Bij de bekendmaking van de vechters van Mortal Kombat was er vreugde en ontevredenheid bij de fans. Veel spelers misten karakters van oude games en waren treurig hierover.
Goed nieuws voor deze groep mensen. Netherrealm Studios heeft aangegeven dat ze hard aan het werk zijn met DLC. Maar omdat de ontwikkelaar niet simpelweg een paar extra kostuums of levels online wilt gooien, komen er nieuwe karakters. Het aantal karakters in de eerste DLC is nog niet bevestigd maar er zijn er al twee bekend gemaakt.
De eerste is een oudgediende binnen het MK-universum. Spelers kunnen hun hart ophalen bij de naam Kenshi. De tweede echter, is een grotere verrassing. In een van de oude Mortal Kombat arcade kasten zat een glitch. Omdat toen nog simpelweg kleuren veranderd werden om meerdere karakters te maken leken Jade, Katana en Milena sprekend op elkaar. De glitch zorgde echter voor een vierde karakter in dit rijtje en dan in het rood.
Lang werd er gespeculeerd dat het een verborgen karakter betrof en op fora werd ze Scarlet gedoopt. Ze was echter gewoon een glitch, tot nu. Netherrealm heeft besloten Scarlet een werkelijk speelbaar karakter te maken om aan de vraag van de community te voldoen.
Netherrealm benadrukt verder dat de karakters deze keer geen getweakte versies van bestaande vechters zijn maar werkelijk nieuwe karakters met eigen aanvallen, combo's, fatalities en X-rays. Op de vraag voor eventuele volgende DLC antwoordde Netherrealm als volgt: ''Zo lang als Mortal Kombat gespeeld wordt en de fans ernaar verlangen zullen wij aan hun behoefte voldoen. '' Met deze uitspraak is op fanfora het dak eraf en wordt luid geschreeuwd om met name Kintaro, een sub-boss uit MK2.