GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

Yoshi and the Mysterious Book

Wie heeft zin om te lezen?

Yoshi and the Mysterious Book
Door Sil Hendriks
29/5/2026ongeveer 2 maanden geleden
49

Hoewel de Nintendo Switch 2 in essentie een prima apparaat is, wordt het er regelmatig van beticht weinig system sellers te hebben. Mario Kart World was een hit, maar Donkey Kong Bananza was als je het mij vraagt best wel teleurstellend. En hoewel Pokopia een zeer schattige spin-off was van ’s werelds bekendste IP, is het geen game om de console voor te kopen. Zou het Yoshi zijn die Mario komt vergezellen?

Even tussendoor: we geven deze maand Grixx Wireless Headset weg. Meedoen kost tien seconden, gewoon kort uitleggen waarom jij hem verdient. Doe mee →

Yoshi and the Mysterious Book is in ieder geval niet de standaard Yoshi-ervaring zoals we die kennen. Zelfs games als Wooly World waren 2D platformers, waarin Yoshi met zijn tong en zijn eieren obstakels en vijanden trotseert om levels te voltooien. Dat geraamte vind je nog wel in Mysterious Book, maar daarmee stoppen de overeenkomsten.

Yoshi and the Mysterious Book Review-1

Lezen is goed voor je

De opzet van het spel is als volgt: nadat Bowser Jr. gaat spelen met een magisch boek wat hij totaal niet begrijpt, valt het boek op het afgelegen eiland waar de Yoshi wonen. Gefascineerd door wat in hun huis is neergestort, raapt een groep van hen het boek op, waarna het tegen hen begint te praten. Mr. Encyclopedia vertelt de Yoshi dat het een boek is dat zich toelegt op de verschillende wezens die deze wereld bevolken, maar dat het eigenlijk niet weet wat voor informatie het bevat. Een boek kan zichzelf immers niet lezen. Daarom vraagt het de dinosauriërs hem erbij te helpen. Dit wordt echter geen voorleesrondje!

Met een magisch vergrootglas kan Yoshi inzoomen op een van de wezens op de pagina’s, waarna die een miniatuuromgeving kan bezoeken waar het in verblijft. Het idee is dat je hierin het wezen bestudeert door er interactie mee te hebben, al varieert het van wezen tot wezens wat dit precies inhoudt.

Yoshi and the Mysterious Book Review-2

Creativiteit beloont

Dit concept nodig uit tot experimentatie. Meer dan eens dacht ik iets bizars uit te halen, om vervolgens te zien dat de game me beloonde met een notitie, waaruit bleek dat de ontwikkelaars dit niet enkel al bedacht hadden, maar het expliciet in het spel hebben gestopt. Yoshi and the Mysterious Book is dan ook niet zo zeer een platformer als dat het een puzzelspel is. Je rent en springt wel door de wereld, maar dit is meer om bepaalde situaties op te zetten in de hoop dat je zo weer een stapje dichter bij het volledig vullen van de pagina’s komt.

De reden waarom je zoveel mogelijk aantekeningen wil krijgen, is dat het je sterren oplevert. Sterrenaantallen gatekeepen de toegang tot latere hoofdstukken van Mr. Encyclopedia, waarvan het er in totaal tien heeft. Zo’n hoofdstuk voltooien is geen kunst. Menig level heb je in minder dan vijf minuten uitgespeeld, maar als je het voldoende wil doorgronden om in ieder geval een redelijk hoeveelheid sterren buit te maken, mag je die tijd op zijn minst verdubbelen. Met ongeveer zes wezens per wereld, zul je afhankelijk van je speelstijl dus minimaal tien uur zoet zijn, al kun je als je echt het minimale qua verkenning doet al veel eerder de credits zien, zo rond de zes uur, omdat je wezens kunt overslaan.

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Pluspunten

  • +

    Een originele twist op het puzzle platformer-genre

  • +

    Alles ontdekken kan enorm bevredigend zijn

Minpunten

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...
Win Grixx Wireless Headset — gratis, één e-mailDoe mee

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

Yoshi and the Mysterious Book Review-3

Verzamelwoede

Hier ligt dan ook de kracht, maar tevens de zwakte van het spel. Als jij iemand als mij bent, die alles wil hebben, dan ga je best wel geprikkeld worden door Yoshi’s nieuwste avontuur. Vooral eens je later in het spel komt en wezens vanuit verschillende hoofdstukken interacties met elkaar krijgen, waardoor oude levels opnieuw bezoeken nodig is, kan het namelijk heel bevredigend zijn om 100% te behalen op een specifiek onderzoeksobject.

Ben jij echter zo iemand die tevreden is met het minimale en er niets voor voelt om in ieder geval richting het onderste van de kan te duiken, dan ga je het volledige punt missen en maar weinig plezier aan het spel beleven. Het draait hier niet om het doel, maar de reis, het liefst met zo veel mogelijk omwegen.

Dit gezegd hebbende, kan ik Yoshi and the Mysterious Book ook niet volledig aanbevelen. Hoewel de gameplay loop me persoonlijk aanspreekt, is het wel duidelijk een spin-off van een geliefde serie die wat experimenteel van aard is. Qua duur, finesse en pure kwaliteit is het geen Yoshi game, hetgeen prima is. Zo wordt het echter wel verkocht, waardoor ik het in het zelfde prijssegment moet vergelijken als de grote AAA releases van dit moment. En dat is het simpelweg niet, waardoor de score omlaag wordt getrokken.

Conclusie:

Yoshi and the Mysterious Book heeft zo zijn charme, maar wel enkel als jij net als mij iemand bent die lijsten af wil tikken om alles op 100% te krijgen. Heb jij die drang niet, dan zal je waarschijnlijk snel door het spel heen vliegen en een hoop van diens leukste dingen missen. Ongeacht welke van de twee je bent, staat echter buiten kijf dat dit product een experimentele spin-off is die voor een zacht prijsje had moeten worden aangeboden, niet voor dezelfde prijs als menig AAA-titel die dit jaar al in de winkelrekken is geland.

  • -

    Dit is geen AAA release of zelfs daar in de buurt, maar zo wordt het wel verkocht

Review Score
76/100

Game Info

Yoshi and the Mysterious Book
Yoshi and the Mysterious Book
Platforms:
Nintendo Switch 2
Release Date:
21/5/2026
Publisher:
Nintendo

Delen

Win een van de twee wireless headsets van Grixx
GIVEAWAYNOG 25 DAGEN

Win een van de twee wireless headsets van Grixx

Gratis meedoen.

Laatste artikelen

wow
Nieuws1 uur geleden

Blizzard onthult PTR-testschema voor The Venomous Abyss-raid

door Stefan van den Broek

RS3 Player Owned Housing Rework
Nieuws2 uur geleden

RuneScape reviseert het Player Owned Housing-systeem na twintig jaar

door Patrick Decoster

Coloratura
Nieuws10 uur geleden

Coloratura heeft een aankondiging trailer gekregen

door Mario Heurter

Halo Studios
Nieuws13 uur geleden

Problemen met Halo: Campaign Evolved zouden de reden zijn van cancelen Halo multiplayer project Ekur

door Stefan van den Broek

assassins-creed-black-flag-resynced-1
Nieuws14 uur geleden

Foto's van voeten doen het goed in Assassin's Creed Black Flag Resynced

door Peter Beckers

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games Mijn mening: AC1: Nauwelijks noemenswaardig verhaal AC2-reeks: Peak storytelling…
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games Verder ben ik nog nie
Natascha
Natascha Die mening deel ik wel ja
Patrick
Patrick Hebben we het nu over het historische verhaal of het modern day deel?
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games Historisch
Doe mee op Discord