GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Nieuws
Nieuws

PlayStation 3 emulator is aanzienlijk verbeterd

Sony's Cell processor blijft moeilijk te emuleren

PlayStation 3 emulator is aanzienlijk verbeterd
Door Peter Beckers
6/4/20265 maanden geleden
79

Ontwikkelaars achter de PlayStation 3-emulator RPCS3 hebben aangegeven dat ze en doorbraak hebben met de emulatie van deze derde console van Sony. Dit is vrij bijzonder, vanwege de Cell Broadband Engine-processor die de console heeft. Door de verbetering zal de prestatie op de PC met iedere game voor ruim 7% beter zijn.

De PlayStation 3 is het zwarte schaap van de consoles van de afgelopen twintig jaar. Dit komt niet omdat hij slecht was of bijvoorbeeld langzaam. Integendeel: de rekenkracht van de Cell processor die Sony gebruikte was bijzonder sterk. Het probleem zat hem echter in de architectuur van de processor, die ervoor zorgde dat ontwikkelaars zich in allerlei bochten moesten wringen om er fatsoenlijk een game op te kunnen laten draaien.

De architectuur van de Cell-processor was gebaseerd op de PowerPC Processing Unit (PPU) en was daarmee volledig anders dan de bekende processoren, zoals Intels x86- en x64-processoren. Voor de leek zal dit niet veel zeggen, maar dit betekent ook dat software heel anders moet 'praten' tegen zo'n processor.

Het maken van een game voor een console met een Cell-processor lastig, maar het emuleren van een dergelijke console met een dergelijke processor, waarmee jij dus de games kunt spelen op een moderne PC, is nog wel even wat stappen ingewikkelder. De ontwikkelaars van de emulator RPCS3 zijn al jaren bezig om dit zo goed mogelijk te doen en dit werkte eigenlijk altijd al verbazingwekkend goed.

Nu hebben ze echter aangegeven dat ze een verbetering hebben toegepast die ervoor zorgt dat de prestaties aanzienlijk worden verbeterd. Wil je zien hoe dit eruitziet? Bekijk dan onderstaande X-bericht

We have achieved a new breakthrough on emulating PS3's Cell CPU!

Elad discovered new SPU usage patterns and coded ways to generate more optimised PC code from them - benefitting all games!

Twisted Metal, one of the most SPU-intensive games, sees a 5-7% Average FPS improvement. pic.twitter.com/x29X4C5JnV

— RPCS3 (@rpcs3) April 3, 2026

Auteur

P
Peter Beckers

Auteur

Delen

Laatste artikelen

Bringer Cover
Preview7 uur geleden

Bringer

door Sil Hendriks

Sucker For Love: Crush Landing Cover
Review10 uur geleden

Sucker For Love: Crush Landing

door Sil Hendriks

Alien Isolation 2
Preview13 uur geleden

Alien: Isolation 2

door Peter Beckers

Tulpa the Unseen Lover
Nieuws14 uur geleden

In Tulpa the Unseen Lover heb je een relatie met jouw verbeelding

door Peter Beckers

FunQuarter #460
Artikel15 uur geleden

FunQuarter 642: Variety hour

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →
Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (3)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

GameQuarter Discord

Goblin
Goblin voel te easy voor mij persoonlij op normal
Natascha
Natascha Bij mij is het probleem meer een gebrek aan tijd om echt goed te worden. Zoveel…
Goblin
Goblin 1 of 2 uur is voldoende voor Dawn hoor
Goblin
Goblin het is ook echt geen souls combat. Het lijkt gerwoon vies veel op The Witcher m…
Goblin
Goblin Als je fan bent van The Witcher is dit echt wel iets voor jou btw. Het voelt ov…
Doe mee op Discord