Masker 1: de jogger
In het begin van de game zijn jij en jouw party vooral op elkaar aangewezen. De wereld is nog grotendeels onbekend en het in kaart brengen, fast travel-punten unlocken, resources verzamelen en gevaarlijke wezens omleggen zijn jouw belangrijkste taken naast het vinden van stukken van de White Whale. Maar verwacht niet dat jouw handje daarbij wordt vastgehouden. Je krijgt in het begin enkele tutorial-missies, welke je bekendmaken met de belangrijkste aspecten van het spel, maar wat je waar doet en wanneer moet je buiten specifieke missies zelf invullen.
Een aanpak als dit is natuurlijk niet onbekend. Ubisoft en Bethesda hebben er zelfs hun complete bedrijf rond omheen gebouwd. En in theorie is het prima. Een gigantische open wereld vol gloednieuwe wezens, planten en aanzichten leent zich uitstekend voor een dergelijke opzet, omdat jij als speler ook geen idee hebt van wat er op je pad gaat komen. Toch heb je maar weinig tijd om er écht van te genieten.
Hoewel de eerste Xenoblade grotendeels uit mijn geheugen verdwenen is, zijn er momenten die mij bijbleven. De meest memorabele zat in het begin van het spel. Ik liep door een groot open veld met vijanden van een laag level, tot ik plots een monster zag die duidelijk afweek van de rest. Groter, enger en vooral sterker. Tientallen levels sterker. Hem ontlopen was iets waar je constant op moest letten terwijl je quests voltooide in wat feitelijk het eerste grote gebied was.
Duidelijk was ik niet de enige die dit een toffe mechanic vond, want in XCX wordt het wederom ingezet. Alleen ditmaal niet positief. Vijanden van alle levels zijn ogenschijnlijk met een dartpijl op de map verdeeld, waardoor je in een gebied vol level 10 monsters overal wezens van level 60 rond ziet lopen. Één monster vermijden in een gebied is prima te doen, maar wanneer ze overal en nergens zitten is het geen bijzonder iets meer, maar slechts een gigantische hindering die ervoor zorgde dat ik zo ontzettend vaak het leven heb gelaten, dat ik de game zonder recensieplicht allang had weggelegd voor ik na dertig uur masker 2 bereikte. Wegrennen heeft namelijk geen zin. Als een monster je in het vizier heeft en hij bijt, raakt hij je, zelfs als je vijfhonderd meter verderop bent, waardoor je pretty much kunt stoppen met input geven als je ziet dat een monster dat meer dan een level of drie hoger is dan jou zijn ogen op je heeft laten vallen. Andersom speelt dit overigens ook, met bijvoorbeeld een eiland dat je pas aan het eind van de game kan bereiken, die alleen maar monsters van tussen level 5 en 9 bevat. Werkelijk debiel.
Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie