GameQuarter
Inloggen
GameQuarter logo
  • Content

    Nieuws

    Gaming nieuws en updates

    Reviews

    Game beoordelingen

    Previews

    Vooruitblik op nieuwe games

    Artikels

    Columns, lijstjes en andere

  • Community & Media

    GameQuarter Podcast

    Onze wekelijkse podcast

    Gamebar Podcast

    Podcast van onze Gamebar-vrienden

    Discord

    Chat met de community

  • Over Ons

    Werken Bij

    Word onderdeel van het team

    Auteurs

    Ontmoet onze schrijvers

  1. Home
  2. Artikel
Artikel

Pokémon Omega Ruby & Alpha Sapphire demo play

Door Sil Hendriks
23/10/2014meer dan 11 jaar geleden
0
Je mist nu XP & voortgang

Verdien XP door te reageren op "Pokémon Omega Ruby & Alpha Sapphire demo play"

+5 XP

Per artikel gelezen

+50 XP

Voor daily login

Level up & exclusieve giveaways
Join Discord community
Gratis account & XP verdienenJoin Discord

Vroeger was ik een hardcore (lees als: verslaafde) Pokémon-speler. Dagelijks spendeerde ik uren aan het zoeken, vangen en (EV-)trainen van mijn monstertjes. Na X&Y is de liefde echter bekoeld en ben ik na het verhaal gestopt. De games waren niet slecht, immers gaf ik ze een 85, maar ik kon me niet vinden in de richting die de serie op ging. Ik draag Pokémon echter nog altijd een warm hart toe. De kans om met Omega Ruby en Alpha Sapphirre aan de slag te gaan laat ik dan ook niet aan me voorbij gaan.

Toen ik te horen kreeg dat ik met een ‘’speciale demo’’ aan de slag mocht, verwachtte ik om het begin de game te spelen. Met een beetje geluk mocht ik zelfs tot Gym Leader Roxanne spelen. In werkelijkheid kreeg ik echter iets heel anders voorgeschoteld.



De demo opent met een cutscene. Kampioen Steven vliegt samen met de speler op zijn Latios. De bestemming van hun reis is het onderzoeksinstituut op Mossdeep Island. Je bent hier nog maar amper geland en dan gaat het al mis.

Het instituut, dat onderzoek doet naar mega-evolutie, is het doelwit van het kwaadaardige Team Aqua. Overvallen door enkele van diens leden, geeft Steven je een Pokémon om hem te helpen in zijn strijd. Je keuzes bestaan uit Grovyle, Combusken en Marshtomb, de geëvolueerde versies van Hoenn-starters Treecko, Torchic en Mudkip.



Na een simpel gevecht krijg ik even de tijd om het nieuwe Mossdeep te verkennen. De game draait op de X&Y-engine en dat is ook te zien aan de levendige wereld die er uit voortkomt. Veel tijd om hiervan te genieten hebben we niet, wanneer we de achtervolging inzetten.

Aangekomen op een nieuw en voor mij onbekend eiland, gaan we wederom de strijd aan. Hierbij vecht ik aan de zijde van Steven en zijn Shiny mega-Metagross en evolueert mijn starter naar zijn laatste vorm. Steven beloont deze presentatie met een mega-stone voor de Pokémon in kwestie, waardoor je kan spelen met mega-Sceptile, mega-Blaziken of mega-Swampart.



De demo is niet erg lang. In amper tien minuten tijd bereik ik het einde, waar ik de Pokémon kan vangen die het doelwit was geworden. Het blijkt om een Glalie te gaan, die bovendien ook nog zijn mega stone vast heeft. Na het vangen eindigt de demo, met de melding dat ik Glalie kan overzetten naar de uiteindelijke game.

Uiteindelijk heb ik nog maar weinig gezien van de remakes van Ruby & Saphirre. Grafisch lijkt het een kleine verbetering ten opzichte van X&Y, maar de nadruk lijkt wederom op mega-evoluties te liggen. Desondanks ben ik niet geheel ontevreden. Het opzetten van een uniek stukje gameplay voor de demo en daarbij een unieke beloning klaar zetten getuigt van goed leiderschap bij Nintendo en GameFreak. Ik ga mijn kaart van Hoenn alvast weer zoeken.

Auteur

S
Sil Hendriks

Auteur

Delen

Laatste artikelen

Ghost of Yōtei Cover
Nieuws0 uur geleden

Je krijgt Ghost of Yōtei gratis bij aankoop van deze PlayStation 5-bundel

door Sil Hendriks

Ultimate Hunting Cover
Nieuws0 uur geleden

Je kunt nu je eerste drie slachtoffers maken in Ultimate Hunting

door Sil Hendriks

Iron Nest Cover
Nieuws0 uur geleden

Iedereen kan nu aan de slag met IRON NEST

door Sil Hendriks

Dragon Ball Age 1000
Nieuws2 uur geleden

Leak: Bandai Namco onthuld per ongeluk Dragon Ball Xenoverse 3.

door Mario Heurter

FunQuarter #614
Artikel10 uur geleden

FunQuarter #614: Niet iedereen wordt blij van FireRed & LeafGreen

door Sil Hendriks

Bekijk alle artikelen →

Reacties (0)

Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers

Plaats een reactie

Reacties laden...

GameQuarter.be - Gaming Nieuws, Reviews & Previews

Het Nederlandse gaming platform voor het laatste nieuws, uitgebreide reviews en exclusieve previews van je favoriete games.

Volg ons:

Partners & Links

Headliner.nlGameQuarter PodcastGamebar PodcastDiscord Server

Ontwikkeld door

Creative Crowd logoCreative Crowd
Privacyverklaring•Gebruiksvoorwaarden

© 2026 GameQuarter.be. Alle rechten voorbehouden.