Steam Next Fest is groter dan ooit dit keer. Volgens SteamDB doen er in totaal meer dan zevenduizend demo’s mee aan Steam Next Fest.

Bron: SteamDB
Ongeveer een derde van al deze games geeft aan dat er AI content in zit, waardoor sommige gamers het evenement rebranden tot AI Slop Fest. Gamers houden nu eenmaal niet van AI in hun games.
Tegelijkertijd is dit wel de richting waar de industrie naartoe gaat. Als je tegenwoordig als nieuw gamebedrijf op zoek gaat naar financiering, dan krijg je van je financiers als één van de allereerste vragen hoe je precies AI gaat gebruiken om je game te maken. Dus niet óf je AI gaat gebruiken, want zo'n financier zal je raar aankijken als je aangeeft dat je geheel geen AI wil gebruiken. Niet zo vreemd ook, want de belangrijkste kostenpost voor het maken van een videogame zit in de arbeid.
En dan kom je als ontwikkelaar voor keuzes te staan. Want je kunt er natuurlijk voor kiezen om alle productie door mensen te laten doen of een deel door AI. En dan kom je qua kosten zeer waarschijnlijk uit op een combinatie van arbeid en AI-tokens. Die AI-tokens vervangen dan deels de arbeid in je productieproces. En dit is economisch gezien goed.










Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie