
Platforms:
Xbox Series X|SXbox OnePlayStation 4Nintendo SwitchPlayStation 5PC (Microsoft Windows)
Developer:
MONKEYCRAFT Co. Ltd
Publisher:
Bandai Namco Entertainment

Delen

Laatste artikelen

Marathon
Nieuws3 uur geleden

Marathon is spoedig gratis te spelen op alle platformen

door Stefan van den Broek

Forza Horizon 5 Cover
Nieuws4 uur geleden

Ex Forza Horizon developers kondigen trailer aan van hun nieuwe game

door Stefan van den Broek

Mina the Hollower
Nieuws4 uur geleden

Mina the Hollower is zeker een GOTY contender

door Stefan van den Broek

steam Deck
Nieuws12 uur geleden

Valve voert een prijsstijging door voor de Steam Deck

door Mario Heurter

Cat Island Petrichor Cover
Review19 uur geleden

Cat Island Petrichor

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

GQ-84
GQ-84
Media gedeeld door GQ-84
Peter
Peter Lekker de remake spelen.
Peter
Peter Die is prima
PvdW90
PvdW90 Heb zelf de metro saga bundle gehaald. Ook 6 euro met alles dlc erbij
DukeClap (Doeke)
DukeClap (Doeke) Ja, die gaat mn wagentje in, net als Jedi: Survivor 😎
Doe mee op Discord