GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

    Giveaways

    Win gratis games en prijzen

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

  • Over Ons

    Over Ons

    Wie we zijn en wat we doen

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Contact

    Contacteer ons team

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Discord

Chat met de community

  1. Home
  2. Review
Review

The Adventures of Elliot: The Millennium Tales

Duidelijke inspiratie is niet alles

The Adventures of Elliot: The Millennium Tales
Door David Dejaeghere
24/6/20261 dag geleden
46

Met The Adventures of Elliot: The Millennium Tales waagt Team Asano, de studio achter Octopath Traveler, Bravely Default en Triangle Strategy, zich voor het eerst aan een action RPG in de inmiddels vertrouwde HD-2D-stijl. Waar die stijl tot nu toe voorbehouden bleef aan turn-based titels, ruilt Elliot het beurtsysteem in voor real-time gevechten. Het resultaat is een game die overduidelijk geïnspireerd is door de klassieke 2D Zelda-titels. Of dat voldoende is om een genre switch te verantwoorden, gaan we even uitzoeken.

Je hoeft ons niet te plunderen voor een exemplaar van Assassin's Creed: Black Flag Resynced
GIVEAWAYNog 13 dagen

Je hoeft ons niet te plunderen voor een exemplaar van Assassin's Creed: Black Flag Resynced

Daar het een remake is van een van meest geliefde delen in de serie, kijken veel spelers uit naar As...

Doe mee en WIN

Je speelt als Elliot, een avonturier en meteen ook een nogal eendimensionaal personage, in een wereld waar mensen de stadsmuren niet verlaten. Buiten die muren huizen namelijk monsters en het is de magie van prinses Heuria die hen op afstand houdt. Wanneer de minister bij de koning komt melden dat er een nieuwe ruïne is ontdekt waar mogelijk magische krachten verborgen liggen, ziet de koning daar aanvankelijk het nut niet van in. Alles wat het koninkrijk nodig heeft, past immers netjes binnen de muren. Na wat aandringen krijgt een verkenning alsnog groen licht en op aanraden van de dienstdoende geleerde wordt niet een professional, maar Elliot voor de taak gestrikt.

Dat de minister snode plannen heeft is vanaf de eerste seconden zo klaar als een klontje en het duurt dan ook niet lang voor die plannen werkelijkheid worden. De ruïne blijkt namelijk te kunnen reizen door de tijd en het is aan Elliot om de minister achterna te gaan en zijn boze plannen een halt toe te roepen.

Verhaal en toon

Inhoudelijk richt de game zich dus op tijdreizen en het redden van de wereld, maar verwacht geen diepgang. De dialogen en personages voelen sterk gericht op een jong publiek. Alles is heel simpel geschreven, alsof het scenario rechtstreeks van een kinder TV show kon komen.

Daar komt nog bij dat je metgezel onophoudelijk blijft kwebbelen! Denk aan de legendarische "Listen!" van Navi uit Ocarina of Time, maar dan een flink stuk irritanter. Je kunt het in de instellingen wat minder 'chatty' zetten, maar zelfs dan is het nog te veel en beperkt het zich niet tot story beats. Kom je een kat tegen, dan moet je companion er commentaar op geven. Ik snap het, ontwikkelaars, je houdt van katten.

The Adventures of Elliot The Millennium Tales  Fae The Fairy

Combat

Het gevecht volgt het Zelda-handboek, waarbij je erop lost mept met een zwaard. Gaandeweg breidt je arsenaal zich uit met extra wapens, waaronder een speer en een hamer. Die laatste dient meteen ook om paden vrij te maken. Waar we dat nog gezien hebben? Juist, dat komt regelrecht uit A Link to the Past.

Uitdagend is het allemaal niet. Vijanden telegraferen hun aanvallen zo nadrukkelijk dat alles voorspelbaar blijft. De enige echte weerstand komt van kamertjes waarin veel verschillende vijanden tegelijk op je afkomen. Daarbovenop word je beloond wanneer je niet geraakt wordt. Een teller loopt op zolang je ongeschonden blijft en bij bepaalde drempelwaarden krijg je betere en talrijkere drops. Veel soeps zijn die drops nu ook weer niet. Buiten ammo, power-ups en muntjes valt er weinig te rapen.

Die munten spelen wel een rol. Je koopt er uiteraard items mee, zoals potions, maar ze dienen ook voor een opvallend systeem. Ga je dood, dan kun je betalen om exact op je sterfplek te herrijzen in plaats van terug te keren naar een checkpoint. Ga je daarna opnieuw dood, dan verdubbelt de prijs. Kies je toch voor een checkpoint, of bereik je een nieuw savepoint, dan reset die oploop. In hard mode gaat die verhoging echter niet meer omlaag.

En laat dat meteen een advies zijn voor oudere en doorwinterde spelers: speel per direct op hard mode. Normal voelt simpelweg veel te makkelijk.

Auteur

David Dejaeghere avatar
David Dejaeghere

Directeur-Hoofdredacteur

Google

Maak van GameQuarter jouw voorkeursbron op Google

Stel GameQuarter in als je voorkeursbron en mis nooit meer het laatste gaming nieuws wanneer je zoekt op Google.

Voeg GameQuarter toe als voorkeursbron

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

Partners & Links

GameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.

The Adventures of Elliot The Millennium Tales  Dungeon Combat

Magie en coöp

Na enkele uren werd ik aangenaam verrast door het magiesysteem. Dat varieert door de game heen maar het grootste deel van het avontuur is je companion Faie de fairy en speel je magie vrij die je bestuurt door haar met de rechter stick te bewegen. Dat zet je zowel in tijdens gevechten als om puzzels op te lossen. De asymmetrie is een leuke toevoeging aan de combat en puzzels. Het verrassende bleek dat dit ook speelbaar word voor twee spelers. In coöp kan een tweede speler de rol van Faie op zich nemen. Dat maakt Elliot een uitgelezen titel om samen te spelen met een jonge zoon of dochter.

The Adventures of Elliot The Millennium Tales Dungeon puzzels with magic

De spelwereld

Net als in een Zelda-game heb je een grote buitenwereld met unieke locaties en heel wat grotten en dungeons. Verdwalen in deze buitenwereld doe je nooit. Dat vond ik best wel jammer. Een groot deel van de charme van The Adventures of Elliots inspiratiebronnen zit in verkennen, nieuwe plekken ontdekken en uitvogelen hoe je ergens kan komen. Dat aspect ontbreekt hier voor een groot stuk. Je krijgt voortdurend destination markers die je netjes bij de hand nemen. Van het voorgestelde pad afwijken kan en is ook aan te raden omwille van de vele extra trial dungeons die je health kunnen upgraden, maar de main quest van de game houdt wel degelijk je handje vast. De dungeons zijn voor mij de grootste teleurstelling. Ze zijn voorspelbaar en visueel niet zo interessant. De puzzels zullen Zelda-fans bekend voorkomen, maar verwacht geen dungeons die ook maar in de buurt komen wat betreft uitdaging of creativiteit van die titels.

Audiovisueel

Visueel oogt Elliot middelmatig. De HD-2D-stijl is dezelfde als in Octopath Traveler, wat logisch is omdat het dezelfde studio is. Deze stijl is intussen niet bepaald nieuw meer en hier wordt er bovendien heel weinig met kleur gevarieerd. Daardoor ziet alles er wat grijs en saai uit, zowel in de buitenwereld als de dungeons. Er zijn een paar standout-momentjes, maar die zijn eerder schaars dan de regel. Meestal lijkt het alsof kleur en diversiteit verboden waren tijdens het ontwerpen van deze game.

De muziek maakt echter veel goed. Ze werd verzorgd door Tomohiro Nakamachi en Yuto Moritani van muziekhuis IMAGINE, die wat mij betreft nog nooit een slechte soundtrack hebben afgeleverd. Het is muzikaal, speels en past uitstekend bij de personages en de wereld.

The Adventures of Elliot The Millennium Tales Dungeon hop hop platformen

Conclusie:

The Adventures of Elliot: The Millennium Tales wil overduidelijk een Zelda-like zijn, maar weet zelf maar al te goed waar het tekortschiet en het heeft genoeg eigen identiteit in zijn trukendoos om daarmee weg te komen. Het speelt bijzonder vlot en zorgt ervoor dat de speler geen twee seconden gefrustreerd raakt of zich verveelt. Het is een prima titel voor jonge spelers of voor gamers, die gewoon graag een relaxte action RPG willen spelen.

Pluspunten

  • +

    Magie met een vleugje coop.

  • +

    Speelt heel vlot

  • +

    De soundtrack maakt veel goed

Minpunten

  • -

    Weinig uitdagend

  • -

    Zelda inspiratie komt niet goed uit de verf

Review Score
75/100

Game Info

The Adventures of Elliot: The Millennium Tales
The Adventures of Elliot: The Millennium Tales
Platforms:
Xbox Series X|SNintendo Switch 2PlayStation 5PC (Microsoft Windows)
Release Date:
18/6/2026
Developers:
Square Enix Creative Studio 5, Clay Tech Works
Publisher:
Square Enix

Delen

Laatste artikelen

fortnite
Nieuws2 uur geleden

Olivia Rodrigo verschijnt vanaf vandaag in Fortnite

door Stefan van den Broek

sony-interactive-entertainment
Nieuws2 uur geleden

Sony kondigt grote reorganisatie binnen Bungie aan

door Stefan van den Broek

Star Fox_4c89c08144
Nieuws2 uur geleden

Star Fox is officieel verschenen en dat brengt een nieuwe trailer met zich mee

door Stefan van den Broek

Cursed Companions
Nieuws2 uur geleden

Cursed Companions krijgt officiële release in juli

door Stefan van den Broek

Marvel's Wolverine Cover
Nieuws5 uur geleden

Insomniac Games bevestigt dat Marvel’s Wolverine 'gewoon' op disc in het doosje komt

door Stefan van den Broek

Bekijk alle artikelen →

GameQuarter Discord

Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games Vlak erna en heb toen alles eruit gehaald wat erin zit
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games Daarna niet teruggekeerd
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games maar doe ik bij geen een game,d us dat zegt weinig
DukeClap (Doeke)
DukeClap (Doeke) Dat is best veel als ik je goed begrijp?
Sil, Giver of Games
Sil, Giver of Games Das heel veel
Doe mee op Discord