Het Amerikaanse fonds Stop Online Piracy Act (SOPA) heeft onlangs drie van haar grootste aanhangers verloren. Nintendo, Sony en Electronic Arts hebben tegelijk bekend gemaakt het fonds niet langer te steunen. Dit meldde Business Insider.
Het fonds heeft het momenteel zwaar te verduren. SOPA heeft zich een jaar geleden opgesteld ter verdediging van het copyrightsysteem en sindsdien heeft het fonds gevochten tegen online piraterij. Het fonds heeft het zover geschopt dat ze op het punt staan een hoop websites, waaronder het bekende ThePirateBay, in Amerika offline te krijgen. Er is echter in korte tijd zo'n grote tegenstand ontstaan dat een hoop bedrijven hun steun in hebben getrokken uit vrees voor slechte publiciteit.
Overigens hebben niet alle takken van het moederbedrijf Sony hun steun ingetrokken; de Sony Music Group bijvoorbeeld biedt nog steun aan SOPA.
Reacties (0)
Deel je mening over dit artikel met andere GameQuarter-lezers
Plaats een reactie