Wie ooit één van de drie games van LittleBigPlanet heeft gespeeld kan wel raden waarom de game zo speciaal was. Vanaf de eerste game kon je jouw eigen levels maken en publiceren op het internet.
Dit bracht nogal wat controverse met zich mee, toen bleek dat veel van de content niet bepaald kindvriendelijk was. Hierom werden in 2021 de servers offline gehaald, zodat online content niet meer kon worden gespeeld.
Later dat jaar zijn de servers wel weer online gebracht, maar uiteindelijk ging in januari van dit jaar de stekker er weer uit. Hoewel de ontwikkelaars toen aan hebben gegeven dat het tijdelijk was, bleek het toch permanent te zijn en komt er vanaf de laatste dag van deze maand toch echt wel een einde aan zestien jaar plezier met ons favoriete sokpopje.
Mensen die de game nu nog kopen, kunnen de levels die niet door de community zijn gemaakt nog gewoon spelen.
Het offline halen van de servers bracht nogal wat ophef en het ging zelfs zover dat de NOS er aandacht aan heeft besteed in het Jeugdjournaal. Omdat dit toch speciaal is, heb ik het toegevoegd aan dit artikel.