Al meermaals gaf de rechter Epic Games gelijk en sommeerde het Apple om de regels rondom diens storefront aan te passen. En hoewel het leek alsof de techgigant hier in mee ging, wierp het allerlei onzinnige hindernissen op om het proces te frustreren en vertragen. Europa gaf het bedrijf daarvoor recent al een enorme boete en nu volgt de Amerikaanse rechtbank dat op met uitspraken die er geen doekjes om winden.
De rechter noemde de acties van Apple bijvoorbeeld en ''duidelijke cover-up'' en beschuldigt het bedrijf van ''anticoncurrentieel gedrag, enkel om zijn eigen inkomstenstroom te beschermen'' en ervan ''nieuwe barrières op te werpen om zo veel mogelijk problemen te creëren.'' Zelfs Vice-President Alex Roman moet het ontgelden, daar hij wordt beschuldigd van liegen onder ede, een vergrijp dat wij hier meineed noemen en strafbaar is.
Tim Sweeney van Epic Games is natuurlijk blij dat ze wederom in het gelijk zijn gesteld en heeft laten weten dat Fortnite komende week terugkomt naar de Amerikaanse iOS store. Stopt Apple met moeilijk doen en staat het andere betaalplatformen en storefront swereldwijd toe, dan is het bovendien bereid alle andere rechtszaken stop te zetten. Epic zou dan zijn zin krijgen met diens wens om van iOS een meer open en concurrentiegedreven platform te maken.