Laten we beginnen met een beetje achtergrondinformatie. Software (en games) worden doorgaans ontwikkeld middels korte cyclussen, waarna er een kleine oplevering is. Een veel gebruikt framework hierbij is Scrum. In periodes (sprints) van twee tot vier weken worden er aan bepaalde zaken gewerkt en kleine onderdelen opgeleverd. Na een heel aantal sprints is het idee dat er een product staat, echter is software nooit af.

(On)begrip
Vaak wordt er afgegeven op de ontwikkelaars wanneer een game vol zit met bugs. Als men denkt aan de ontwikkelaars, dan denkt men vaak aan degene die het programmeerwerk doen. Echter is dat niet terecht in mijn ogen. De ontwikkelaars krijgen meestal maar een bepaalde tijd om zaken te maken en op te lossen en wordt er van bovenaf toch besloten iets uit te geven, ondanks dat de ontwikkelaars aan hebben gegeven dat het product nog niet af is. Ook hier spreek ik uit eigen ervaring.
Mijn onbegrip zit hem dan vooral in het stuk dat er van bovenaf wordt besloten een dergelijk product te releasen. De klanten, in dit geval wij als gamers, worden hier niet blij van en de ontwikkelaars ook zeker niet. Zij krijgen weer een bak met ellende over zich heen en mogen het in recordtempo proberen op te lossen. Ik snap daarom niet waarom het management dit zou willen. Of ja ik snap het wel… het draait natuurlijk om keiharde euro's.
Er is echter ook begrip vanuit mij. Zoals ik eerder hierboven zei ligt het doorgaans niet aan de ontwikkelaars zelf, maar aan de tijdsdruk die erop wordt gelegd. Zij treffen voor mij dan ook geen blaam. Daarnaast is het een utopie om foutloze software en games op te leveren. Onmogelijk.
Mijn verzoek aan de studio's zou daarom ook zijn om de ontwikkelaars extra tijd te geven wanneer zij aangeven dat een product nog niet af is. Vervelend dat de release date opschuift, maar ik heb liever een goed functionerende game.