GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

Het nieuwe hoofd van Xbox begaat nu al een flater

Ga niet doen alsof je iemand anders bent...

Het nieuwe hoofd van Xbox begaat nu al een flater
Door Sil Hendriks
24/2/20265 maanden geleden
135

Toen afgelopen week bekend werd gemaakt dat zowel Phil Spencer als Sarah Bond Xbox zouden verlaten, waren fans van Xbox op zijn zachtst gezegd geschokt. De heer Spencer heeft door de jaren heen meer dan eens de woede van gamers op zijn hals gehaald, maar was desondanks redelijk populair bij de Xbox-achterban. Dus zijn plotselinge vertrek zorgde voor de nodige consternatie.

Even tussendoor: we geven deze maand Grixx Wireless Headset weg. Meedoen kost tien seconden, gewoon kort uitleggen waarom jij hem verdient. Doe mee →

Wat dit negatieve sentiment versterkte, was de opvolger die was aangewezen. Bond werd duidelijk klaargestoomd als zijn opvolger, maar nu ook zij uit beeld is, heeft Microsoft Asha Sharma de positie gegeven. Alleen zijn er een hoop twijfels over of zij de juiste keus is.

Er zijn natuurlijk een hoop redenen voor die twijfels, van pietluttig (haar geslacht bijvoorbeeld) tot gegrond. Zo is Sharma pas vrij recent bij Microsoft in dienst gekomen, waardoor een dergelijke promotie overhaast voelt. Meer dan dat is het echter haar achtergrond die zorgen opwekt. Sharma komt namelijk niet vanuit gaming bij Xbox binnen, maar vanuit de AI-tak van Microsoft. En als gamers ergens ondertussen beroerd van worden, dan is het wel AI, vooral in combinatie met games.

In een poging deze twijfels weg te nemen en zich als gamer te laten zien, trok Asha naar social media, waar ze mensen verzekerde dat ze geen AI driven games wil gaan maken en juist van het creatieve aspect van games houdt. Zo noemde ze bijvoorbeeld Firewatch als een voorbeeld van een game die ze kan waarderen. Ook deelde ze haar Xbox-profiel ter ondersteuning, al was dat misschien niet zo'n goed idee.

Zoals je kon verwachten, werd dit profiel uitvoering doorgespit en de bevindingen daarvan zijn niet in het voordeel van Sharma. Zo is het profiel pas 16 januari van dit jaar gemaakt, heeft het een hoop achievements gehaald in een korte tijdspanne en heeft ze in één week tijd 43 uur geklokt op allerlei korte games als Gone Home, A Short Hike en ook Firewatch om die op 100% te krijgen. Dat is meer dan ik game in menig week en ik speel ze met deadlines!

Combineer dit met het feit dat ze een CEO is, een baan die niet veel vrijheid geeft, vooral niet als je net het stokje overneemt, en de conclusie die mensen trekken, is dat ze geflest worden. Het account, en alles wat erop staat, lijkt een wanhopige poging om Asha's vuur onder de schenen te doven, maar heeft in plaats daarvan gediend als olie op het vuur. Niet dat wij dit beweren overigens, niet zonder hard bewijs, maar hoe het oogt valt niet te ontkennen.

Odd story building up on Xbox's new CEO Asha Sharma.

Part of an ongoing rabbit-hole of a discovery concerning Microsoft's new Gaming Division CEO Asha Sharma. We have been told that the new CEO of Xbox will be good for the brand the Microsoft's Gaming Division.

That we should… pic.twitter.com/xPAWuxh0se

— Perma Banned (@GiveMeBanHammer) February 22, 2026

Auteur

Sil Hendriks avatar
Sil Hendriks

Eindredacteur

Delen

Win een van de twee wireless headsets van Grixx
GIVEAWAYNOG 24 DAGEN

Win een van de twee wireless headsets van Grixx

Gratis meedoen.

Laatste artikelen

Agent 64: Spies Never Die
Nieuws3 uur geleden

Agent 64: Spies Never Die krijgt een release-datum

door Peter Beckers

Denshattack! Cover
Review4 uur geleden

Denshattack!

door Sil Hendriks

halo-campaign-evolved-screenshot-06-en-17oct25
Nieuws5 uur geleden

Alle skulls van de LASO-modus voor Halo: Campaign Evolved getoond tijdens livestream

door Stefan van den Broek

This War of Mine: Complete Edition
Artikel8 uur geleden

Column: Burgers als hoofdpersonen in This War of Mine

door Samuel Lutters

Black Tides: The Curse of Blackbeard
Nieuws22 uur geleden

Blackbeard keert terug in Black Tides: The Curse of Blackbeard

door Mario Heurter

Bekijk alle artikelen →
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (4)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...
Win Grixx Wireless Headset — gratis, één e-mailDoe mee

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

GameQuarter Discord

Peter
Peter ja nou bij krijgen ze allebei een mooie 8
Peter
Peter meer dan verdiend
Peter
Peter bij een 9.5 behoort een game tot de beste games ooit gemaakt en daar ga ik hem a…
Patrick
Patrick Dit is deels omdat "sommige" mensen games tweedehands kopen bij andere partijen.
Goblin
Goblin Wat is het argument precies? Dat we DLC moeten maken om geld te verdienen aan 2d…
Doe mee op Discord