hotness 21
The Alchemist & His Battle-Scarred Homunculus Cover
News

The Alchemist & His Battle-Scarred Homunculus

Hou toch je Waffle!

Gepost door

Ik heb in het verleden wel eens geschreven dat ik nogal moe wordt van indie-titels die dealen met mentale aandoeningen. Niet omdat het niet belangrijk is. Niet omdat het niet boeiend is. Maar omdat het altijd van die enorm abstracte weergaves zijn waar je een YouTube-kanaal voor nodig hebt om er iets van te snappen. Ik heb mijn verhalen liever duidelijk, al is er ook zoiets als té duidelijk.

De mentale aandoening waar Rakels, de hoofdpersoon van The Alchemist & His Battle-Scarred Homunculus, aan lijdt, lijkt een vorm van PTSS. Ooit was hij een veelbelovend alchemist, die erin slaagde levende wezens te maken die nauwelijks te onderscheiden waren van normale mensen. Helaas zag de koning ze anders; voor hem waren ze soldaten voor massaproductie en uiteindelijk reden om het land in een oorlog te storten die de bevolking in armoede bracht.

The Alchemist & His Battle-Scarred Homunculus Review-1

Ademnood

Toen Rakels zich hiertegen verzette, werd hij niet enkel verbannen uit het hof, maar kreeg hij een spreekwoordelijk mes in de rug geparkeerd van iemand die hij beschouwde als zijn beste vriend. De ervaringen traumatiseerden hem, waardoor hij nog maar een schim van zichzelf was toen hij terugkeerde naar zijn oude stulpje. En zelfs nu al enige tijd verstreken is, is zijn mentale staat niet verbeterd. Oog in oog komen met mensen geeft hem het gevoel dat iedereen hem de schuld geeft van de oorlog en zijn paranoia en flashbacks naar zijn trauma zorgen voor duizeligheid, benauwdheid en het legen van zijn maaginhoud. Hij begeeft zich daarom doorgaans niet onder de mensen.

Je kunt je dan ook voorstellen hoe zwaar hij het krijgt wanneer het midden in het bos een jonge vrouw vindt die op een vuilnisbelt is gedumpt in een juten zak. Helemaal als hij het teken op haar borst ziet, hetgeen indicatief is voor de homonculus die hij ooit maakte. Flashbacks en schuldgevoel overmeesteren hem, maar zelfs dan beseft hij dat hij haar niet daar kan laten sterven. Het land mag zijn creaties dan wel zien als voorwerpen, maar hij heeft daar nooit achtergestaan.

The Alchemist & His Battle-Scarred Homunculus Review-2

Dat kon je van mijlenver zien aankomen

Het acht tot tien uur durende verhaal dat volgt op deze gebeurtenissen, focust op hoe deze twee gebroken personen samen helen. Mel, de homonculus die hij mee naar huis brengt, zit helemaal vastgeroest in het gedachtegoed van een object, terwijl Rakels blijft vechten met zijn innerlijke demonen. Samen groeien ze hierin, steunend op elkaar en uiteindelijk hun omgeving, maar stuiten ze ook op obstakels. Wat deze zijn, daar ga ik niets over verklappen, maar de kans is groot dat hetgeen waar jij nu aan denkt het juiste is. The Alchemist & His Battle-Scarred Homunculus is immens voorspelbaar en al in de eerste paar minuten had ik een paar van de grote plotpunten correct voorspeld.

Hiermee wil ik niet zeggen dat het verhaal slecht is. Het is echter ontzettend veilig en als het verhaal jouw reden is om deze game in overweging te nemen, dan kun je dat beter laten. De main appeal van deze titel zijn diens seksscènes, hetgeen geïllustreerd wordt door het feit dat het artwork in deze scènes duidelijk wat meer liefde hebben gekregen als de rest, en diens sterke voice acting. De rest is onderhoudend genoeg om je bezig te houden, maar of je dat voldoende vindt voor een aankoop is geheel aan jou.

Conclusie:

Zelfs als er genoeg verhaal is op kwantitatief vlak, is dit door en door een sekstitel. Het intens voorspelbare, veilige verhaal is weinig meer dan een vlot dat het boven de zee van AI-gedreven pornomeuk op Steam laat drijven.

0 reacties op "The Alchemist & His Battle-Scarred Homunculus"